Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Саймоныч

Пользователи
  • Публікації

    58
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем Саймоныч

  1. 5 часов назад, andrey_ka сказал:

    Ні не в курсі , але думаю відсотків на 100 , що це брєд.

    ПС.. Зламати циліндр з бетону в центрі якого знаходиться профільна труба 80х60х4мм нереально навіть якщо ви його положите горизонтально.

    Я вже честно кажучи жалію про те, що найняв ямобур, краще вже би ми купили собі мотобур, батя потренувався би десь на огороді рівно бурити ями та пробурював ями сам рівно та поступово (щоб не пересихали) по мірі (перед) бетонування. У нас купа ямок наіскос (під наклоном), деякі взагалі треба лопатою рівняти. 

    Так крім того ще коли натягнули нижню шнурку між кутовими стовпами, то виявилось що ями пробурені як каже батя "як бик посцяв" :) Тобто стовпчики по центру ямок не бетонуються, десь стовпчики до однієї сторони ями, а десь то іншої. Прикріпив до повідомлення фото з інтернету де так само як у нас стовпчики не по центру ямок. А є такі ями що їх розширювати потрібно, бо стовпчик тупо упреться в стіну ями і з однієї сторони не забетонується. 

    Труби 80*60*4 не було і не зрозуміло коли би вони з'явилися, тому майже по тій самій ціні взяли швеллер 10. А на інших базах металу труби 80*60*4 взагалі дорожче чим швелер де ми брали.

    Screenshot_2024-08-31-13-04-49.jpeg

  2. andrey_ka,

    а Ви не в курсі, чи правда те що отвори пробурені зі зміщеням наіскос це проблема в тому сенсі, що бетон яким будуть забетоновані заборні стовпчики буде ломатися від морозного пучення за рахунок того, що та частина бетону яка буде "лежати" на бік буде знизу піддаватися тиску від вспученного грунту?

  3. 10 часов назад, andrey_ka сказал:

    Ні , це не підготовка , це фігня.

    Хочете експерементів ? , нате вам.

    Берете стальну трубу Д20 , до неї приварюєте відрізки стальної полоси (на кінці загнутої) десь , думаю чотири штуки на метр вистачить , і довжиною як радіус отвору.

    Далі берети лист бляхи скручуєте його в кільце так , щоб довжина кола була трохи більша ніж діаметр отвора. Потім одну сторону цією скрученої бляхи приклепуєте до приварених відрізків , інший залишаєте вільним. Далі , попердньо стиснувши бляху вставляєте її в отвір. Далі берете глину прозводите її до стану сметани , додаєте туди один ковшик цементу та один ковшик шпаклівки "НР старт". Потім одна людина ллє цю жижку в отвір (між бляхою та землею) , а інша крутить цю трубу з бляхою. Таким чином бляха буде втирати цю жижку в стінки отвору. Завдяки тому що в суміші присутні цемент та шпаклівка ,  воно буде швидко дерев'яніти. В результаті ви отримаєте рівні гладенькі стінки. 

    Мене вдома вб'ють, якщо я так скажу робити :)

    Цитата

    А тепер можете подивитись у цю таблицю та визначити яка у вас виходить марка бетону. І зверніть увагу , ця таблиця для цементу М400.

    Дякую. Буду розбиратися з таблицею.

    9 часов назад, Dendnepr сказал:

    Кстати. А вы подумали, как столбики перед бетонирование обработать? Может пескоструй, горячее цинкование? Потом спецгрунт по цинку, сверху можно эпоксидную эмаль. 😉

    Я понял, что Вы стебетесь :)

    Обрабатываем так: сначала уайт-спиритом от заводской обработки, потом 646, потом красим валиком грунтовкой, после приварки перемычек (лаг) будет краситься краской. Ржавчину удаляем насадкой-щеткой на дрель.

    8 часов назад, МаТраС сказал:

    Я би замість стобів балки залізні мурував. 

    А раптом я так і роблю? Ви про такий варіант не думали? :)

  4. В 24.08.2024 в 02:05, Саймоныч сказал:

    Ц 1 х П 1.9 х Щ 2.9 х В 0.56 (Співвідношення рахував відталкуючись від того, що у мішку мого цементу 19л грубо кажучи).

    1 МІШОК 25кг цемента ПЦII/А-Ш 500

    3 відра піска по 12л [36л]

    5 відер щебня по 11л [55л]

    14л воды

    Пластификатор 1 стакан 200мл

     

    andrey_ka

    Я Вас мабудь вже дістав своїми питаннями :)

     

    Тут ще така ситуація у нас, що цемент в "Епіцентрі" датою виробництва за 6 місяць (і ще такого кажуть у них багато і поки не продадуть іншого не буде), а на мішку написано що термін придатності 2 місяці (якщо я нічого не плутаю).

