Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Двухэтажный дом "АРГОН"

Ger@

Рекомендовані повідомлення

4-й варіант, комбінований :o 1-й та 3-й

 

Боюсь що зі зростом 1,8м комусь буде не зовсім комфортно, та інколи комусь зі зростом навіть 1,7м буде трошки сцикотно, мабуть що... хоча то треба зімітувати десь хоч плюс мінус приблизно при моїх 1,72 як то воно при такій висоті.

 

А не можна зрубати трохи той виступ зверху?

Спробую дати варіанти ввечері.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не можна зрубати трохи той виступ зверху?

Спробую дати варіанти ввечері.

 

Ні, той виступ нажаль не получиться зрубати, бо не буде де ходити на 2-му поверсі. Ввечері зкину як воно має бути на 2-му в тому місці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, той виступ нажаль не получиться зрубати, бо не буде де ходити на 2-му поверсі. Ввечері зкину як воно має бути на 2-му в тому місці.

 

attachment.php?attachmentid=326889&d=1387127835

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, той виступ нажаль не получиться зрубати, бо не буде де ходити на 2-му поверсі. Ввечері зкину як воно має бути на 2-му в тому місці.

 

Справи кепські...:(

Яка "товщина" загальна перекриття?

Або яка відстань виходить від першої поворотної площадки до чистої підлоги другого поверху?

Поки що за робочий прийміть саме 4-й варіант.

На повороті треба буде зробити забіжні сходи.

По них "лінія ходу" буде йти майже по дузі, яку малює радіус в 0.5м.

Це дасть "додатково" ще приблизно 80см.

Тоді вийде 1560+785+1300 = 3645.

В цю відстань треба вмістити всі останні сходи...

І швидше за все їх пропорції будуть відрізнятися від початкових сходів до першої поворотної площадки.

В принципі це припустимо, але в межах розумного допуску.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не можна зрубати трохи той виступ зверху?

Спробую дати варіанти ввечері.

 

Якось так воно має бути в тому місті. Зрубати не вийде.

1111.thumb.jpg.91e9140921df4302ec08bda5ded3f7ad.jpg

2222.thumb.jpg.0bef0f09cff095fd6fa1cfc4fca0bbdb.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якось так воно має бути в тому місті. Зрубати не вийде.

 

Да... компактно вже ЗАДУЖЕ...:(

На другому поверсі доведеться боком розходитись...

Так що з відстанями, які я вище запитував?

Яка висота від першої площадки (схоже без неї вже ніяк...) до чистого полу другого поверху?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Справи кепські...:(

Яка "товщина" загальна перекриття?

Або яка відстань виходить від першої поворотної площадки до чистої підлоги другого поверху?

 

Від першої поворотної площадки зараз по прорахункам виходить 2137 мм. потім перша сходинка 1964 мм, вона ще над перекриттям, друга 1792 мм - виходить з під перекриття.

 

Товщина перекриття 17 - 17,5 мм. трошки гуляє по всьому периметру.

 

Є ще одна думка, зараз залито перекриття та залишені виступи 16-ї арматури для сходин, останню сходинку третього маршу "врізати" в перекриття, трохи роздовбати в місцях випуску арматури, щоб загнути випуски арматури таким чином щоб не мішала передостанній сходинці. Таким чином останній марш буде вже не 1300 а 1560 (остання сходинка таким чином буде ніби врізана в перекриття). Тоді кількість сходів буде на один більше, а висота одного підйому буде 164 мм. а кількість сходинок збільшиться до 20. Якось так... завтра буду пробувати малювати, по ідеї має бути норм. Головне щоб получилось роздовбати випуски.

3333.thumb.jpg.5096d0fdde1e58f3619fe66affe72bfe.jpg

4444.thumb.jpg.50d54c2eb8d971476c43485d65910dd1.jpg

IMG_4743.JPG.14a8f36f92aaf6d653458e32c5dc0f33.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Від першої поворотної площадки зараз по прорахункам виходить 2137 мм. потім перша сходинка 1964 мм, вона ще над перекриттям, друга 1792 мм - виходить з під перекриття.

