Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проектирование и строительство под бюджет заказчика

tansss

Рекомендовані повідомлення

Доречі ви праві - на пральну машину окремий автомат є. посудомийки-електродуховкі не планується. а про те щоб все освітлення зводити на один автомат - в одній кімнаті патрон коротить а по всьому будинку світла немає? Ну-ну...

читайте уважно, я писав, що світло може бути на одному автоматі в межах одного чи кількох суміжних приміщень, а кількість автоматів на розетки в одному приміщенні може бути більше 1 шт і набагато.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

це є ознака азіатської системи відносин, характерної для колишніх республік СРСР. Нажаль, нічого спільного з системою цінностей західних виробників того ж електрообладнання вона не має.

 

тут погоджусь. Та знову ви в західні цінності полізли... Ну НЕ ЄВРОПА МИ, не ЄВРОПА :Bravo:. І ще не скоро нею будемо. Замість того щоб підказати замовнику де і як можна викрутитись і зекономити - ви знову загинаєте про високі матерії. Все що ви говорите правильно і гарно - та до наших реалй відношення не має.

Не в тій країні ви проектуєте. ИМХО

 

Добавлено через 1 минуту

Боюсь що ТС дасть нам по шапці за флуд....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

було сказано конкретно - на котедж 150 кв. площі

Це ні про що конкретне не говорить. 150 м2, це як кілограми у буряка.

 

Проте я вважаю, що для такої квадратури має бути значно вищий рівень комфорту. Що передбачає наявність електродуховки, кондиціонерів, посудомийки, а також достатньої кількості насосів для функціонування систем опалення і водопостачання.

 

Часи, коли в околицях великих і малих міст України будували хати на 300-500 м2 залишились в 90-х. Там же залишилися дефіцити сантехніки, інформації і технологій, коли туалети були на вулиці, а воду у ванну гріли або у відрі на газовій плиті, або електробойлером в самій ванній над краном.

 

Кількість побутового обладнання в сучасних квартирах і будинках різко зросла за останні 10 років.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ц

Проте я вважаю, що для такої квадратури має бути значно вищий рівень комфорту. Що передбачає наявність електродуховки, кондиціонерів, посудомийки, а також достатньої кількості насосів для функціонування систем опалення і водопостачання.

 

А побажання замовника тут якось враховуються? а якщо я не люблю електродуховок? а якщо у мене нормальний мікроклімат і немає ну ніякої потреби у кондюках? а якщо я принципово проти посудомийних машин? а якщо у мене єдиний насос - вмонтований в котел - а водопостачання централізоване?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну НЕ ЄВРОПА МИ, не ЄВРОПА . І ще не скоро нею будемо.

 

Я й так знаю, що не від Януковича залежить, буде асоціація чи ні. Буде корупція чи ні. з 46 000 000 українців більшість, нажаль, ментально хоче кумівства, хоче корупції, хоче щоб їх діти мучились у цьому лайні, щоб не вірили суддям, медикам, вчителям, їздили по роздовбаним дорогам, купляли дипломи за хабарі, жили б в сірих пострадяньких містах, їздили б на заробітки в Європу, де їх сприймали як дикунів, а їх країну - як пасивний ринок збуту неякісних товарів і сировинний придаток.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А побажання замовника тут якось враховуються? а якщо я не люблю електродуховок? а якщо у мене нормальний мікроклімат і немає ну ніякої потреби у кондюках? а якщо я принципово проти посудомийних машин? а якщо у мене єдиний насос - вмонтований в котел - а водопостачання централізоване?

 

Як тільки ви або інші люди, які будуть спільно проживати на 150 м2 площі котеджу все-таки захотять трохи більшого комфорту, то дану систему електробладнання доведеться принципово переробляти. Тобто спрацьовує стара радянська традиція не завершувати ремонт, а постійно його продовжувати стихійним способом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як тільки ви або інші люди, які будуть спільно проживати на 150 м2 площі котеджу все-таки захотять трохи більшого комфорту, то дану систему електробладнання доведеться принципово переробляти. Тобто спрацьовує стара радянська традиція не завершувати ремонт, а постійно його продовжувати стихійним способом.

