Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Cхема электрощита - прошу критики и зимечаний

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Схему размещения представляю на рисунках.

1. Охрану положено питать без дифференциального выключателя.

 

2. Старайтесь одно помещение питать от одной фазы, это исключит в дальнейшем возможные междуфазные поражения, которые особенно опасны. Зачем Вы, например подключили стралку и сушилку к разным фазам, они же одновременно работать не будут.

 

Добавлено через 5 минут

Sorry, вроде охрана без УЗО, нарисовано как-то...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому?......

Правила улаштування електроустановок. Вид. 3-тє, перероблене і доповнене, 2010 р. - 736 с.

 

1.7.81 Для захисного автоматичного вимикання живлення можна використовувати пристрої захисту, які реагують на надструми або на диференційний струм (ПЗВ). Пристрої ПЗВ можна встановлювати в колах окремих електроприймачів, групових колах і на вводі в електроустановку (див також 1.7.164).

 

ПЗВ не слід застосовувати в електроустановках із системою TN-C. Не допускається застосовувати ПЗВ у колах, раптове вимикання яких може призвести за технологічних причин до виникнення ситуацій, небезпечних для користувача і обслуговуючого персоналу, відключення пожежної, охоронної сигналізації тощо.

 

В електроустановках із системою TN- C-S приєднувати PE-провідник до PEN-провідника необхідно з боку живлення відносно ПЗВ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правила улаштування електроустановок. Вид. 3-тє, перероблене і доповнене - 736 с, 2010 р.

1.7.81

Не применяется к зданиям.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не применяется к зданиям.

Аналогічний розділ є в ДБН В.2.5-27-2006. Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків і споруд.

2.5.3 Застосування ПЗВ забороняється в колах, раптове вимикання яких може призвести до небезпечних наслідків (створення безпосередньої загрози життю і здоров'ю людей і тварин, виникнення вибухів та пожеж, зупинки роботи установок пожежної сигналізації тощо).
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На входе 3 фазы, выделенная можность 10кВТ, АВ после счетчика по 25А на фазу, так что в реале будет в полтора раза больше.

Если ограничителем является вводной автомат, номинал которого соответствует тому, что на схеме 3х20А, то потребляемая мощность объекта будет равна 3х20х220=12,5кВт. Не более.

(Если же он 3х16А, то это соответствует 10кВт. Посмотрите на нем надпись)

Больше не получите (если не надумаете решить этот вопрос через РЭС;)).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Охрану положено питать без дифференциального выключателя.

 

2. Старайтесь одно помещение питать от одной фазы, это исключит в дальнейшем возможные междуфазные поражения, которые особенно опасны. Зачем Вы, например подключили стралку и сушилку к разным фазам, они же одновременно работать не будут.

 

Добавлено через 5 минут

Sorry, вроде охрана без УЗО, нарисовано как-то...

 

Слава, через УЗО у меня идет ВСЕ. Тоесть и охрана тоже. Но! Мне кажется дядьки те что писали правила немного недодумали. Дело в том, что в охраня есть свой ИБП (тоесть аккумулятор), который в случае сработки УЗО всеравно будет держать охрану в рабочем состоянии. И притом довольно таки долго. То же самое касается и котла газового - у него свой ИБП.

 

Так что думаю тут переживать не стоит :)

 

Касательно сушилки и стиралки - так там таки есть довольно таки большая вероятность что они будутт включены одновременно (процесс цепочкой - стирается - сушится :-)).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Sharkan, Ви передбачили для себе підключення електроплити та електрокотла.

Маю з цього приводу пару запитань.

1. Чому для цієї цілі зарезервували по 3 фази? Передбачаєте, що ці прилади мають бути 3-фазними? З моїх поверхневих пізнань побутова техніка якраз 1-фазна. Чи просто маєте на увазі, що потім за потреби виберете найменш навантажену з трьох?

2. Яку маєте ввідну потужність, якщо передбачаєте використання таких приладів?

 

PS Питаю тому, що сам зараз розмірковую над такими питаннями.