 

Є ще одна думка, зараз залито перекриття та залишені виступи 16-ї арматури для сходин, останню сходинку третього маршу "врізати" в перекриття, трохи роздовбати в місцях випуску арматури, щоб загнути випуски арматури таким чином щоб не мішала передостанній сходинці. Таким чином останній марш буде вже не 1300 а 1560 (остання сходинка таким чином буде ніби врізана в перекриття). Тоді кількість сходів буде на один більше, а висота одного підйому буде 164 мм. а кількість сходинок збільшиться до 20. Якось так... завтра буду пробувати малювати, по ідеї має бути норм. Головне щоб получилось роздовбати випуски.

 

Я саме так і зробив зі сходами з підвалу на перший поверх.

Ось тут епопея - www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?p=657411&highlight=%EB%E5%F1%F2%ED%E8%F6%E0#post657411

Але в вашому випадку я б так не робив, тому що це наблизить пройом до дверей... і... НЕБЕЗПЕЧНО.

Якщо все так як ви кажете, то може вийти все зер гуд.

Сходи ПІСЛЯ площадки будуть у вас 280х178, що дуже близько до оптимальної пропорції 280х175.

Саме такі у мене в підвал і я бігаю по них з заплющеними очима...:good:

Кількість сходів (підйомів) буде 12.

На жаль не можу намалювати, але якщо подивитесь вкладений файл (у мене таких матеріалів завалом), то на Мал. 14 зрозумієте що я маю на увазі про лінію ходу по радіусу.

Там же подивіться мал.15 - схема розбивки сходів на повороті.

Це одна з декількох, але я саме її використовував при проектуванні своїх сходів.

ВСЕ У ВАС ВИЙДЕ!!!:beer:

Как рассчитать лестницу.doc

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ger@, а вы же проект покупали вроде? Этот узел оставили согласно оригиналу? Спросите архитектора, чем руководствовался. Пусть он голову ломает.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ger@, а вы же проект покупали вроде? Этот узел оставили согласно оригиналу? Спросите архитектора, чем руководствовался. Пусть он голову ломает.

 

Это да. Нада будет к ним заехать... Я сначала хотел сам во всем разобраться, и понять, поэтому и стал осваивать скечап, хоть видешь что да как, у людей спросить мнения, для меня это не маловажно, потому как могут быть горе архитекторы. Я в даном случае не о всех а о том что бывают экземпляры. По крайней мере часто приходится работать с проектантами по воде, так есть такие что :fool: ... удивляешься как так.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Работа, быт, затануло в хлопотах, некогда заглянуть на подумать:(

 

Добавлено через 5 минут

Будинок гарний, що там по кошторису, скільки на що потратили?

 

Дякую, стосовно потратили то то питаннячко воно таке…, слизьке та не для тирнета… бо воно таке знаєте… краще промовчати, по якимось конкретним етапам можу зорієнтувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трохи було часу зайнявся прорахунками із файлика Igor_M, за що йому окрема подяка :beer: по суті так само рахував але все таки трошки поправився в розрахунках та підході.

По суті маю 2 варіанти та хочу почути Вашу думку.

 

Перший відпадає зразу, викладаю його лише для наглядності розуміння що да як.

 

В другому варіанті все таки опустив саму верхню сходинку на одну висоту, бо як видно з першого варіанта головою все ще впираємося. Та в 2-му варіанті зменшилася загальна кількість сходинок на 1 бо на 1 просіли.

Ширина сходинок по лінії ходу 260 мм. висота 164 мм. ширина самих сходів лишилася 1м.

 

Якщо все так як ви кажете, то може вийти все зер гуд.

Сходи ПІСЛЯ площадки будуть у вас 280х178, що дуже близько до оптимальної пропорції 280х175.

 

Так Ви праві, але тоді прийдеться переглядати ширину сходів від 1м. до 900мм. я не дуже хочу, хоча... на досузі ще промалюю й цей варіант, я його начав, але не закінчив з симетрією не пішло бо ширина була метр + до того три різні марші по довжині.... якось не виходило так і закинув.

 

Що Ви скажете чи хватить місця для +- комфортного проходу людині зі зростом до 1,8м. чи ще опускати переглядати? Ще можна спробувати середній марш зменшити на 1 сходинку, все одно внутрішніх стін під/біля сходів ще нема, є лише стіна що по ходу середнього марша, але тоді буде крутіша та нижча... та мабуть що про санвузол під сходами прийдеться забути... треба малювати.

