Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Помогите советом.

Tin-ka

Рекомендовані повідомлення

Та навіть враховуючи це все - особисто я не знаю виду фундаментів який дозволяється влаштовувати недосягнувши відмітки промерзання. Який би модний він не був - якшо під ним почне ходити грунт - йому буде труба.

Это плохо что не знаете, зачем тогда советуете ? МЗЛФ те же кумы сваты сделать могут, он не многим сложнее обычной ленты, так же плита отличный фундамент УШП в частности, но тут на вес дома смотреть надо. В общем не все так однозначно как вы говорите, варианты есть, некоторые из них нааамного ниже стоимости ленты, но есть нааамного и дороже.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

повторюсь - ЛЮБІ фундаменти треба заганяти нижче рівня промерзаня - причина - сезонні коливання грунту при розмерзані - замерзанні. конструкції можуть бути різні - стовпчаті, пальові і т.д. і т.п. та всі вони повині опиратись нижче ніж проходить зона сезонних коливань. Навіть якщо фундамент суперміцний і не трісне - у всякому разі його похилить набік і він сяде. Шведську плиту сюди непримазуйте - це реально складний і дорогий варіант.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

повторюсь - ЛЮБІ фундаменти треба заганяти нижче рівня промерзаня

Надо просить модераторов банить таких как вы, в северныз странах промерзание под 2-3 метра, угадайте, они то же копают на глубину промерзания ???? или сами успокоитесь и почитаете литературу, про МЗЛФ, утепленные плиты и системы замещения грунтов ???

 

Добавлено через 1 минуту

Шведську плиту сюди непримазуйте - це реально складний і дорогий варіант.

А все работы в совокупности с материалом и все это дела вкопать на 1,5 метра это супер дешего, ну да, ну да.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пож. розрив не 6 - а 8 метрів, відповідно нормальна посадка будинку - 4 метри від сусідського паркану.

 

Не пытаюсь усомнится в Вашей компетентности Есть ДБН "Индивидуальные жылые здания" и есть ДБН 360-92Планировка и застройка городских и сельских поселенийи конечно же пожарный ДБН- если их проанализировать все 3 окажется что 6м, а разрыв нормативный от границы участка до индивидуального жилого дома регламентируется лишь ДБН 1992 г. "Индивидуальные жилые здания"и составляет ! в других нормативных источниках этой цифры не найдете.

А из личного опыта все- по обстоятельствам никто к Вам на участок не придет с рулеткой отмерять расстояния(если участок конечно же не в центре города на глазах у всех) - строить надо по совести не мешать соседям и у Вас потом не будет проблем. Если вдоль забора где планируете строить нет соседских построек ближе 6м- имеете полное право отступить 1м(чтобы слив воды с Вашей крыши не попадал к соседу) и построить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ви і праві і неправі одночасно. Дійсно - якщо немає поблизу (і не планується) сусідніх будівель - відступ 1 метр. Але таке можливо лише в умовах широких участків. На 6-ти сотках так не розженешся. Тому стандартна привязка на звичайній ділянці - 4 метри від паркану - з логікою що ваш сусід теж відступить 4 метри і разом буде 8. В умовах нових масивів - де сусідів зачасту ще немає - самі перші забудовники теоретично можуть вліпити будинок будь-де. Та в подальшому такий підхід викликає купу гемору всім хто будується за вами (вони змушені відступати вже не по 4 - а мінімум по 7 метрів від вас - а якщо з протележного боку теж виявився "швидкий" сусід - то зачасту навіть маючи ділянку людина просто неможе будувати не порушивши норм). Тому ця ситуація моніториься досить суворо і при виготовлені документів вам чітко вкажуть - де має стояти ваш будинок. Більше того - є така процедура - "винесення осей в натуру" - перед початком буд робіт ви привозите на ділянку працівників рай.архітектури які самі відміряють всі відстані і відбивають кути вашого будинку (забивають кілочки по углах пятна застройкі). Не знаю як у ваших краях - та у нас це Є і ДІЄ - я сам мінімум раз в тиждень на це виїзджаю. Звичайно в випадку самоволкі - це не проконтролюєш (з чого потім зачасту і вилазять проблеми для власника самостроя - вліпив в захисній зоні від ЛЕП або газу - і документів ніхто не дає, нічого підключити неможна, продати неможна і т.д. і т.п.).

 

Добавлено через 16 минут

Надо просить модераторов банить таких как вы, в северныз странах промерзание под 2-3 метра, угадайте, они то же копают на глубину промерзания ???? или сами успокоитесь и почитаете литературу, про МЗЛФ, утепленные плиты и системы замещения грунтов ???