 

А ВИ впевнені що при будівництві свого будинку врахували всі побажання кількох наступних поколінь своєї сім"ї?

Протягнути додатковий кабель (навіть у гофрі) у пустотах між стіною і гкл - не важко. висверлити у тому ж ГКЛ ще одну розетку - теж - коробка скоріш за все буде братись з невеличким запасом - скажімо на 16-18 автоматів. Загалом - не лякайте - нічого смертельного там немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ВИ впевнені що при будівництві свого будинку врахували всі побажання кількох наступних поколінь своєї сім"ї?

 

Я не ставив собі таку мету. Не розумію, чому в 90-х і в деяких випадках і тепер, люди зі шкіри лізуть, щоб збудувати родинне гніздо на кілька поколінь. Але ж кріпосного права вже немає, інститут прописки також потроху відходить у минуле, бар"єри розкриваються, життя глобалізується. Тому перспектива того, що через 30-40 років такі маєтки будуть логічно оправдані, щоб в них жили наступні покоління - дуже примарна.

 

Добавлено через 7 минут

Кум - інженер електрик на залізниці. Робив він. По закінченб робити приїхав з якоюсь установкою і робив заміри по грунту. Все було в нормі.

 

Якщо вашою метою було прорекламувати кума, який зробив роботу безплатно, то це одне. А якщо мета була донести реальну вартість робіт, список того, що має бути обов"язковим, а що - як додаткова опція, що повинно бути по нормам і сучасним технологіям, а що по-народному та без дотримання технології, тоді це була б аналітика з прицілом на об"єктивність.

 

По такій аналітиці було б видно скільки власного ресурсу подарував вам кум, скільки це було б у ринкових розцінках, виражених в гривнях. Які технології застосував чи незастосував кум, на чому зекономив і на що впинула така економія.

 

Не в кожного ж є такий кум, не кожен кум є спеціалістом, не кожен спеціаліст розбирається в обладнанні сучасних котеджів і розуміє їх різницю від промисловості і від того, як роблять "на хлопський розум" при "євроремонтах".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вашою метою було прорекламувати кума, який зробив роботу безплатно, то це одне. А якщо мета була донести реальну вартість робіт, список того, що має бути обов"язковим, а що - як додаткова опція, що повинно бути по нормам і сучасним технологіям, а що по-народному та без дотримання технології, тоді це була б аналітика з прицілом на об"єктивність.

 

По такій аналітиці було б видно скільки власного ресурсу подарував вам кум, скільки це було б у ринкових розцінках, виражених в гривнях. Які технології застосував чи незастосував кум, на чому зекономив і на що впинула така економія.

 

Не в кожного ж є такий кум, не кожен кум є спеціалістом, не кожен спеціаліст розбирається в обладнанні сучасних котеджів і розуміє їх різницю від промисловості і від того, як роблять "на хлопський розум" при "євроремонтах".

 

я не ставив на меті давати докладну розкладку з діаграмами і графіками - я лише намагався показати порядок цифр. Якби я оплачував роботу по тарифу - за кожну кімнату прийшлось би заплатити приблизно 200-400 гр (залежно від кількості точок - повторюсь - штроблення стін не було) . - це б удорожило роботу аж на 2,5 тисячі по будинку. Отже і кума порахували :) - що ще?

 

Добавлено через 13 минут

Я не ставив собі таку мету. Не розумію, чому в 90-х і в деяких випадках і тепер, люди зі шкіри лізуть, щоб збудувати родинне гніздо на кілька поколінь. Але ж кріпосного права вже немає, інститут прописки також потроху відходить у минуле, бар"єри розкриваються, життя глобалізується.

 

Шкода що у цьому глобалізованому світі ви не прагнете хоч якоїсь сталості, чи не логічніше тоді взяти ті НН тисяч доларів що пішли на будівництво - і винаймати житло або жити в готелях? а діти то потім хай як хочуть так і вертяться - де хочуть - там і живуть.... Житя-то глобалізується....

Ви теж будували свій будинок з розрахунком прожити там не більше 30-ти років?