1701018825_1.thumb.jpg.cb490c7fe075b5e65ebf203eac177bf5.jpg

1338368863_2.thumb.jpg.c62e53802ca681fbfb1c4d8ec1a2ab58.jpg

440070758_1v20.thumb.jpg.5fe1617175bf758e6798ba6d3de25874.jpg

859393412_2v19.thumb.jpg.0db49b4fb7005de7b1b3d61da1c846b3.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чомусь не завантажувалося більше 4-х фото :o мабуть вже піздно...

 

перші дві фото - перший варіант

другі дві - другий.

 

Хоча там все підписано :)

1562835327_1v202.thumb.jpg.f1ba533a41116b3d0f816c2e5cefdd5a.jpg

2131979323_1v203.thumb.jpg.44d90fe2a3c07ee13ba0ab3e021154e1.jpg

1783850059_2v192.thumb.jpg.aaaab5e5eefea8beb14e40004baf23a4.jpg

591704282_2v193.thumb.jpg.c0d4c47b70fd6bcb8416bf34c4047734.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переспавши з думками, щось мені здається що Ігор був правий стосовно 280х178 потрібно малювати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переспавши з думками, щось мені здається що Ігор був правий стосовно 280х178 потрібно малювати.

 

Є ще деякі ідеї.

Але спочатку спробуйте намалювати... з урахуванням тих креслень, що я у файлі надсилав.

 

Чекаємо...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В другому варіанті все таки опустив саму верхню сходинку на одну висоту, бо як видно з першого варіанта головою все ще впираємося. Та в 2-му варіанті зменшилася загальна кількість сходинок на 1 бо на 1 просіли.

Ширина сходинок по лінії ходу 260 мм. висота 164 мм. ширина самих сходів лишилася 1м.

 

З САМОГО ПОЧАТКУ!

От ви вперто все ж повертаєтесь до "калічної" (і в прямому і в переносному значенні слова;)) пропорції 260х164...

Не зважаючи на те, що ви казали, що читали про пропорції, все ж дозволю собі ще одне посилання на мою тему - www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?p=617325&highlight=%F1%ED%E5%E3%EE%EF%E0%E4#post617325.

Там сконцентровано основні критерії БЕЗПЕЧНИХ СХОДІВ.

Навожу цитату звідти:

"1) Как правило, угол подъема лестничного марша составляет от 20 до 50 градусов, однако более удобны лестницы с углом подъема от 30 до 45 градусов.

2) Основное правило для получения необходимой пропорции ступени можно сформулировать следующим образом: удвоенная сумма высоты подступенка и ширины проступи должна составлять 600–650 мм (т.н. формула Блонделя среднее - 2*h+b=625мм). Например, если высота подступенка 160 мм, то ширина проступи должна быть 280–330 мм.

3) Наиболее удобны лестницы с соотношением проступи и подступенка b—h=120 мм. Такое уравнение называется «формулой удобства».

4) Для наиболее безопасного передвижения надежнее конструкции с соотношением b+h=460 мм (так называемая «формула безопасности»)"

Давайте проаналізуємо ваші 260х160.

1) Кут нахилу обчислюємо як арктангенс 164/260 = 0,63077.

Скориставшись он-лайн калькулятором (planetcalc.ru/326/) отримуємо кут нахилу 32,24 градуси... начебто непогано...

Ще ось один непоганий ресурс про зручні кути нахилу - lestnicann.ru/blog/70/

Зверніть увагу, що чим ближче до 36 градусів, то менш зручні сходи...

2) Формула Блонделя 164*2+260=588... ох і далеченько від оптимальних 625-630мм...

3) Формула зручності 260-164=96... теж далеко від оптимальних 120мм...

4) Формула безпеки - 260+164=424... аж ніяк не схоже на оптимальні 460мм...

Тобто ваші сходи 260х164 розраховані чисто арифметично і не відповідають вимогам безпеки............:bad:

 

ЩО РОБИТИ???

Починати з самого початку!

Початкові дані в нас такі:

Висота загальна складає 3280мм (так?)

Визначаємо кількість підйомів (тут доведеться методом перебору).

