Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Единый налог - какая группа?

KUKUSHKA

Рекомендовані повідомлення

В банкомате снял да и все .

Ну, не все так просто. Просто зняв - значить оприбуткував на фіз особу. Якщо за ці гроші придбав товар - значить збільшив валовий дохід на суму "власних" коштів - фактично потрібно двічі оприбутковувати через книгу. А сума доходу лімітована групою - буває критично

 

Добавлено через 1 минуту

Вы читайте то что написано "книгу доходов та витрат"

Я не про книгу писав, а про первинний облік, "витрат" у т.ч.

 

Добавлено через 2 минуты

Первичные документы связанные с доходом - хранить нужно

З "расходом" також - інакше яким чином ви доведете що товар не крадений і не контрафакт

 

Добавлено через 10 минут

большая часть банков предлагает услуги - пластиковая карта предпринимателя

Цікаво було почитати про цю картку. Очевидно це щось типу "картки Привата". У тих банках з якими працюю я з "розрахунковим рахунком" такої фігні немає - основний р/р сам по собі, для картки - окремий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, не все так просто. Просто зняв - значить оприбуткував на фіз особу. Якщо за ці гроші придбав товар - значить збільшив валовий дохід на суму "власних" коштів - фактично потрібно двічі оприбутковувати через книгу. А сума доходу лімітована групою - буває критично

 

Добавлено через 1 минуту

 

Я не про книгу писав, а про первинний облік, "витрат" у т.ч.

 

Добавлено через 2 минуты

 

З "расходом" також - інакше яким чином ви доведете що товар не крадений і не контрафакт

 

Добавлено через 10 минут

 

Цікаво було почитати про цю картку. Очевидно це щось типу "картки Привата". У тих банках з якими працюю я з "розрахунковим рахунком" такої фігні немає - основний р/р сам по собі, для картки - окремий.

 

универсал банк сейчас делает карточки сразу под счет СПД. Т.е. снятие наличных прямо со счета предпренимателя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, не все так просто. Просто зняв - значить оприбуткував на фіз особу. Якщо за ці гроші придбав товар - значить збільшив валовий дохід на суму "власних" коштів - фактично потрібно двічі оприбутковувати через книгу. А сума доходу лімітована групою - буває критично

 

Думал я не до конца разбираюсь , оказывается вообще чайники существуют :-)

 

Мил человек , когда вы снимаете наличными - это ваши деньги , не разделенные ЧП не ЧП , а по закону после того как ЧП уплатило все налоги , оставшимися деньгами человек имеет право распоряжаться как ему угодно . Есть налоговое разъяснение на сайте налоговой . Вы должны получив деньги - заплатить налоги , оставшеясе ваше . Более того ФОП не является субъектом права собственности .

 

Программист ? :-)

 

Добавлено через 3 минуты

Я не про книгу писав, а про первинний облік, "витрат" у т.ч.

 

Необходимость учета связана С НАЛОГООБЛОЖЕНИЕМ , вы должны вести те документы которые являются доказательством правильного начисления и уплаты налогов . КРАПКА . Т.к. для соотвестующих групп ведется книга ДОХОДОВ , то подтверждать вы должны только ДОХОДЫ . При этом не существует особой формы для "получил в руки" , сам навесил - документов не остается .

 

Добавлено через 5 минут

универсал банк сейчас делает карточки сразу под счет СПД. Т.е. снятие наличных прямо со счета предпренимателя.

 

Да пофиг как она выпущена . В целом по закону вам не откроют личную карту если вы ФОП . Но даже если она у вас есть , то транзакция - счет ФОП - ваша карта не будет влечь налоговых обязательств , потому как вы воспользовались нормой закона - распорядились личными средствами ( у вас один налоговый код в конце концов ! ) . Но как правило открывают карту на ФОП . Она может быть на отдельном счете . Внутри подразделений транзакция не считается доходом . Иначе будет нарушен принцип двойного налогообложения .

