Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Септик - кілька запитань до фахівців

Vol_Kon

Рекомендовані повідомлення

Шановні фахівці-практики,

 

Весною хочу спорудити очисну систему (попередньо планується 2-х камерний септик + дренажний колодязь). Система проектується на 5 чол. (орієнтовно 1 м3 в день).

 

Прошу Вас допомогти порадою у наступному:

 

1. З Вашого досвіду яка пропускна спроможность мого грунту - супісок лесовидний палево-жовтий, твердий, карбонатний (глибина залягання до 7 м.)

2. Чи буде при такому грунті ефективним дренажний колодязь ф1,5 м + 0,5 м. навколо кільця?

3. Які є інші можливі варіанти організації дренажу на такому грунті?

4. Чи допустимо розмістити всю цю систему під дорогою (заїздна дорога на ділянці до будинку)?

 

Заздалегідь вдячний за Ваші поради.

 

З повагою,

Володимир.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дренажного колодязя ф1,5 буде достатньо (глибиною в 2-3-и кільця h=900 мм). Супісь досить непогано фільтрує!

Інший варіант влаштування дренажу - це дренажний колодязь з фільтруючою (дренажною) трубою.

Для влаштування септика під дорогою необхідне бетонування!

Якщо ви будете постійно проживати в домі, то краще влаштовувати ЛОС (локальні очисні споруди), а не септик!

Септик є непоганим варіантом для дачного дому, коли ви проживаєте там 3-5 місяці!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора! Буду радий допомогти-почнемо з кінця:

4- розташовувати дренаж під дорогою неварто -ризик просідань буде великий як і витрати щоб цього не трапилось. Краще провезти його паралельно по зеленій зоні ,наприклад.

3-варіантів є кілька

2-для Ваших умов самим оптимальним,на мій погляд,є варіант септика з

двух шахт(ємкостей)з переливом по 2 кільця 1.5м-перша з бетоним дном,друга зі щебнем.

1-склад грунта є не "мертвим" для фільтрації,але й не "золотим"...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Олег Васильович,

Щиро вдячний Вам за фаховий коментар. Прошу Вас ще про невелике уточнення.

 

1. Зважаючи, що мій грунт для фільтрації ще "живий", чи не було б краще застосувати двокамерний септик (дві герметичні шахти, наприклад, 2 кільця 1,5 м і 2 кільця 1 м)? Мені задається, що при такій схемі вода, яка потраплятиме в тренажний колодязь буде більш очишена і, як наслідок, краще фільтруватиметься. Чи таке припущення привильне і економічно виправдане?

 

2. Щодо дренажу: чи не було б оптимальнішим замінити дренажний колодязь (з 2-х 1,5 м. кілець) на дренажну траншею, яку пустити вздовж дороги? Потенційно вона може бути 10-ти метровою.

 

Заздалегіть вдячний Вам за пораду.

 

З повагою,

Володимир.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.При влаштуванні септика не раджу вам влаштовувати лише траншею!

Через декілька років трашея буде гірше фільтрувати, тому що в любому випадку з септика буде винос "хлопьев" (мертвої органіки). Тому в дренажній системі: колодязь + траншея (дренажна труба), через колодязь буде технологічний доступ, щоб прочистити щебінь!

Дренаж дійсно краще влаштовувати в зеленій зоні (наприклад вздовж забору). Трубу (траншею) беріть не довше 15 м!

2.Якщо вирішили брати двокамерний септик, то ваш варіант з двох герметичних секцій буде працювати! Ступінь очищення до 40%

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановний SLV4

 

Щиро вдячний Вам за корисне доповнення. Чи правильно я Вас зрозумів:

- Ви рекомендуєте зробити дренажний колодязь (без дна) і з нього вихід у дренажну траншею довжиною до 15 м.

 

Дякую Вам за уточнення.

 

З повагою,

Володимир.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так ви все правильно зрозуміли!)

Дренажний колодязь з кілець ф 1,5м, без дна зі щебнем фракцією 20-40, а після колодязя вихід в дренажну трубу довжиною 10-15 метрів (довше не має сенсу)!

Перепад між вхідною трубою (з септика в дренажний колоядзь) та дренажною трубой 5-10 см! Тобото, якщо колоядзь (в аварійному випадку) не буде справлятись з навантаженням вода перетікатиме в дренажну трубу!

Це класична схема!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні фахівці-практики,

 

Весною хочу спорудити очисну систему (попередньо планується 2-х камерний септик + дренажний колодязь). Система проектується на 5 чол. (орієнтовно 1 м3 в день).

 

Прошу Вас допомогти порадою у наступному:

 

1. З Вашого досвіду яка пропускна спроможность мого грунту - супісок лесовидний палево-жовтий, твердий, карбонатний (глибина залягання до 7 м.)

2. Чи буде при такому грунті ефективним дренажний колодязь ф1,5 м + 0,5 м. навколо кільця?

3. Які є інші можливі варіанти організації дренажу на такому грунті?

4. Чи допустимо розмістити всю цю систему під дорогою (заїздна дорога на ділянці до будинку)?

 

Заздалегідь вдячний за Ваші поради.

 

З повагою,

Володимир.

 

Рекомендую сделать так: переливные колодцы как Вы и задумали, обработать их жидким стеклом, поставить после них минимальный пластиковый септик 1000 или 2000л с фильтром и потом сделать дренажные трубы d110мм из расчета 5-8п.м. на 1 проживающего жителя, т.е. 25-40п.м. в несколько рядов. Фильтр будет задерживать взвешенные хлопья органики и они не будут замуливать дренаж, получится вечный дренаж. Единственное, что нужно будет это бактерии бросать в туалет и промывать фильтр. Дренаж можно сделать под проездом, выдержать полгода-год, чтобы все утрамбовалось.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...