а) 18 підйомів - 3280/18=182,2мм - зависоко

б) 19 підйомів - 3280/19=172,6мм - в межах розумного допуску

в) 20 підйомів - 3280/20=164мм - непоганий варіант (на перший погляд)...

Давайте тепер дивитися яка при останньому варіанті (164мм) має бути ширина проступі (глибина сходинки), щоб задовольняти хоча б формулі Блонделя (ОСНОВНА!!!).

Отже 625-2*164=297мм.

Давайте визначимо яка нам для цього варіанту знадобиться довжина лінії ходу, для цього помножимо 297*19=5643мм... чи є у нас стільки? НЕМАЄ...

Зауважу, що кількість проступей менше на одну, ніж кількість підйомів, тому що остання проступь збігається з підлогою другого поверху...

................................................................................................

Але ми не впадаємо у відчай і ідемо далі (прохання дочитати до кінця;))

Беремо за основу відліку висоту сходинки в 172,5мм (для зручності).

Починаємо з формули Блонделя 625-172,5*2=280мм.

Довжина лініі ходу складатиме 280*18=5040...вже набагато краще.

Давайте спробуємо відшукати у вас таку довжину.

За основу візмемо ваш варіант №4 с проміжною площадкою (www.stroimdom.com.ua/forum/attachment.php?attachmentid=483365&d=1452552050), бо останні ваші варіанти з забіжними на початку не дозволять пройти через нависання зверху.

Отже, площадка може бути розташована на висоті не більше 927,5мм від нуля 3280 (загальна висота) -180 (товщина перекриття)-172,5 (висота сходинки) -2000(безпечна висота для проходу).

На таку висоту ми можемо зробити 5 підйомів (172,5*5=862,5)...

АЛЕ... потрібно 4 проступі вмістити, тобто 280*4=1120мм...

...а у нас до дверей з тамбура є всього 1040мм.:(

Таким чином до площадки можемо вмістити тільки 4 підйоми...

...тобто після площадки має бути 15 підйомів (19-4) і відповідно 14 проступів. Отже треба 3920мм лінії ходу (280*14).

Давайте шукати разом.

Спершу скажу, що я трохи неправильно вас зорієнтував при розрахунку довжини лініі ходу на попороті. Справа тут у двох нюансах:

1) середня лінія ходу відкладається посередині корисної ширини маршу. Отже, якщо будуть перила і балясини, то вони займуть принаймні 50мм, тобто корисна ширна маршу буде 950мм;

2) при пересуванні забіжними сходами людина відхоляється від середньої лінії в сторону від центру.

Подивіться уважно малюнок внизу перхої сторінки у вкладеному файлі Линия хода поворотная.doc. Радіус повороту обирається приблизно 0,58 ширини маршу. Якщо навіть не буде перил (тобто приймаємо ширину маршу 1м), то це 580мм (а не 500, як я раніше писав). Якщо ж з урахуванням 50мм на перила, то радіус (від кута повороту) буде складати 0,58*950+50=601мм...

Візьмемо перший випадок (з запасом). Тоді довжина лініі ходу на повороті буде складати чверть кола 580*3,1415/2=911мм.

Тепер давайте скаладати:

1560 (від поворотної площадки до кута повороту)

911 (лінія ходу в повороті)

1300 (від повороту до рівня другого поверху)

-----

3771мм........

До жаданої 3920 не вистачає всього 149мм...

Де їх узяти??? А там же, де ви хотіли раніше - трохи "вкрасти" у коридора другого поверху...

ВИЙШЛО???

Тепер давайте перевіримо 280х172,5 по формулах.

1) Кут нахилу - арктангенс 172,5/280=31,56 градуси... непогано

2) Формула Блонделя 280+2*172,5=625... ідеально

3) Формула зручності 280-172,5=107,5...це звичайно, не 120, але набагато краще, ніж 96...

4) Формула безпеки 280+172,5=452,5... ну дуже близько до 460... чи не так?

 

ВСЕ???

А може спробуємо трохи поліпшити показники, зробивши сходи ЩЕ БІЛЬШ ЗРУЧНИМИ І БЕЗПЕЧНИМИ?

Здається ви готові були "пожертвувати" навіть 260мм коридору другого поверху, чи не так?

А ми "використали" лише 149, тобто ще є резерв у 111мм!!!

Давайте ж його спробуємо задіяти (навіщо ж добру пропадати?:D).