 

Добавлено через 1 минуту

 

А все работы в совокупности с материалом и все это дела вкопать на 1,5 метра это супер дешего, ну да, ну да.

 

1. Кліматичні умови Швеції ненабагато відрізняються від умов тогож підмосков"я.

2, Промерзаня грунта 3 метри у північних країнах - хіба що на Шпіцбергені - і то не факт. Всі північні каїни слаляться дуже сніжними зимами - сніг чудовий теплоізолятор - тому промерзання таке там неможливе в принципі. Висмоктуєте факти з пальця - так хоть смокчіть правдиво.

3, Що ви знаєте про влаштування фундаментів в умовах вічної мерзлоти? Хочете про це поспілкуватись?

4, Одна з моїх перших фраз у цьому спорі - Шведську плиту до уваги не беремо - дуже дорогий та технологічно складний варіант. ВСІ ІНШІ варіанти заганяються до рівня промерзання. Що не ясно?

5.Почитайте ось це - дуже толкова стаття по плитних фундаменах з фотками і прикладами.

там ви знайдете підтвердження практично всіх вище приведених мною пунктів. І одна з ключових фраз яку б я виділив " У нашій країні данний вид фундаментів покищо поширений мало - ДОРОГО."

(ссылка устарела)

 

 

П.С, І заодно - там є фотографії всього процесу заливкі данної плити - прикиньте на око - ЯКА ТАМ ГЛИБИНА КОТЛОВАНУ? Шах і мат.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ви і праві і неправі одночасно. Дійсно - якщо немає поблизу (і не планується) сусідніх будівель - відступ 1 метр. Але таке можливо лише в умовах широких участків. На 6-ти сотках так не розженешся. Тому стандартна привязка на звичайній ділянці - 4 метри від паркану - з логікою що ваш сусід теж відступить 4 метри і разом буде 8. В умовах нових масивів - де сусідів зачасту ще немає - самі перші забудовники теоретично можуть вліпити будинок будь-де. Та в подальшому такий підхід викликає купу гемору всім хто будується за вами (вони змушені відступати вже не по 4 - а мінімум по 7 метрів від вас - а якщо з протележного боку теж виявився "швидкий" сусід - то зачасту навіть маючи ділянку людина просто неможе будувати не порушивши норм). Тому ця ситуація моніториься досить суворо і при виготовлені документів вам чітко вкажуть - де має стояти ваш будинок. Більше того - є така процедура - "винесення осей в натуру" - перед початком буд робіт ви привозите на ділянку працівників рай.архітектури які самі відміряють всі відстані і відбивають кути вашого будинку (забивають кілочки по углах пятна застройкі). Не знаю як у ваших краях - та у нас це Є і ДІЄ - я сам мінімум раз в тиждень на це виїзджаю. Звичайно в випадку самоволкі - це не проконтролюєш (з чого потім зачасту і вилазять проблеми для власника самостроя - вліпив в захисній зоні від ЛЕП або газу - і документів ніхто не дає, нічого підключити неможна, продати неможна і т.д. і т.п.).

 

Ваш подход безусловно правильный, можно сказать градостроительный, и так застраивать необходимо. Есть другая сторона практичная- зачем мне на участке кусок земли который будет постоянно в тени (это влечет много санитарных проблем) и я как собственник своего участка имею право им распоряжаться.

За последние десять лет спроектировал и построил более 50 индивидуальных домов, во многих городах Украины и некоторых России, участки были расположены и коттеджных поселках и в центральных частях города и в коперативах и на побережье моря и крупнейших рек (100м) и там где порядок с правами собственности на землю, я ни разу не встречал никаких наблюдательных органов на участке которые бы проверяли привязку зданий. У этих органов другие интересы и проиритеты.

конечно же некоторые действия застройщиков порождают коррупцию, и это не правильно, но я как архитектор обязан думать о максимальном удобстве экплуатации жилого дома моим клиентом, а о не соблюдении норм которые, я подчеркиваю!- носят рекомендационный характер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Камрад!

Знаєте у чому наша різниця? Ви видаєте тільки проекти - я (в межах своєї області) - проекти + будівельні паспорти що проходять погодження у райархітектурі. І там вже дивляться - щоб добре і зручно було не одному конкретному забудовнику - але і всім наступним. Працюючи на Київ чи інше місто - при розробці генплану я також це враховую - бо якщо навіть я цього не врахую і посажу будинок де заманеться - всерівно мій проект піде на оформлення будпаспорту у місцеву райархітектуру - і якщо там сидять адекватні люди - вони зроблять те саме самі або заставлять переробляти мене. І це ПРАВИЛЬНО, я розумію що це багатьох не влаштовує - та так має бути - нормативи писались не просто так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

будівельні паспорти що проходять погодження у райархітектурі. І там вже дивляться - щоб добре і зручно було не одному конкретному забудовнику - але і всім наступним.

