Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прохідні перемикачі

inoname

Рекомендовані повідомлення

Привіт.

Ремонт в квартирі майже закінчив, прийшов час підключати розетки і вимикачі.

Дійшов до коридору - там в мене прохідні перемикачі. Найпростіший їх варінт - в одному кінці включити, в іншому виключити.

Відповідно купив два одноклавішних перемикачі. Ознайомився із схемою підключення, наче підключив, включаю автомат - вибило напругу. Відключив перемикачі, ще раз глянув на схему:

 

perekl1.jpg

 

Розбираюсь більш детальніше:

Маємо дві коробки, в кожній з яких є по три, нікуди не підключених провода.

Згідно схеми, один із шести дротів має бути фазою. Пробую індикатором (викрутка з лампочкою) визначити де є фаза. Виходить що в одній коробці один провід є фазою (засвітився індикатор) і в іншій коробці один провід є фазою (засвітився індикатор).

Виходить якось неправильно, бо якщо дивитись на схему, то з шести не підключених дротів у двох коробках, фаза мала би бути тільки на одному.

Я щось не так підключаю, щось не так зрозумів чи електрики при монтажі щось наплутали? Буду вдячний за пораду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виходить що в одній коробці один провід є фазою (засвітився індикатор) і в іншій коробці один провід є фазою (засвітився індикатор).

Я щось не так підключаю, щось не так зрозумів чи електрики при монтажі щось наплутали? Буду вдячний за пораду.

Коротнуть может только если в коробочки выключателей завели и фазу и ноль. Похоже, так и есть. Попробуйте прозвонить провода тестером или переноской. Если лампочка загорится - надо искать хомуты.

Разводка сделана с распредкоробками?

В патроне и лампе уверены? Патрон не может коротить?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разводка сделана с распредкоробками?

Так

 

В патроне и лампе уверены? Патрон не может коротить?

Впевнений, перевіряв в іншому приміщенні патрон з лампою - працював без проблем.

 

Мабуть, далі проблему шукати самостійно не буду, якщо кажете, що не правильно завели провода у коробки вимикачів, подзвоню до електрика, який це робив - нехай виправляє. Просто перед дзвінком хотів порадитись з причинами короткого замикання. Думав, може, я щось не так підключаю.

 

Добавлено через 15 минут

А те, що в кожній коробці без підключених перемикачів є фаза, це нормально?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А те, що в кожній коробці без підключених перемикачів є фаза, це нормально?

Попробуйте выкрутить лампочку и еще раз проверить индикатором. Бывает, что фаза наводится в проводе. Индикатор - еще не показатель, надо проверить тестером или лампочкой-пробником.

Но короткого быть точно не должно - при любой ошибке подключения выключателей, в худшем случае схема не работает или неправильная логика включений. Здесь явно хомут в распредкоробке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зв'язався сьогодні із своїм електриком, він сказав, що робив по "своїй" схемі, яку мені скинув. Тому в мене у кожній із двох коробок є фаза, і я щось не так підключав, тому в мене і сталось коротке замикання. Нову схему додаю.

1995477497_.thumb.JPG.cf333c9bb538c751059029b5e064a90d.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер я взагалі не розумію де тут на схемі нульовий провід, де фаза і як мені підключати перемикачі :(
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

де фаза і як мені підключати перемикачі

Снимаете переключатели и ищете фазу и ноль на проводах. Можно с помощью контрольки или переносного светильника . Это будет два провода при подключении которых контролька или переносной светильник загорятся. Найдя эти два провода на обоих коробках подключаете их на выходы переключателя (обычно помечены исходящими стрелочками) оставшийся провод подключить на вход переключателя ( входящая стрелочка).

Вообще то не лучшая схема подключения, креативный электрик :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер я взагалі не розумію де тут на схемі нульовий провід, де фаза і як мені підключати перемикачі :(

Довольно рискованная схема. Первый раз вижу подобное... Но работать, по идее будет. vs220 предложил правильно. Любым электроприбором находите сетевую пару и подключаете к выходам выключателя...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зв'язався сьогодні із своїм електриком, він сказав, що робив по "своїй" схемі,
cхоже ваш електрик брат Равшана та Джамшута. при повільному переключенні дешевого перемикача можливо коротке замикання в самому вимикачі. Викликайте свого Джамшута, і нехай переробить по правильній схемі.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знаєте, сьогодні пробував підключати з товаришем. Наче все вийшло. Але є одне "але". Досить суттєве. Нам стало цікаво, що буде, якщо одночасно з двох боків коридору клацнути вимикачі. Ну і на "раз, два, три" ми це перевірили... Коротке замкнення і похід до щитової включати автомат :(

Вимикачі schneider electric. Не знаю чи підпадають вони під категорію дешевих, але сталось те, що сталось і мені така ситуація не подобається.

 

Добавлено через 2 минуты

Любым электроприбором находите сетевую пару и подключаете к выходам выключателя...

Я сьогодні находив дві пари. По одній лампочка накалювання (100Вт) світилась нормально, а з іншою парою в півнакалу. Це я маю на увазі пари в межах одної коробки. Так має бути?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я сьогодні находив дві пари. По одній лампочка накалювання (100Вт) світилась нормально, а з іншою парою в півнакалу. Це я маю на увазі пари в межах одної коробки. Так має бути?

- только в одном случае - если при этом верхняя лампа тоже горит вполнакала.

Если верхнюю лампу выкрутить, а "полнакала" останется, дело плохо. Значит, электрик прикреативил третий провод не к патрону, а неведомо куда.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- только в одном случае - если при этом верхняя лампа тоже горит вполнакала.

Если верхнюю лампу выкрутить, а "полнакала" останется, дело плохо. Значит, электрик прикреативил третий провод не к патрону, а неведомо куда.

Например, подключил к арматуре или чему-то подобному. Для лампочки может хватить.

Дык, может, Вы вместо "0" к "земле" (по-правильному, "защитный проводник" называется) подключились? Ну, такая вот хреновая земля, например...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Верхня лампа взагалі була викручена з партону. Не було її там.

Тогда вообще непонятно, откуда берется потенциал. Без креативного чудо-умельца там не обойтись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...