 

аналогичный но более понятный пример - если ваш киоскер передал вам деньги , то вы не ставите их себе на доход дважды , только один раз .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бред. Полный бред. Вы не в теме.

Походу вы ну совсем не в теме. "

Думал я не до конца разбираюсь , оказывается вообще чайники существуют

Не трольте, будь-ласка

Программист ?

Вища бухгалтерська освіта. Диплом надавати?

 

Есть налоговое разъяснение на сайте налоговой

Саме так. Зараз пошукаю

 

Необходимость учета связана С НАЛОГООБЛОЖЕНИЕМ

Якщо говорити про податковий облік то так, але є ще багато моментів які варто враховувати - повірте, вони не менш важливі ніж N-нна сума грн штрафу - саме їх мав на увазі коли говорив про "власний зад".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо говорити про податковий облік то так, але є ще багато моментів які варто враховувати - повірте, вони не менш важливі ніж N-нна сума грн штрафу - саме їх мав на увазі коли говорив про "власний зад".

 

И что ? Странный бухгалтер .... с дипломом .

 

Блин , вы то ссылаетесь на налоговое законодательство , то типа утверждаете что мол неплохо бы подстраховаться от плохих клиентов .... Мил человек вы уж решите что для кого мы ведем . Каждый сам в состоянии оценить нужные ему документы в бизнесе или нет . Если вы торгуете лампочками на базаре , то может прийти дядя миллиционер , и сказать это ж лампочка украденная из подъезда дома номер 5 , и тут вы ему бумажку ... но есть очень много "но" почему дядя не может подойти просто так.

 

еще раз - предприниматель на 1,2,3 группе налогообложения в обязательном порядке должен хранить документы которые касаются начисления и уплаты налога ( налогов ) . КРАПКА .

 

Все остальное - он думает сам , надо или нет . И налоговой он предъявляет только то что связано с начислением налога , в первую очередь книгу доходов .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще раз повторю, любая сумма, зачисленная на мой счет, считается доходом, даже если я хочу пополнить сам себе оборотные средства. Эту сумму нельзя уменьшить на расходы, они НЕ УЧИТЫВАЮТСЯ.

Да ну ? Вносите деньги на свой собственный счет наличкой с назначением "поповнення рахунку" и платить с них 5% ?

Я ни когда не плачу. С любого платежа "от кого-то" -плачу - а от самого себя -нет. Тоже касается и перекидок между моими счетами.

 

По теме -как и советовали, снимать наличкой с СПД счета и далее делать с ней что угодно, я постоянно плачу через приватовские терминалы, которые вообще не спрашивают назначение платежа, а только вносишь номер счета и вперед...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да ну ? Вносите деньги на свой собственный счет наличкой с назначением "поповнення рахунку" и платить с них 5% ?

Я ни когда не плачу. С любого платежа "от кого-то" -плачу - а от самого себя -нет. Тоже касается и перекидок между моими счетами.

 

есть разъясненение налоговой , что когда вы вносите собственные средства , которые не были учтены в книге доходов , то вы должны их отразить и соотвественно заплатить налог . Основана эта идея на гнилой отмазке со ссылкой на инструкцию НБУ . А если типа вносишь выручку , то укажи за какой период выручка в назначинии платежа ( другое разъяснение ) .

 

По сути , инструкция НБУ служит только для работы банков , законы и кодексы имеют приоритет над инструкцией , право собственности при таком внесении не переходит , соотвественно это не доход . Но налоговую беспокоят теневые деньги , ну и пришлось придумывать столь гнилую отмазку . В любом суде ее можно разгромить .

 

Это не касается перекидок между счетами . А так же выплате лично себе . На счет личных выплат там есть четкое разъяснение - можно использовать .

 

И у налоговой есть прикольнее отмазки - по учету курсовой разницы , где предалагается следовать стандартам бухгалтерского учета для юрлиц .

 

Т.е. работают юристы типа бухгалтера с дипломом ...