    Як я розумію, то цей цемент вже просрок і втратив вже свою 500-марку, це ще добре буде якщо там 400ка по марці буде, ато і менше. 

    Як варіант я думаю може попадеться десь в інших магазинах посвіжіше цемент. Так ось таке питання, якщо вийде знайти більш менш свіжий цемент 400-х марки "ПЦII/А-Ш 400" в інших магазинах, то чи можна якось порахувати скільки кидати цементу на рецепт бетону, який ми вище з Вами обговорювали. 

    Я маю на увазі, скільки треба кидати цементу "ПЦII/А-Ш 400" в кілограмах, але так щоб об'єм ВСІХ відер з піском та щебнем не змінювати (для зручності). При цьому, щоб марка готового бетону вийшла ідентичною тій, яка була з цементом М500. Зрозуміло те, що 400-го треба буде більше 25кг, як це було з 500-м. 

    Якщо по рецепту 500-го було 25кг, то 400-го скільки треба? 30кг, 32,5кг, 35кг?

     

    Я ПРО ТАКИЙ РЕЦЕПТ: 

     

    1 МІШОК 25кг цемента ПЦII/А-Ш 500

    3 відра піска по 12л [36л]

    5 відер щебня по 11л [55л]

    14л воды

    Пластификатор 1 стакан 200мл 

  5. 53 минуты назад, МаТраС сказал:

    Пилюку вологу трамбоніть,що на дні і забудьте про своє задроство остальне))

    Я про ту що на дні якось взагалі забув :) Мене більше хвилює та що по поверхні ямки сипеться від ніг у бетон. 

  6. 5 минут назад, МаТраС сказал:

    Ви вже третій місяць експерементуєте) 

    Про які Ви експеременти? Ямки пробурили, потім з ямок вийняли саморобним буром опавшу землю до твердого грунта і все. Так воно і стояло приблизно півтора місяці. На то були причини. 

    Приблизно 7 днів тому забетонували кутові стовпчики. 

     

    5 минут назад, МаТраС сказал:

    Невже так туго пролити, трамбонути  по два раза і залити бетон?)

    А що саме там тромбувати? :)

  7. В 24.08.2024 в 18:36, andrey_ka сказал:

    На кожному мішку пишуть згідно якого ДСТУ його виготовили. Знаходите це ДСТУ і там на перших сторінках є розшифровка абревіатури цементу , з чого і в яких пропорціях його калапуцяли.

    Почитаю! 

     

    Сьогодні заради експерименту одну із ямок облили навколо (по поверхні землі) водою із лійки,

    Лили дві лійки по 10л по поверхні землі і вода стікало у всередину ями. Цілью експеременту було подивитися на те, чи сухий чернозем на повехні землі та у самій ямкі якось всядеться і не таким "сипким" буде, чи більш "твердішим" стане. 

    Лили так щоб сама земля не текла разом з черноземом на дно отвору, але трохи пильного чернозему все-таки стікало на дно та стінки. 

    Ямка поки ще не висохла, результат буде видно тільки завтра коли все висохне. Але вже виникло кілька питань з цьому приводу. 

    1. Як думаете, чи можна так підготовлювати заплановані до бетонування ямки, щоб вони менше обсипалися!? Цікавить чи навпаки шкоди це не завдасть.

    2. Треба чекати поки візуально земля стане суха і тільки тоді бетонувати? Чи може можна на наступний день у вологу на вигляд землю бетонувати?

  8. 3 часа назад, andrey_ka сказал:

    Робіть , цього вам вистачить поза  очі.

    Яка марка Хз... приблизно М350. Якщо хочете знати точно , зробіть контрольний цилінлрик чи куб і через 28діб здайте на аналіз. В іншому разі це гадання на кофейні гущі.

    Пс.. Наприклад на вашому мішку кількість цементу на куб  для Б20 = 290кг. , а для такого бетону достатньо 260кг.

    Лукавлять , мабуть для того , щоб ви більше цементу в них купили.

    Якбы тільки не менше М300. 

    Будь-ласка, підскажіть ще по таким питанням: 

    1. Чи хороший цемент "Dyckerhoff Преміум ПЦ II/А-Ш 500 Р-Н 25кг" з епіцентру? Може він гірший або навпаки кращий того самого "BauGut ПЦ II/A-Ш 500 25кг"? Коштують вони майже однаково. 

    2. На який день, після бетонування кутових стовпчиків, можна між ними натягувати шнурки по верху та по низу стовчиків? Просто натягувати будемо дуже сильно, то не хотілося би там щось напортачити. Я маю на увазі натягування мотузок, по яким будуть виставлятися інші стовпчики та бетонуватися.