Якщо до кожної проступі додамо 5мм, то тоді у нас будуть сходинки 285х172,5мм... і це буде дуже непогано, тому що при забіжних сходах це тільки в плюс піде, та і вся "конструкція стане більш пологою, більш зручною і більш безпечною.

Ліня ходу від поворотної площадки до другого поверху стане 3990мм (285*14) і ще буде "приварок" для коридору другого поверху на цілих 4см!

ПЕРЕВІРЯЄМО ОСТАТОЧНО ФОРМУЛИ:

1) Кут нахилу - арктангенс 172,5/285=31,18 градуси... ще краще!

2) Формула Блонделя 285+2*172,5=630... дуже добре (особливо для забіжних!)

3) Формула зручності 285-172,5=112,5...ну дуже близько до 120...

4) Формула безпеки 285+172,5=457,5... ну практично ідеально...

 

Є трохи неточності в тому, що ми прийняли висоту сходинки 172,5, а насправді (якщо вже зовсім точно), то мало б бути 172,63 (3280/19).

На всій висоті "набігає" різниця в 2,5мм.

Що з нею робити?

Пропоную два варіанти:

1) зробити першу сходинку на 2,5мм вищою

2) розподілити ці 2,5мм рвномірно на чотирьох підйомах на першому марші (від нуля до поворотної площадки).

Я за другий варіант. Справа в тому, що це буде на початку підйому, а спочатку завжди легше... ну і після поворотної площадки ноги однаково перелаштовуються, "побачивши" спереду забіжні сходи і навіть не помітять різниці в 0,6мм...

 

Да, мало не забув...

Перший марш тепер стане трохи довшим - 855мм (285*3), але все одно при цьому ми "вписуємося" у виділені нам проектом 1040мм... ба навіть "відсуваємо" сходи від дверей тамбура на 185(!!!)мм, що робить цей вузол будинку набагато зручнішим і безпечнішим.:good:

 

От приблизно таким чином...

 

Я вибачаюсь, що так розлого написав... просто по-іншому не можу...

Звичайно, якби ви сиділи поруч, то все це зайняло б не більше 10 хвилин, а так витратив майже 4 години (3 пятьма перекурами і двома чашками кави)... ну і пів-дня ще на осмислення...:o

 

Не знаю, чи скористаєтесь ви цим "опусом"... але якщо він стане вам у пригоді, то я буду задоволений.

 

Спробуйте намалювати (розкладку забіжних попробуйте як у вкладеному файлі зробити) і покажіть як воно виглядає...

 

УДАЧІ!!!:beer:

 

PS Є ще досить цікаві файли з "тюнигування" лінії ходу на забіжних сходах.

Там досить все складно і я розбирався декілька тижнів, але у себе все зробив найбільш оптимальним способом.

Якщо захочете, потім викладу ці матеріали... зараз вони тільки зашкодять, напустивши додаткового туману...

PPS Ну і є ще декілька пропозицій... теж пізніше...

Линия хода поворотная.doc

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З САМОГО ПОЧАТКУ!

От ви вперто все ж повертаєтесь до "калічної" (і в прямому і в переносному значенні слова;)) пропорції 260х164...

 

Але ми не впадаємо у відчай і ідемо далі (прохання дочитати до кінця;))

 

...

 

Ігор, Ви просто МЕГА :flag1::beer: :good:

 

Я не однократно розкладав промальовував запропонований вами з самого початку варіант 280 мм, та не однократно прочитав вкладений файл в минулих постах, та зациклився на самих картинках та симетрії самих забіжних сходинок відносно діагоналі квадрата на другому, першому поворотах і з симетрією НУ відверто кажучи ніхалери не получалось:o:fool:.

 

Стосовно формул Блонделя, зручності, безпеки так я з Вами на 10000% згоден та сам не одноразово бачив що 260 та 164 не "АЙС" тому й писав що

Переспавши з думками, щось мені здається що Ігор був правий стосовно 280х178 потрібно малювати.
але знову-ж як тільки начав малювати, як писав вже вище вперся в не відповідність симетрії, тому як дивився на малюнки з того файлу :fool::o.

 

Зараз спробую все з самого початку, починаючи від лінії ходу, її розбивки на відрізки, не зважаючи на симетрію відносно діагоналі "квадрата" в дрогому розвороті.