 

на практике налоговки сами мало понимают как нужно .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да ну ? Вносите деньги на свой собственный счет наличкой с назначением "поповнення рахунку" и платить с них 5% ?

Я ни когда не плачу. С любого платежа "от кого-то" -плачу - а от самого себя -нет.

 

 

Лист ДПС України від 23.8.2012

Щодо власних коштів, внесених фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку на власний поточний рахунок в установах банків для здійснення підприємницької діяльності (закупівлі товарів (матеріалів, комплектуючих) та відображення цих коштів

! Фізособам — платникам ЄП

Державна податкова служба України розглянула запит від 24.05.2012 р. №51 щодо власних коштів, внесених фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку на власний поточний рахунок в установах банків для здійснення підприємницької діяльності (закупівлі товарів (матеріалів, комплектуючих) та відображення цих коштів в книзі обліку доходів, і повідомляє.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» визначено, що суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб’єкти підприємницької діяльності.

Для суб’єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, обліку та звітності.

Згідно зі статтями 42, 44 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-IV (далі — Господарський кодекс) підприємництво — самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Підприємництво здійснюється на основі вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності, самостійного формування підприємцем програми діяльності, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону, комерційного розрахунку та власного комерційного ризику, вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності для фізичних осіб — підприємців регулюється главою 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — Податковий кодекс), в редакції Закону України від 04.11.2011 р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

Згідно з пунктом 292.1 статті 292 Податкового кодексу доходом для фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу. При цьому в дохід не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Iнструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492, поточні банківські рахунки для фізичних осіб — резидентів діляться на: поточні рахунки фізичних осіб — підприємців, що відкриваються для здійснення підприємницької діяльності, і поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Відповідно зі статтею 44 Господарського кодексу підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом. Враховуючи вищевикладене, фізична особа — підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до підпункту 296.1 статті 296 Податкового кодексу платники єдиного податку, які обрали I, II і III групу, ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 — 296.1.3 статті 296, шляхом щоденного відображення отриманих доходів за підсумками робочого дня в книзі обліку доходів. Форма книги обліку доходів та порядок ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. №1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» (далі — Порядок), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 27.12.2011 р. за №1534/20272.

Пунктом 4 Порядку передбачено, що в Книзі відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно з пунктом 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги). Відповідно до п. 6 Порядку платник податку вносить до Книги відомості в такому порядку: у графі 1 указується дата запису, у графах 2 — 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, оподатковуваний податком за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу, а саме: у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат і в графі 2 книги обліку доходів і витрат вказують отриману суму коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги без ПДВ.

Дані Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Отже, всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, відкритий фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до валового доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

 

 

 

Добавлено через 5 минут

на практике налоговки сами мало понимают как нужно .

Кому треба - чудово розуміють.

 

e.s., для уникнення непорозумінь потрібно вказувати призначення платежу

у т.ч. під час зняття готівки. І якщо готівка призначена для використання у підприємницькій діяльності то незайвим вказати цільове призначення

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Лист ДПС України від 23.8.2012

Щодо власних коштів, внесених фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку на власний поточний рахунок в установах банків для здійснення підприємницької діяльності (закупівлі товарів (матеріалів, комплектуючих) та відображення цих коштів

 

 

вот вы внимательно прочитали , вы нашли прично-следственную связь между тем изложено в тексте документа , и выводами ? :-) Я нет . Но такое разъяснение есть . Это правда . В него еще больше мишуры накидали .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

e.s., для уникнення непорозумінь потрібно вказувати призначення платежу

Само -собой -"поповнення розрахункового рахунку"

 

Я так и не понял, как можно называть перекладывание денег из одного кармана в другой "доходом"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Само -собой -"поповнення розрахункового рахунку"

 

если выполнять данное разъянение - не катит . но если что в суд , доказывая что перехода права собственности на деньги не произошло , ФОП не есть субъектом права собственности . У него даже налоговый код тот же самый .