..... бо якщо навіть я цього не врахую і посажу будинок де заманеться - всерівно мій проект піде на оформлення будпаспорту у місцеву райархітектуру - і якщо там сидять адекватні люди - вони зроблять те саме самі або заставлять переробляти мене. І це ПРАВИЛЬНО, я розумію що це багатьох не влаштовує - та так має бути - нормативи писались не просто так.

 

Совершенно верно. Норма п. 3.25 ДБН 360-92, которая предписывает "принимать не менее 1,0 м до соседней границы участка для ухода за строениями и осуществления их текущего ремонта", не является нормой всеразрешительной. Это лишь одно из ограничений, а есть ещё пожарные и санитарные разрывы. И применять её, эту норму, напрямую нельзя - иначе получится так, как пишет коллега seyvalter ("кто первый встал, того и тапки"). Да и не получится так даже при желании - уже, наверное, во всех отделах архитектуры страны за этим следят. И при попытке согласовать размещение здание по такому принципу требуют нотариально заверенное согласие соседа.

Кстати, в приватной беседи составители этого ДБН признают, что эта норма не совсем корректна. Разрабатывается уже и новый ДБН, но, к сожалению, более логичного решения там нет.

 

Добавлено через 14 минут

Есть ДБН "Индивидуальные жылые здания" и есть ДБН 360-92Планировка и застройка городских и сельских поселенийи конечно же пожарный ДБН- если их проанализировать все 3 окажется что 6м,

 

К сожалению, там нет такого. Разрыв в 6 метров, о котором Вы говорите - это между домами I степени огнестойкости. Обычный коттедж таковым не является, как правило. Он в лучшем случае - III. (если интересно - Таблица 1 Приложение 3.1 ДБН 360-92**).

 

Так что всё-таки - 8. И лучше, конечно, пополам - по принципу "отступи ты 4, и я 4" (то, что лично я называю "полосой лояльности"). Вот так будет правильно.

 

Ну, а что касается совета "никто к Вам на участок не придет с рулеткой отмерять расстояния (если участок конечно же не в центре города на глазах у всех)" - то я бы не был так уверен в отсутствии интереса к частному домостроению. Иногда есть. И весьма настойчивый. Могу, если надо, поделится случаями из практики.

 

Так что нормы соблюдать всё-таки советовал бы. Дешевле будет.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Могу, если надо, поделится случаями из практики.

Было бы очень интересно, но думается мне в этой теме не место.

А по поводу согласования проекта индивидуального жилья, мы увы не в той стране живем. Это путь выкачивания денег и не мне об этом всем рассказывать делается все по другому. из 10 проектов согласовую 1- чаще всего в ввиду юридического положения заказчика.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Было бы очень интересно, но думается мне в этой теме не место.

А по поводу согласования проекта индивидуального жилья, мы увы не в той стране живем. Это путь выкачивания денег и не мне об этом всем рассказывать делается все по другому. из 10 проектов согласовую 1- чаще всего в ввиду юридического положения заказчика.

 

Мені чисто цікаво - невже люди (з вами все ясно, за що вам платять - те ви і робите, любою ціною - я про замовників) - не розуміють що таке протипожежний розрив і навіщо він? Їх влаштовує що при такій забудові - при пожежі в одному будинку - згорить вся вулиця? А такі приклади глобальних пожеж в містах були вже неодноразово. Чи та різниця в 3 метри (між 1 і 4-ма) - так когось врятує в плані збільшення двору?

і друге - люди які вам таке погоджуть, небудемо вказувати як і за що, - невже не розуміть що з ними після цього зроблять? Цеж не дай Бог що - ніяких бабок нехватить щоб відмазатись.

Хоча і перше і друге мої питання напевно риторичні - подібний підхід людей все більше більше скидається на нашу національну рису. Роби що хочеш - може і пронесе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да примеров масса. Хотить далеко не надо на форуме недавно была тема про последствия урагана Сенди- выгорел район коттеджной застройки в Нью-йорке - а там разрывы соблюдаются на 100%.

Проблема не в том что где то кто то за сало что то решает. Проблема в том что у нас каждый является экспертом в строительстве и каждый делает так как хочет (опять же не для этой темы разговор).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...