 

Також згоден з тим що в мому випадку мабуть 4-й варіант мабуть самий підходящий враховуючи стелю над головою, сам над цим думав але хтілося однакових поворотів, тому й крутив ці повороти та максимально відкладав 4-й на потім.

 

А в загалі Ігор Вам просто ВЕЛИЧЕЗНА подяка за поміч в питанні! :beer:

 

ПС. Читаю Вашу тему просто на одному подиху, багато чого цікавого собі черпаю. Так тримати!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З САМОГО ПОЧАТКУ!

 

Здається ви готові були "пожертвувати" навіть 260мм коридору другого поверху, чи не так?

 

НІ. коридор другого поверху бужано не красти, бо то буде точно рахітство :) маю на увазі в глубину перекриття краще не залазити.

 

Максимум що можна зробити це опустити останній проступ на висоту сходинки, 2-га фото.

 

Коли я писав стосовно того щоб роздовбати трохи перекриття для опуску останньої ступені малося на увазі для того щоб випуски арматури опустити нижче бо вони зараз виступають так як для ступені в притул, трохи зависоко :(. ось тут в принципі видно www.stroimdom.com.ua/forum/attachment.php?attachmentid=483544&d=1452636347

324469318_3280.thumb.jpg.d0dad5c0c9d4bd16f7c9068d106b9926.jpg

812005286_1.thumb.jpg.a35d833e2bd81546923cbe0ee1543d65.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ФУХ!!!

 

Мабуть що найоптимальніший варіант!

 

 

 

Прийшлося малювати загальну картину висот, к-ті підйомів та простіпів для такби мовити більш наглядної картинки, рахувати та робити розмітки з двох сторін.

 

Ширину коридора ІІ-го поверху не чіпаємо! до висоти 3280 робимо 19 підйомів таким чином щоб 19-й то вже був "0" другого поверху. тобто 3280/19=172,63 - то і буде висота 1-го підйому! 18 сходинок, 19-тий підйом то вже буде "0" другого поверху.

 

Під час довгих роздумів прийшлося прийняти рішення пожертвувати розміром 1040 та збільшити його до 1 120, ця стіна ще не готова тому двері тамбура прийдеться перемалювати згідно нових розмірів.

 

Перший марш чотири сходини по 280 = 1 120мм, так вийшов за 1040! Але стіни тамбура в мене ще нема, тому двері трохи перенесу. + площадка 1000 х 1000 = 2120 від початку сходів до кінця площадки/початку стіни.

Загалом по першому маршу 5 підйомів, залишилося 13 сходинок. (18-5)

 

Другий марш 5 сходинок по 280 = 1400мм. залишилося 8 сходинок. (13-5)

 

Потім почав рахувати зверху в низ щоб зловити всі розміри та ширину ступені 280 мм. Чотири сходинки вниз по 280мм = 1120мм, залишилося 4 сходинки. (8-4) тобто в повороті маємо втулити 4 сходинки. Існуючий розмір на цьому марші 1300 + 1000 на поворот. 1300 - 1120 = 180 лишається для сходинки котра буде входити в поворот. Довжина ходу в повороті 911 мм. (580*3,1415/2=911мм.) тобто 3 сходинки по 280 мм + лишається 71 мм для четвертої сходинки. для четвертої сходинки у нас також є 180 мм, і того в сумі 180 + 71 =251

280 - 251 = 29 мм. нам не вистачає для 4-ї сходинки.

Додаємо ці 29 мм після п'ятої сходинки 2-го марша і вся арифметика сходиться :Yahoo!:

 

Маємо 5+5+4+4=18 чистих сходинок/підйомів, 19-й підйом то вже буде "0" другого поверху.

 

Тепер перевіряю 280х172,63 по формулах.

1) Кут нахилу - арктангенс 172,63/280=31,79 градуси... непогано

2) Формула Блонделя 280+2*172,63=625,26 чудово

3) Формула зручності 280-172,63=107,37...не погано

4) Формула безпеки 280+172,63=452,63... Чудово близенько до 460!

 

Якось так в двох словах.

 

Також ми зменшили розмір другого маршу від 1560 до 1429 тим самим площадка 1000х1000 вийшла з-під стелі 2-го поверху, що в свою чергу стало зручніше.