Ви будете здивовані - та є люди для яких вислів "родинне гніздо" не пустий звук, я один з них. Можете вважати мене консерватором - та мені приємно жити у будинку що був збудований ще моїм прадідом - і думати про те як у цьому ж будинку житиме мій правнук. Так, світ міняється - і разом з ним міняється і моє гніздо - та у чому я впевнений на 100% - так це у тому що і через 30 і через 60 років - воно буде моїм, і я залишу хорошу основу своїм нащадкам. А що залишите ви?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якби я оплачував роботу по тарифу - за кожну кімнату прийшлось би заплатити приблизно 200-400 гр (залежно від кількості точок - повторюсь - штроблення стін не було) . - це б удорожило роботу аж на 2,5 тисячі по будинку. Отже і кума порахували - що ще?

 

Нажаль, така інформація не відповідає дійсності. Принаймні в Київській області. Хай хоч хтось знайдеться, кому вдалося зробити електрифікацію голої коробки хати з площею підлоги 150 м2, хто може підтвердити ваші слова? Навіть китайськими переносками.

 

Добавлено через 5 минут

Можете вважати мене консерватором - та мені приємно жити у будинку що був збудований ще моїм прадідом - і думати про те як у цьому ж будинку житиме мій правнук.

 

Так я не зрозумів? Ви живете в будинку прадіда?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нажаль, така інформація не відповідає дійсності. Принаймні в Київській області. Хай хоч хтось знайдеться, кому вдалося зробити електрифікацію голої коробки хати з площею підлоги 150 м2, хто може підтвердити ваші слова? Навіть китайськими переносками.

 

я зробив, що ще?

 

Добавлено через 4 минуты

Так я не зрозумів? Ви живете в будинку прадіда?

 

Частково. Почав будувати прадід, Потім Дід, Потім батько - тепер я. Зробив реконструкцію і укріплення (додавались несучі стіни, мінялось перекриття і т.д.), добудову і надбудову 2-го поверху. Ну і плюс повна заміна проводкі, отоплення , підвів каналізацію і воду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не в тій країні ви проектуєте. ИМХО

З цим я згоден. Інженерів та конструкторів як тарганів з заводів вичавучивали. Тепер заводи позакривали, а щоб якусь залізяку зробити, треба її у Китаї замовляти. Лікарям копійки платять, тому краще до них не попадали. Тепер щоб дитині операцію зробити, що у тій же Білорусії без проблем роблять, гроші по телевізору збирають. Тепер нарешті до проектувальників черга дійшла. Скоро, щоб дах прекрити треба буде спеціалістів з-за кордону замовляти, бо як показує динаміка "дибілізації" нашої країни, чомусь вчитися у нашій країні та бути спеціалістом не вигідно.

То чому Ви радієте? Подумайте, ким тут буде Ваш внук, я вне не кажу про правнука? Чи будуть в нього кошти , щоб Ваш сімейний будинок далі утримувати?

Чи він буде чоботи їноземним їнженерам-лікарям-проектувальникам протирати?:(:(:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если говорить конкретно, то фундамент,

Подскажите, как Вы определили тип фундамента и его конструкцию и уровень энергосбереження??? Может вы хоть раз в жизни видели разнозубые утеплённые плиты, я уже не говорю о проектировании;)

Может вы смогли бы подучить нас, и подметить соответствует ли такой дом ДБН и если нет то в какой части? И что сделано не экономично, но при соблюдении норм???

Языком молоть.... не мешки ворочать!

 

Показали бы что вы можите!!!!! Предьявили бы элементы проекта с реализацией и поставили бы ИТОГО на строительство.... смету предложили бы( которая должна бы быть неотьемлемой частью проекта, а на деле никто не предоставляет) Все с удовольствием восхитились бы красотой решений!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, как Вы определили тип фундамента и его конструкцию и уровень энергосбереження??? Может вы хоть раз в жизни видели разнозубые утеплённые плиты, я уже не говорю о проектировании;)

Может вы смогли бы подучить нас, и подметить соответствует ли такой дом ДБН и если нет то в какой части? И что сделано не экономично, но при соблюдении норм???

Языком молоть.... не мешки ворочать!

 

Показали бы что вы можите!!!!! Предьявили бы элементы проекта с реализацией и поставили бы ИТОГО на строительство.... смету предложили бы( которая должна бы быть неотьемлемой частью проекта, а на деле никто не предоставляет) Все с удовольствием восхитились бы красотой решений!

