Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Температура на поверхні ТП

sah79

Рекомендовані повідомлення

Шановні майстри підкажіть хто вкурсі: будинок обігрівається теплою підлогою.Фінішного покриття пока немає -от якраз в його виборі й питання.Хочеться плитку але наблюдаючи ,протягом зими,за температурою на поверхні стяжки(постійно близько 25 гр-вище підняти не можу -перегрівається будинок) починаю сумніатись в плитці.Справа в тому що стаючи босою ногою на таку стяжку (25гр) комфорту мало.Так от практичне питання: що на дотик тепліше бетон (25 гр) чи покладена на нього плитка? Буду дуже вдячний.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У плитки теплопроводность выше, поэтому она будет казаться холоднее, чем бетон.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наука (Стандарт ISO/TS 13732-2) каже, що для бетонної поверхні комфортною для босої ноги є тем-ра поверхні 26-28 грд.С, а для ках. плитки та мармуру - 28-29 грд.С.

Можлива рекомендація: зменшити площу підігріву, та підвіщити температуру поверхні на 3-4 градуси.

Також зважте на факт, що при зміні зовнішньої температури буде мінятись і кількість тепла, необхідного для опалення будинку.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У плитки теплопроводность выше, поэтому она будет казаться холоднее, чем бетон.

 

Це теоретично,чи Ви дійсно перевіряли на практиці.Я впринципі і сам так думав і вже почав схилятись до компромісу -може ламінат.Аж поки вчора не потрогав в одному магазині стенд (помоєму devi).На тому стенді типу стяжка розміром 30х50см із вкладеним кабелем ТП ,і на половині поклеєна плитка а на другій половині -гола стяжка.Так от плитка набагато тепліша чим стяжка.І я закипів-що робити з покриттям(щоб потім не було "мучительно больно" і не стелити коврики:).

Може найдеться людина яка реально пробувала :одну руку на плитку одну на стяжку:) ,і скаже про свої враження:beer:.А може правильніще буде на мою стяжку наклеїти нашвидкоруч пару плиток і перевірити пока ще морози і ТП працює повноцінно?

 

Добавлено через 2 минуты

Можлива рекомендація: зменшити площу підігріву, та підвіщити температуру поверхні на 3-4 градуси

Та в тому то й справа що петлі ТП розкладено так що зменшити площу обігріву -ніяк

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не робіть висновки зі стенду. Його призначення дещо інше (показати як виглядає кабель, можливу конструкцію підлоги, тощо).

У вашому випадку об'єднується дві задачі: опалення приміщення та підігрів поверхні підлоги до комфортного рівня. При постійній зміні тепловтрат/теплонадходження.

Пропоную так: я вам завтра надішлю в приват вищезгаданий стандарт (на жаль, маю тільки на англ. мові), та пропоную поспілкуватись телефоном.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це теоретично,чи Ви дійсно перевіряли на практиці.

Одновременно не приходилось сравнивать, но для меня комфортная температура плитки около +28 С и есть. Поэтому в любом случае с бетоном меньше не получится.

 

А лучше всего эксперименты, только не пару плиток, а пару метров квадратных.

Змінено користувачем S_Vladimir_79
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не робіть висновки зі стенду

Можливо,але тим не менше :стяжка одна і таж,кабель тойже і одним куском -а температура стяжки і плитки на ній різна.Просто довіряю форуму і надіюсь що все таки хтось підкаже реальні відчуття-практично ж кожен монтажник скоріш за все проходив це питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо,але тим не менше :стяжка одна і таж,кабель тойже і одним куском

Там, скорее всего, совершенно другой кабель, который может еще и уложен меньшим шагом, поэтому и кажется, что теплее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

но для меня комфортная температура плитки около +28 С и есть.

 

Так от у мене щось не в"яжиться(а що не пойму) зараз наприклад в залі темп стяжки 25гр. температура повітря 22 -якраз нормально.Якщо піднімаю стає:27-24 -вже жарко навіть в трусах(і не тільки мені).Як в людей з кращим утепленням може бути 28 не розумію-скільки ж тоді повітря?

 

Добавлено через 3 минуты

Там, скорее всего, совершенно другой кабель, который может еще и уложен меньшим шагом, поэтому и кажется, что теплее.

 

Та нє ,чітко видно що кабель один і той же.Правда живлення підключено до того кінця де плитка ,але ж кабель по ідеї гріється весь однаково?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так от у мене щось не в"яжиться(а що не пойму) зараз наприклад в залі темп стяжки 25гр. температура повітря 22 -якраз нормально.Якщо піднімаю стає:27-24 -вже жарко навіть в трусах(і не тільки мені).Як в людей з кращим утепленням може бути 28 не розумію-скільки ж тоді повітря?