 

Візуально на прикріплених фото має бути все видно.

 

ПС. Ігор ще раз дякую за підказки.:beer: загальними зусиллями я думаю що завершили цей прорахунок.

1213773554_.thumb.jpg.3badc10893f0d8c19471c682e0e9405b.jpg

1387281228_28017263_1.thumb.jpg.6b858d7fb3fdc36b8f4611f7d5602c0e.jpg

1954680938_28017263_1_2.thumb.jpg.181c98fb2df0a7cfe2a2e7f21ec8bc7c.jpg

146658528_28017263_1_3.thumb.jpg.461115208e374c7ee000d07bbfb2cad7.jpg

928976140_28017263_1_4.thumb.jpg.b096366e7e22bd1352ae138fcf9e9a26.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Притулив до одне до іншого і от що маємо. Див. ілюстрації.

 

От тільки думаю що робити з останньою 19-ю сходинкою, її планувати також в дерево чи взагалі відмовитися від її виділення як сходинки та просто залишити покриття 2-го поверху? (ламінат чи плитка, що буде ще не оприділився)

321.thumb.jpg.1003703b40ec31aa7a45ab0dc59b73f6.jpg

1234.thumb.jpg.911fdcb54a203326a29480a4ccbd2f75.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ФУХ!!!

Мабуть що найоптимальніший варіант!

............................

Також ми зменшили розмір другого маршу від 1560 до 1429 тим самим площадка 1000х1000 вийшла з-під стелі 2-го поверху, що в свою чергу стало зручніше.

 

От тільки думаю що робити з останньою 19-ю сходинкою, її планувати також в дерево чи взагалі відмовитися від її виділення як сходинки та просто залишити покриття 2-го поверху? (ламінат чи плитка, що буде ще не оприділився)

Почну з останнього - треба ж буде зробити капінос (як мінімум 25мм), тому тут треба подумати, щоб воно гарно вийшло...

В ІДЕАЛІ - такий самий капінос по всій площадці другого поверху...

Щоб було красиво:good:

Найпростіше це зробити плиткою (є така з капіносами недорога для внутрішніх приміщень - я планую з такої сходи в підвал облицювати, бо столяр сказав, що дереву там не дуже комфортно буде...:().

..........................................................................

А тепер повертаючись до "основного питання".;)

Я тепер так просто від вас не відстану, бо відчуваю відповідальність за вашу безпеку...:D

Я от скопіював ваші плані і спробував за рахунок наявних там розмірів розрахувати всі інші, які мене цікавили.

Тепер я зрозумів, що є всього 2300 на останньому прольоті...

Також я зрозумів ваші попередні намагання зробити забіжну сходинку ПО ЦЕНТУ кута, щоб інші розходилися від неї симметрично.

Ще досить слушне рішення, бо тоді ноги повертаються НА СХОДИНЦІ, а не на підйомі, що значно безпечніше. До того ж ноги однаково настроюються на хід до повороту і після нього, що тех сприяє безпеці.

Про це трохи згодом, а зараз про ті моменти, на які я звертав вашу увагу раніше.

ОТЖЕ.

Ви таки наполягаєте на чотирьох сходинках на самому початку - до поворотної площадки. Заради цього ви згодні двері тамбуру посунути якомога далі вправо.

По-перше, двері і дім мають бути 90см шириною. Не навіть не обговорюється! я сам зробив спочатку з тамбуру в дім 80см, але тепер буду розширювати (двері 90см вже закуплені і навесні буду розширювати пройом і встановлювати). У мене така сама ситуація як і у вас - вхідні основні двері зміщені так само вліво і якби ви знали з якими труднощами я заносив ванну і холодильник, то не сумнівалися б ні на йоту.

Отже, двері - 900мм (я їх збільшив на плані), пройом - 1000 (980), плюс лиштва...відступ від стіни зправа - мінімум 100мм...

"Довжина" тамбуру 3350, ширина - 1250 (якщо щось не так - підправте).

Що ми маємо в холі 1-го поверху з вашими 2120 на сходи?

13см (чортова дюжина:() до дверей???!!!

Якщо хтось спускатиметься сходами, а хтось заходитиме в цей час в дім???

Тепер на другий поверх. Сходи починаються за 25см від дверей.