 

Как это типично для прорабов так писать - "а ты хоть видел, а ты вообще хоть что-то знаешь?" Именно по-этому я не доверяю прорабам. То что я видел, и что я знаю, я пытаюсь выкладывать в своих ветках, которые есть в подписи. Услугами прорабов не пользуюсь.

 

Считаю, что из-за этого дом сильно теряет в эстетике, а детали - в качестве. Потому что работать надо интеллигентно, а не брать на арапа, а потом получаются такие коробки-монстры, где четко просматриваются метры кубические, метры квадратные, метры погонные, но никак не жилая среда, гуманная по своей сути.

 

Что касается затрат на строительство, то обычно без четких исходных данных и точного понимания задания, говорить о сметах невозможно. В любом случае должна быть прозрачность, должна быть возможность, чтобы заказчик сам при желании мог проверить, мог понять разницу и примерно оценить стоимость.

 

Как-то уже проводил аналитику по отчетам о выполненной работе и перечне чеков, вот такая получилась схема. Детально описывал ее здесь.

 

%25D1%2582%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB.jpg?gl=UA

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О!!! Вот это уже ближе к теме;)

Подскажите, по вашей диаграмме, на дом какого размера может расчитывать заказчик с бюджетом 50 тыщщ?:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, по вашей диаграмме, на дом какого размера может расчитывать заказчик с бюджетом 50 тыщщ?

 

Смотря какой заказчик, с каким характером и отношением к жизни и работе. Реально этих денег может хватить на что-то. У меня есть один проект (общая площадь 135 м2, один этаж+мансарда), к которому я считал смету получившуюся примерно в эту стоимость. Это по-сути реконструкция дома, когда старый фундамент усиливается (остался только фундамент, остальное снесли из-за ветхости). Очень рационально, минимум несущих стен, оптимизированы несущие и ограждающие конструкции по габаритам, типоразмерам, несущей способности, стоимости. Эстетика есть, но очень сдержано. Плюс экономия на разного рода подключениях сетей - ведь это реконструкция, а также есть почтовый адрес.

 

Этих денег хватает на коробку без окон (материалы и работа). Подготовка участка, временное жилье для строителей, скважина/колодец, летний душ, туалет, электросеть, старые доски на леса, временный забор, уже были готовыми, по-этому в расчет не входили.

 

Но, в силу того, что строительный рынок - это не рынок, а стихийный базар с ситуативной обстановкой, возможен и другой исход. Допустим, такой суммы нет, или потратить хочется меньше. Возможно в таком случае поймать ситуацию, когда где-нибудь, кто-нибудь будет иметь острое желание поработать почти даром, возможно кто-то отдаст стройматериалы ниже себестоимости, кто-то сделает шаровую доставку на казенном транспорте, что-то применится б/у. Ну с миру по нитке, глядишь и коробка выскочила.

 

Но для такого исхода надо иметь либо суперфарт, либо очень хорошо во всем разбираться, чтобы не набрать котов в мешках, либо не считать свой ресурс - время на обучение, время на поиски, на риски, на возможные потери, иногда трудноисправимые, на нерациональное расходование средств, как в ближайшей, так и в долгосрчной перспективе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

tansss, я вот все не могу понять, что же вы вкладываете в бюджет??если же говорить сугубо коробка в 100 кв то элементарно, даже непрягаясь, хотя с дуру может и 100 к не хватит.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Говоря о бюджете на строительство дома в пятне застройки (не домовладения), я подразумеваю средства, необходимые для того, чтобы довести дом до состояния - ставим приборы, вешаем шторы, заносим мебель.

При этом понимается, что капитальность ЧЁТКО определена, теплосопротивление ограждающих конструкций, системы вентеляции и тд отвечают ВСЕМ требованиям ДБН, наружная и внутренняя отделки завершены, установлены окна, двери, резведены все сети в соответствии с требованиями норм и обеспечивают нормативные параметры для проживания.

 

пс. Что касается термина КОРОБКА, много раз пытался зафиксировать перечень того что входит в это понятие, но никому это не надо... потому шо пропадает возможность нажухивать!