 

Добавлено через 3 минуты

 

 

Та нє ,чітко видно що кабель один і той же.Правда живлення підключено до того кінця де плитка ,але ж кабель по ідеї гріється весь однаково?

 

Если у Вас пол + 25, а воздух +22, то утепление хорошее у Вас, а не у других. А может просто разная площадь под теплые полы задействована.

 

А сам кабель рукой пробовали?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні майстри підкажіть хто вкурсі: будинок обігрівається теплою підлогою.Фінішного покриття пока немає -от якраз в його виборі й питання.Хочеться плитку але наблюдаючи ,протягом зими,за температурою на поверхні стяжки(постійно близько 25 гр-вище підняти не можу -перегрівається будинок) починаю сумніатись в плитці.Справа в тому що стаючи босою ногою на таку стяжку (25гр) комфорту мало.Так от практичне питання: що на дотик тепліше бетон (25 гр) чи покладена на нього плитка? Буду дуже вдячний.

А как вы меряете температуру поверхности пола.

 

Добавлено через 24 минуты

Так от плитка набагато тепліша чим стяжка.

 

При одной и той же температуре тактильные ощущения будут разные.

Если вы стаёте ногой на бетонную пористую поверхность стяжки то прилегание ноги к поверхности пола будет не такое плотное относительно плитки.

Это тоже самое если вы будете мерять температуру градусником под рукой, в одном случае сильно зажать градусник под рукой а в другом случае очень легонько, вот и температура будет разная чем на самом деле.

 

Далее, рассеивание тепла поверхностью бетонной стяжки больше из за того что она пористей чем гладкая плитка из за этого у вас в помещении теплее.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как вы меряете температуру поверхности пола.

 

Та вже як я її не міряв :босою ногою і рукою :)(не дуже приємно),лазерним пірометром,цифровим термометром (з накривкою датчика пінопластом і без).

Шановний Interso(коль Ви вже тут) може підкажете як правильно настроїти "джакомінівський"смесительний вузол(може проблема тут зарита).

В мене конденс котел -32 ппр- смесительний вузол з 13 гілками 16трубою по 60-70м.Насос 25-7.Клапан на обратці відкритий повністю.Термоголовка не вході пока не стоїть,не бачу сенсу:наприклад на котлі 40 гр ,на подачі в ТП 31гр.на стяжці 25гр.Шаг укладки 20см.Насос на 2 швидкості .Може щось підкоректуєте.

 

Добавлено через 3 минуты

А сам кабель рукой пробовали?

Та якось цей момент упустив.Завтра постараюсь заїхати і ще раз пощупати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а у Вас мебель хоть какая-нибудь есть? это я к тому, что не будет ли позже площадь съема тепла уменьшаться?

и еще вариант - разложить плитку хотя бы в одной комнате без клея, и походить по ней...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та вже як я її не міряв :босою ногою і рукою :)(не дуже приємно),лазерним пірометром,цифровим термометром (з накривкою датчика пінопластом і без).

 

Вы неправильно меня поняли,при ощущении на плитке и на бетонной стяжке при одинаковой температуре ощущение будет разное изза того что плитка гладкая и прилегание более плотное а бетонная поверхность пористая и прилегание не плотное.

Шановний Interso(коль Ви вже тут) може підкажете як правильно настроїти "джакомінівський"смесительний вузол(може проблема тут зарита).

В мене конденс котел -32 ппр- смесительний вузол з 13 гілками 16трубою по 60-70м.Насос 25-7.Клапан на обратці відкритий повністю.Термоголовка не вході пока не стоїть,не бачу сенсу:наприклад на котлі 40 гр ,на подачі в ТП 31гр.на стяжці 25гр.Шаг укладки 20см.Насос на 2 швидкості .Може щось підкоректуєте.

Я чтото непойму вы же говорили о электро.ТП?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я чтото непойму вы же говорили о электро.ТП?

Та то я просто в магазині стенд(з електро ТП) де можна одночасно потрогати і стяжку і плитку на ній.Так плитка заметно тепліша(але може там під плиткою шаг частіший).От я й намагаюсь вияснити на нашому форумі-може в мене всетаки із плиткою буде нормально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та то я просто в магазині стенд(з електро ТП) де можна одночасно потрогати і стяжку і плитку на ній.Так плитка заметно тепліша(але може там під плиткою шаг частіший).От я й намагаюсь вияснити на нашому форумі-може в мене всетаки із плиткою буде нормально.