Знову ж таки хтось піднімається, а хтось виходить з кімнати і - БАЦ!

А коли ви зачиняєте двері з коридора, то ви зміщуєтесь ліворуч (спробуйте)...

От ці два моменти я зауважував по ходу розповіді...

Тепер про ваші зміни в розмірах. Замість 1560 ви зробили 1429, збільшивши таким чином на 13(?)см ширину тамбуру. Навіщо віддавати площу простому коридору з гаража до входу в дім?

У мене на старій квартирі був коридор 110см довгий, так я ще вбудовану стінку там поставив 25см глибиною і місця вистачало...:)

................................

А ЩО ЯКЩО???

От не вмію я малювати, вибачте...

"Крамольна" ідея полягає в тому, щоб почати з забіжних...:o

Так, як ви малювали...робимо забіжну по центру першого кута...

...потім від неї відкладаємо по обидві сторони по три сходинки.

Потім наверх ідуть ПРЯМІ сходи стільки, скільки вистачить до ПОВОРОТНОЇ площадки (за моїми підрахунками має вміститися 12 (дванадцять) підйомів.

При цьому можливо доведеться "забрати" пару см від ширини тамбура.

А потім направо ОДНА сходинка і ... знову площадка... (це ще два підйоми)...

І потім сходи ідуть у напрямку до санвузла... там ці чотири підйоми запросто помістяться...

....

ну я спочатку трохи не так думав, але ніяк не вміщається вздовж стіни (треба ще 10см підлоги 2-го поверху вкрасти - прорахувався).

Ящо вже зовсім красиво, то можна об'єднати обидві верхні площадки...

Але тоді стеля в санвузлі буже десь 1,9м... двері не поставиш...

А так все ОК - всі сходи зміщуються до лівої стінки...

.................

мабуть дурниці це все...:fool:

ваш останній варіант при обачному користуванні може бути і дійсно оптимальний...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так таки так воно Ігор, але блін куди не глянь воно скрізь все зажимає, з однієї сторони 2300 - не то пальто для сходинок 280 - 285 мм не тулиться гарно, з іншої 1040+1000 також 280 - 285 ну аж ніяк, і симетрія гуляє, з якої строни не глянь і так не то і то не так, я також все це бачу і можливо не говорю в слух бо не хочу ...... :( тому що воно робилося по проекту на який я відверто кажучи не зовсім звертав увагу, а потрібно було. Якби зараз робив з нуля - багато чого зробив би по іншому. Ну то відступ був. Я думаю що багато хто будується вперше - вдруге зробили б багато чого по іншому.

 

Дивлячись зараз на мої сходи, прийшла в голову одна думка. Я не пересував стіну тамбура (нагадаю її зараз нема, вона тільки в проекті) в сторону зменшення тамбура, тому як вона тоді буде в дверях з гаражу. Зараз хочу спробувати НЕ звертати уваги на ці двері, намалювати сходи так як мені потрібно 280 - 285, а на останньому марші зробити 4 сходинки 280 - 285, та одну не повну сходинку 160-180 що буде "0" 2-го поверху.

 

Потім гляну що вийде з розміром під тамбур, та перенесу/перемалюю стіну (її ще нема). ТАК прийдеться повністю переробити двері з гаражу в тамбур, але другого варіанту зробити сходи безпечнішими та комфортнішими я наразі не бачу.

 

Треба трохи часу на промалювати... пізніше викладу шо там получилось.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спробував намалювати, ніби все класно, навіть сходинки зробив 285. сама вехня сходинка 160 але то не проблема бо вона за одно з підлогою 2-го поверху, перший марш був 2040 - за проектом стало 1570 - супер, тамбур зменшився на 122 мм - взагалі не питання (тільки двері треба переглянути з гаражу) ОТ тІльки одне велике НО... стеля 2-го поверху над першим маршом... там де зараз на малюнку розмір 1792 має бути 1900 - 2000 :(

 

Пчаль...:o:fool::unknown:

1111.thumb.jpg.6efe530c5c1a9043979c0a64b470fef9.jpg

2222222222.thumb.jpg.6f0b100301d67f37f84191620f6c70dc.jpg

3333333333333.thumb.jpg.e9932680b3ff397012a42abc36eaaa01.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...