 

более того когда вы зачисляете выручку , по другому разъяснению они хотят чятоб писали "выручка за хх мая нннн года" . И если она отражена в книге , то по другому разъяснению ( прикольно , противоречат ) не нужно повторно включать .

 

И для бухгалтера , советую обратить внимание на "розрахункового" рахунка . Четко указан тип счета и других разъяснение не касается.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И для бухгалтера , советую обратить внимание на "розрахункового" рахунка . Четко указан тип счета и других разъяснение не касается.

Слухаюсь, (ссылка устарела)

Коротше на кожну операцію з виводу грошей з р/р має бути підтверджуючий документ. До речі як і щодо надходження
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поповнення чим? Варіанти:

1. Виручкою

2. Власними коштами

3.

 

А яке це має значення ?

Навіть якщо це дійсно виручка, я можу тупо ложити її собі в кишеню, але показувати в книзі-зобов'язаний (звичайно ,якщо є підозра ,що контрагент покаже мене в 1ДФ :D)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А яке це має значення ?

Якщо не вкажете то зарахують в дохід. А дещо можна не зараховувати, наприклад продаж квартири або власного авто

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Слухаюсь, КЕП

 

маладца ,

 

по поводу документов , достаточно выписки , если конечно все операции просты и все облагаются налогом . Если вдруг там окажется типа операция которая является исключением , вот тогда имеет смысл обложиться . Налоговики долго не думают , к ним ежеквартально стекается информация по движению по счетам , и их интересует соотвествие этого движения сумме уплаченных налогов . Им прикольнее чтоб все поступления были налогооблагаемыми .

 

Если вы реально не уклонялись от налогов то максимальный штраф там небольшой , и то надо его придумать , просто не стоит того чтоб коллекционировать бумажки и держать бухгалтера . НО каждый решает сам . Я плохому учить не буду .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо не вкажете то зарахують в дохід. А дещо можна не зараховувати, наприклад продаж квартири або власного авто

Мені важко уявити людину, яка забажає отримати кошти за власну нерухомність на підприємницький рахунок.

Я звичайно передивлюсь виписки , що саме я там писав - не пам'ятаю, але в мене наприклад були схожі речі з безнальними рахунками - філія банку ліквідувалась та ставала безбалансовою філією, мені було автоматично відкрито новий рахунок в головній конторі з іншим МФО, але мабуть пару місяців продовжував існувати й старий рахунок, банк автоматично скидував все, що на нього заходило на новий рахунок (фактично це була одна дівчина операціоніст,яка мала доступ одночасно до обох систем), так що, мені тепер двічи платити 5% ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені важко уявити людину, яка забажає отримати кошти за власну нерухомність на підприємницький рахунок.

Я звичайно передивлюсь виписки , що саме я там писав - не пам'ятаю, але в мене наприклад були схожі речі з безнальними рахунками - філія банку ліквідувалась та ставала безбалансовою філією, мені було автоматично відкрито новий рахунок в головній конторі з іншим МФО, але мабуть пару місяців продовжував існувати й старий рахунок, банк автоматично скидував все, що на нього заходило на новий рахунок (фактично це була одна дівчина операціоніст,яка мала доступ одночасно до обох систем), так що, мені тепер двічи платити 5% ?

 

1. после того как введут ограничение в 150 тыс , и то что существет запрет для фоп на другие счета ( анкета в банке ) , то увеличиться ....

 

2. НЕТ , потому как это между счетами ФОП .

 

Добавлено через 5 минут

Кстати , вот например пример опять же спекуляций на тему документации .

 

1. chp.com.ua/all-news/item/23178-pervichnyie-dokumentyi-na-tovaryi-dlya-posleduyuschey-realizatsii-dolzhnyi-hranitsya-ne-menee-1095-dney

 

 

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, повинні мати первинні документи, що підтверджують придбання товарів для реалізації. До таких документів, зокрема, відноситься: накладна на товар та виписка з банку, квитанції про оплату, чек або інший документ, що підтверджує оплату товарів, робіт, послуг. На основі таких документів заповнюються Книги обліку доходів та витрат та складається податкова звітність.