 

PSS А чому не передбачили в електросхемі підключення кондиціонерів? Хіба думаєте вмикати їх прямо в розетки?

 

Добавлено через 15 минут

[quote=Sharkan;

Касательно сушилки и стиралки - так там таки есть довольно таки большая вероятность что они будутт включены одновременно (процесс цепочкой - стирается - сушится :-)).

 

Меня тоже убеждали, что стОит по возможности разводить фазы по разным помещениям, чтобы избежать даже теоретической возможности межфазного замыкания.

Даже если Вы одновременно включите стиралку с сушилкой (хотя "процесс цепочкой" (с) , - разве это нагрузит вашу фазу? ( ну не более 3кВТ ведь?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Sharkan, Ви передбачили для себе підключення електроплити та електрокотла.

Маю з цього приводу пару запитань.

1. Чому для цієї цілі зарезервували по 3 фази? Передбачаєте, що ці прилади мають бути 3-фазними? З моїх поверхневих пізнань побутова техніка якраз 1-фазна. Чи просто маєте на увазі, що потім за потреби виберете найменш навантажену з трьох?

2. Яку маєте ввідну потужність, якщо передбачаєте використання таких приладів?

 

PS Питаю тому, що сам зараз розмірковую над такими питаннями.

 

PSS А чому не передбачили в електросхемі підключення кондиціонерів? Хіба думаєте вмикати їх прямо в розетки?

 

Добавлено через 15 минут

 

 

Меня тоже убеждали, что стОит по возможности разводить фазы по разным помещениям, чтобы избежать даже теоретической возможности межфазного замыкания.

Даже если Вы одновременно включите стиралку с сушилкой (хотя "процесс цепочкой" (с) , - разве это нагрузит вашу фазу? ( ну не более 3кВТ ведь?)

 

Все набагато простіше як Ви собі думаєте піднімаючи кіпіш на всю Європу ;).

 

Відповідаю:

1) Саме тому що ці прилади мають бути трифазними. Уявіть собі струм який буде йти по одній фазі, яка йде до плити кухонної ? Уявили ? Ось тепер цей струм розділіть на 3. Небезпека минула ? :) Це ж саме стосується і котла на опалювання та приготування гарячої води. У мене кухона плита з духовкою Сіменс - трифазна. І до мого відома все брендове іде трифазне.

Ради справедливості потрібно відмітити, що і одне і друге у мене передбачено як резервне. В обох випадках буде газ. Але...але. Якщо ціни на газ перескочать "здоровий глузд" ? Одним словом - перестрахувався.

2) Ввідна потужність - достатная. Лінія від ТП належить мені ;). Але думаю 10 кВт хватить з головою на електрокотел і кухонну плиту.

 

PS Розмірковуйте на здоров"я. Тільки Ви не питаєте - Ви вимагаєте (через приват) - а це дві різні речі.

 

PSS Кондиціонерів в будинку не хочу. Вони просто не потрібні. Ми живемо не в субтропіках. У мене будинок з газоблоку і навіть в саму пекельну спеку в будинку просто приємно прохолодно та комфортно.

 

Стосовно міжфазного замикання...Тут мені здається треба провести вже межу між безпекою та здоровим глуздом Ж-). Якщо так всього боятися, то від стовпа потрібно тягнути три фази також окремими кабелями - в окремих трубах з відстанню не меньше метра між ними. Але ж так ніхто не робить, правда ?

 

P.S. Не хочу переходити на особистості, але перед тим як вчити мене в приваті правилам поведінки на форумі - Ви хоча б ті правило ПОЧИТАЙТЕ!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все набагато простіше як Ви собі думаєте піднімаючи кіпіш на всю Європу ;).

 

Відповідаю:

1) Саме тому що ці прилади мають бути трифазними. Уявіть собі струм який буде йти по одній фазі, яка йде до плити кухонної ? Уявили ? Ось тепер цей струм розділіть на 3. Небезпека минула ? :) Це ж саме стосується і котла на опалювання та приготування гарячої води. У мене кухона плита з духовкою Сіменс - трифазна. І до мого відома все брендове іде трифазне.