 

Не переживайте всё у Вас получится.

Температуру в ветках вы можете поднять путём увеличения скорости насоса или расходомерами.

Сколько времени у вас работает ТП?.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не переживайте всё у Вас получится.

Температуру в ветках вы можете поднять путём увеличения скорости насоса или расходомерами.

 

Дякую ,буду пробувати,почну з того що поклею пару плиток щоб потрогати,а далі буде видно.

 

Добавлено через 14 минут

а у Вас мебель хоть какая-нибудь есть? это я к тому, что не будет ли позже площадь съема тепла уменьшаться?

и еще вариант - разложить плитку хотя бы в одной комнате без клея, и походить по ней...

 

По будинку рівномірно закрито десь третина пола :там мусор в мішках,там різні будматеріали і т.д. тобто меблів по площі однозначно буде менше.

Плитку без клею пробував розкладати пару штук -відчуття такі ж як і на стяжці.

Вже зараз починаю розуміти що в нормально утепленому будинку,із обігрівом тільки тп по всій площі-не все так просто.Просто по всьому форуму не зустрічав подібної проблеми.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую ,буду пробувати,почну з того що поклею пару плиток щоб потрогати,а далі буде видно.
Краще метр квадратний поклейте.

в нормально утепленому будинку,із обігрівом тільки тп по всій площі-не все так просто.
Так якщо ТП по всій площі - чому не зменшити температуру? В мене, наприклад, інша проблема - я люблю, коли підлога тепла. Але якщо її постійно гріти - в хаті буде капец як спекотно при теплій підлозі. А я не дуже люблю підвищену температуру, та й для здоров"я то не дуже добре. Тому мушу на ніч відключати ТП. А зараз ще й вдень відключаю.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так якщо ТП по всій площі - чому не зменшити температуру

Так тоді ж ногам не комфортно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почекайте. Ви ж самі казали, що зараз дуже спекотно на стяжці. Тобто не комфортно. І зменшити температуру - теж некомфортно.

Якась Галя балувана.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почекайте. Ви ж самі казали, що зараз дуже спекотно на стяжці. Тобто не комфортно. І зменшити температуру - теж некомфортно.

Якась Галя балувана.

 

Та втому той проблема що не на стяжці:).на стяжці 25 а в повітрі 22 .тілу жарко а ногам прохолодно:(.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А, Семён Семёныч!

Зрозумів. У Вас та ж проблема, що й в мене. Тоді робіть як я - на ніч (я взагалі годин з 8 вечора) відключайте повністю котел. Щоб температура впала. І вдень, як нікого в будинку немає, перед виходом з будинку відключайте. І провітрюйте частіше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та втому той проблема що не на стяжці:).на стяжці 25 а в повітрі 22 .тілу жарко а ногам прохолодно:(.

 

эх...Ваши проблемы да другим пользователям, некоторые из-за холодного дома разогревают пол до красна чтобы 20 воздуха получить, а вы кощунствуете:D...жарко в доме, а пол зараза холодный)))

 

Добавлено через 1 минуту

А, Семён Семёныч!

Зрозумів. У Вас та ж проблема, що й в мене. Тоді робіть як я - на ніч (я взагалі годин з 8 вечора) відключайте повністю котел. Щоб температура впала. І вдень, як нікого в будинку немає, перед виходом з будинку відключайте. І провітрюйте частіше.

 

а лучше заставить этим всем заниматься программатор.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Завтра постараюсь заїхати і ще раз пощупати

Стенд - не показник! Він зроблений не для того, щоб робити висновки про температуру поверхні. Це просто модель теплої підлоги.

Скажіть, крім ТМ у вас є інші нагрівачі (радіатори, наприклад)? Якщо опалення приміщення (підтримуємо тем-ру повітря +22грд) реалізується тільки за допомогою ТП, то комфортна температура підлоги (+28) можлива тільки при певних зовнішніх умовах, при правильних розрахунках - у випадку найбільших тепловтрат будинку (при -22 грд "за бортом"). Якщо надворі буде тепліше - температура ТП буде знижуватись (при тих самих +22 грд. повітря в кімнаті).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то комфортна температура підлоги (+28) можлива тільки при певних зовнішніх умовах, при правильних розрахунках - у випадку найбільших тепловтрат будинку (при -22 грд "за бортом").

Повністю згоден.Впринципі так і було,у грудні (коли пару днів було -20 то стяжка була +27).Всетаки чим дальше тим більш упевнююсь що при нормальному утепленні треба по іншому розміщати гілки ТП-чітко знати де будуть ходити люди.(просто ніде не зустрічав такої інфо).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...