Пару примеров... Одна известная фирма по производству каркасников в рекламном слогане обьявляет - коробка дома от 120 долл/м2...на деле оказывается, что это набор досок "сделай сам" на условиях склад производителя. Уважаемые производители термоблоков - коробка дома - от 1800грн/м2. Ну понятно!

 

Добавлено через 24 минуты

Строительный сезон заканчивается (общестрой)... и долгими зимними вечерами есть времы поработать с проектами....

Есть такая мысль.... спроектировать например дома 80, 100 и 120м2 вылизав и оптимизировав ВСЁ по конструктиву!!! Просчитать самый хреновый вариант геологии.... и в итоге вывести ТВЁРДУЮ цену дома, но обязательно всё по нормам

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть такая мысль.... спроектировать например дома 80, 100 и 120м2 вылизав и оптимизировав ВСЁ по конструктиву!!! Просчитать самый хреновый вариант геологии.... и в итоге вывести ТВЁРДУЮ цену дома, но обязательно всё по нормам

 

tansss, это утопично. Слово - оптимально, обозначает наилучшее решение из всех возможных по определенному критерию. В данном случае вы рассуждаете о стоимости, поэтому критерий стоимостной. И вы его рассматриваете на стадии строительства.

 

Строительство же это дело ситуативное, поэтому что в одних условиях может является экономически обоснованным, то в других условиях будет очень затратным. В том числе более затратным на большом временном интервале, т.е. при эксплуатации.

 

Вот несколько вопросов для вас:

Определите оптимальную капитальность или долговечность строения в целом и отдельных элементов. Или ваша минимизация расходов только будет распространятся на этап строительства?

Как быть с красотой при поиске вашего оптимального решения (в нормах такого нет, что красиво, а что нет)?

Как быть с понятиями удобство эксплуатации, ремонтопригодностью конструкций и экологией дома?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть такая мысль.... спроектировать например дома 80, 100 и 120м2 вылизав и оптимизировав ВСЁ по конструктиву!!! Просчитать самый хреновый вариант геологии.... и в итоге вывести ТВЁРДУЮ цену дома, но обязательно всё по нормам

4 страницы саморекламы ИМХО.

 

если вы строили не один дом под ключ, то могли давно вывести среднюю стоимость коробки, отделки минимум, устройство коммуникаций, благоустройства, так же стоимость на отдельные виды работ, как это сделал Golos

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Определите оптимальную капитальность или долговечность строения в целом и отдельных элементов. Или ваша минимизация расходов только будет распространятся на этап строительства?

Как быть с красотой при поиске вашего оптимального решения (в нормах такого нет, что красиво, а что нет)?

Как быть с понятиями удобство эксплуатации, ремонтопригодностью конструкций и экологией дома?

С точки зрения капитальности считю оптимальным срок 100 и более(надеюсь термин и нормы капитальности раскрывать не надо!)

Ремонтопригодность входит в понятие капитальности.

Экология дома - по классификации - не ниже 5 группы

Удобство эксплуатации - прописано в нормах (по размерам помещений, наличию с/у , розеток и тд)

Красота - дело такое! Если надо уложиться в бюджет потому как жить то негде и на красоту не хватает - есть право выбора! "вам шашечки или ехать"?

Речь веду о минимально необходимом но гарантированном! Если бюджет оказался больше - ноу проблем:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С точки зрения капитальности считаю оптимальным срок 100 и более(надеюсь термин и нормы капитальности раскрывать не надо!)

Ремонтопригодность входит в понятие капитальности.

Экология дома - по классификации - не ниже 5 группы

Тогда это только дома из полнотелого красного кирпича толщиной 50 см + 12см дорогого лицевого кирпича с жб перекрытиями.

Дома из каркаса, газобетона и т.п. в в принципе не попадают под ваши критерии.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тогда это только дома из полнотелого красного кирпича толщиной 50 см + 12см дорогого лицевого кирпича с жб перекрытиями.

Дома из каркаса, газобетона и т.п. в в принципе не попадают под ваши критерии.

Вы категорически ошибаетесь, просмотрите классификаторы внимательней!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы категорически ошибаетесь, просмотрите классификаторы внимательней!

 

покажите, вернее выложите здесь, что бы говорили об одном и тоже

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...