Ради справедливості потрібно відмітити, що і одне і друге у мене передбачено як резервне. В обох випадках буде газ. Але...але. Якщо ціни на газ перескочать "здоровий глузд" ? Одним словом - перестрахувався.

2) Ввідна потужність - достатная. Лінія від ТП належить мені ;). Але думаю 10 кВт хватить з головою на електрокотел і кухонну плиту.

 

PS Розмірковуйте на здоров"я. Тільки Ви не питаєте - Ви вимагаєте (через приват) - а це дві різні речі.

 

PSS Кондиціонерів в будинку не хочу. Вони просто не потрібні. Ми живемо не в субтропіках. У мене будинок з газоблоку і навіть в саму пекельну спеку в будинку просто приємно прохолодно та комфортно.

 

Стосовно міжфазного замикання...Тут мені здається треба провести вже межу між безпекою та здоровим глуздом Ж-). Якщо так всього боятися, то від стовпа потрібно тягнути три фази також окремими кабелями - в окремих трубах з відстанню не меньше метра між ними. Але ж так ніхто не робить, правда ?

 

P.S. Не хочу переходити на особистості, але перед тим як вчити мене в приваті правилам поведінки на форумі - Ви хоча б ті правило ПОЧИТАЙТЕ!

 

Схоже, під кінець відповіді Ви трохи збУдились?:D

Тема Ваша, тому замість "розбірок" та заперечень про "повчання" просто Вам подякую за відповідь. Без іронії:)

:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому?

 

Ну так задавали питання - чи передбачається що прилади будуть трифазними - я відповів ствердно. Ніби все зрозуміло.

 

Добавлено через 5 минут

Навiщо?

Яка? А вона була?

 

Небезпека була в тому плані, що на одній фазі буде дуже велике навантаження. Це недобре впливає на дріт та може викликати при його нагріванні КЗ ну і, звичанйно, спричинює перекос фаз. Тобто, скажімо, трифазні двигуни в районі працювати нормально не будуть. А коли споживач трифазний, то потужність спожита у випадку однієї фази, тепер буде ділитись на три. Відповідно навантаження на кожну окрему фазу буде 1/3 від випадку з однією фазою.

А взагалі, скажімо в Німеччині, ВСІ будинуи живляться трьома фазами...Я вважаю це досить таки розумним рішенням.

 

Добавлено через 2 минуты

Так i треба було казати, що купили трифазний бренд.

 

Річ у тім, що тут тема була про електрощитки в будинку, а не про бренди.

І я просив би задавати питання по суті. Трифазними бувають не тільки бренди. Але я б рекомендував купувати саме їх. А то у нас на Україні як завжди: відгуляти новий рік тисяч так на 5 гривень - так це дурниця, а на брендову плиту грошей нема! :(

 

Добавлено через 4 минуты

А якщо нiчого не боятися, то можна не купувати брендiв, та користуватися Китаем та iншими дешевими речами.

Чи не так?

 

Ні, не так. Спава в тому що фактично всі бренди вже давно виробляються в Китаї :D. Ну а на рахунок дешевих речей - ми ж дорослі люди...всі розуміють що дешевого і хорошого не буває...

 

А взагалі, джентельмени (та джентельмухи ;)) - це вже пішов флуд.

 

Я думаю що мій проект електрощитів вже доволі таки глибоко проаналізований та прокритикований форумними гуру. За що я їм безмежно вдячний. Тут вже все так би мовити "вилизано". Звичайно...завжди можна ще знайти точки для дискусї, але я для себе вже проект затвердив (!) і висновки зробив.

 

І тому прохання: якщо хтось має свій проект щитів - і потребує критики - створюйте нову тему. На форумі є чудові хлопці, досвідчені електрики та енергетики, спеціалісти по ТБ і т.д. (ви пречитайте мою гілку). Вони завжди допомагають тим хто просить. Якщо питання по моїй темі - в приват будьте добрі.

 

Так що з Богом!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гість
Ця тема закрита для публікації повідомлень.
×
×
  • Створити...