 

При цьому, первинні документи повинні зберігатися не менше трьох років з дня подання підприємцем податкової декларації платника єдиного податку.

 

Це питання врегульовано ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

 

Джерело: Міністерство доходів і зборів України

 

Миндоходов считает таки надо .... НО , как всегда НО , налоговый кодекс :

 

Для целей налогообложения налогоплательщики обязаны вести учет доходов, расходов и других показателей, связанных с определением объектов налогообложения и/или налоговых обязательств,

 

Т.е. связанные с объектом учета - например вода которая облагается налогом на воду .

 

Или "налоговых обязательств" , а налоговые обязательства исчисляются от ДОХОДОВ .

 

Нет требования вести учет чего-то не связанного с этим . Но в письме игрой слов типа намекают что все документы .

 

почему такая игра слов стала возможна ? а есть 3я группа которая плати 3% и таки ведет книгу доходов/расходов а не книгу доходов .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2. НЕТ , потому как это между счетами ФОП .

Там інша ситуація - реорганізація банку. Розрахунковий рахунок один, інший - транзитний. З точки зору обліку операції йдуть з використанням одного р/рахунку. Хоча по суті правильно - платити один раз.

 

Если вы реально не уклонялись от налогов то максимальный штраф там небольшой , и то надо его придумать , просто не стоит того чтоб коллекционировать бумажки и держать бухгалтера.Я плохому учить не буду

Чотка порада, не лоб, так в глаз (с) :D

В 99% підприємців бояться не штрафів, а головняка з ними пов’язаним.

Маю думку таку: зберігайте всі "бумажки", принаймні в надійному місці - колись це врятує ваш зад.

 

 

Ладно, бачу alyak приватизував розділ, справляється... Треба йти деінде, в курилку мабуть :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вообще, когда проверяют? при закрытии или если в голову стукнет? Ведь я могу приостановить деятельность и будет висеть голое СПД много лет? а через три года и срок исковой давности пройдет, если что?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ЕМНИМС, проверяют с момента последней проверки, независимо от трёх лет. Т.е., теоретически, могут проверить за всё время. В наших реалиях закрываться можно годами.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вообще, когда проверяют? при закрытии или если в голову стукнет? Ведь я могу приостановить деятельность и будет висеть голое СПД много лет? а через три года и срок исковой давности пройдет, если что?

 

за 3 последние года могут проверить , по своим критериям выбирают , ну и при закрытии обязательно ....

 

еще один совет - вовремя уничтожайте бумажки , это не только ЧП касается .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ЕМНИМС, проверяют с момента последней проверки, независимо от трёх лет. Т.е., теоретически, могут проверить за всё время. В наших реалиях закрываться можно годами.

 

т.е. если закрываться не надумаешь, то проверять не будут?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. chp.com.ua/all-news/item/23178-pervichnyie-dokumentyi-na-tovaryi-dlya-posleduyuschey-realizatsii-dolzhnyi-hranitsya-ne-menee-1095-dney

Миндоходов считает таки надо .... НО , как всегда НО , налоговый кодекс :

Т.е. связанные с объектом учета - например вода которая облагается налогом на воду .

 

Или "налоговых обязательств" , а налоговые обязательства исчисляются от ДОХОДОВ .

 

Нет требования вести учет чего-то не связанного с этим . Но в письме игрой слов типа намекают что все документы .

 

Решение КСУ о социальных выплатах...В принципе там ничего не сказано о том , что нормативно-правовые акты КМУ выше чем законы, даже наоборот, но ......

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

т.е. если закрываться не надумаешь,

Теоретически могут, но о ФОПах такого не слышал. Юриков периодически проверяют.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...