  9. В 22.08.2024 в 15:18, Dendnepr сказал:

    подготовьте на один столбик больше, чем планируете залить в этот день. и мешайте полные мешалки. всегда одинаково. Что лишнее- вылейте в запасной столбик. В следующий раз продолжите

     

    В 22.08.2024 в 23:20, Фрай сказал:

    Вы слишком много внимания уделяете не тем вещам в установке забора.

    На своем опыте неоднократно убеждался, что неглубоко но правильно установленные столбы будут стоять пока и не сгниют.

    На даче с трудом заменил столбы забетонированные в советское время жлобом предшественником абы как, но они стояли и ни один не покосился.

    Не буду давать свои неправильные советы, но предлагаю вам немножко расслабиться и не сильно париться с «мытьем речного песка» и взвешиванием щебня.

    Мне в мастерскую делали бетонирование пола и отмостку отмеривая в бетономешалку инградиенты лопатами, а парковку во дворе и возле двора с миксера дорогим бетоном.

    Так ви через столько лет посмотрите на ту отмостку и на ту парковку! Небо и земля! image.gif.583ee7b3227ab113eaa22f62a111d23a.gif

     

    10 часов назад, АлександрБ. сказал:

    +.

     

    А можна ще простіше, - підсобник ставить совкову лопату на край отвору, під потрібним кутом.

    Бетон з відра ллють на лопату, а з неї він сам, вже дозовано, ссувається у яму.

    Спасибо за советы :)

  10. 16 часов назад, andrey_ka сказал:

    Не бачу фото. 

    Дійсно, я також не бачу :)

    Вибачте, походу поки писав та редагував повідомлення, то забув прикріпити. 

    Зараз вже точно добавив фото до цього повідомлення. Тільки це вже фото з мого мішка, сьогодні в сараї сфотографував. 

    Цитата

     Тобто , піску повинно бути приблизно в два рази менше ніж щебеню. Про співідношення цемент-пісок 1 х 1,5 , це перебор , це мега перебор ІМХО звичайно.

    А що буде не так, якщо зробити 1 х 1,5 х 2,2, чим така кількість піску погана, такий бетон більш слабкий буде чи щось інше? Просто і Ви і "Propeller" кажете що краще брати більше щебня, я Вам вірю, але хотілося би чітко зрозуміти чим саме краще буде таке співвідношення піску і щебню як Ви кажете. 

    Поясніть, будь-ласка! 

    Цитата

    Звичайно підкажу , я завжди після бетонування таких стовпчиків 1-2 розкопую та проводжу дослідження. (с)жарт

    А я одразу здивувався та повірив в ці слова, поки не дочитав до слова "Жарт" :)

    Цитата

    Пс.. Візьміть полосу бляхи , вигніть дугою і вставте в отвір . Бетон кидайте на бляху , щоб він по блясі з'їжджав в отвір.

    Спробуємо щось таке зробити. 

    Цитата

    ПС.. Коли ви в бетон додаєте пластифікатор потрібно збільшити час перемішування. Тобто , після додавання дайте мішалці  хвилин 5-7 на перемішування.  

    Ми весь пластифікатор по інструкції (з каністри) одразу добавляєм на весь об'єм води. Добавив фото каністри з описом та інструкцією.

    А час перемішування, якщо честно, ні разу не засікали, просто дивилися на якість консистенції та її однорідність. 

    Цитата

    Щоб цього не було користуйтесь вібратором. І збільшіть ВЦ , щоб бетон був більш рухливішим.

    А якщо просто ВЦ збільшити до рухливості П4, то що без вібратора буде погано?

    Я просто коли вивчав рецепти бетонів, то не знав про цей ньюанс, так як кругом акцентують більше увагу зменшення води для гарного бетону. 

     

    А що Ви скажете про такий рецепт, яка приблизно марка бетону вийде і взагалі ваш погляд на рецепт (відра у нас по 12л): 

    Ц 1 х П 1.9 х Щ 2.9 х В 0.56 (Співвідношення рахував відталкуючись від того, що у мішку мого цементу 19л грубо кажучи. Коли будемо бетонувати наступні стовпчики, то ще пару мішків перевірю на літраж, може в інших буде інша картина).

    1 МІШОК 25кг цемента ПЦII/А-Ш 500

    3 відра піска по 12л [36л]

    5 відер щебня по 11л [55л]

    14л воды (для початку, потім гляну та може збільшемо до 15л)

    Пластификатор 1 стакан 200мл

     

    він вже кращий буде ніж мій попередній чи ще щось змінити? 

     

    IMG_20240823_134323.jpg

    IMG_20240816_115733.jpg

  11. 5 часов назад, Propeller сказал:

    Такое впечатление, что вы не читаете, что я вам пишу. Видимо у вас уже есть свой план и вы зачем-то хотите получить "добро" на него от людей, которые абсолютно не несут ответсвенности за свои советы здесь. Такое на форуме бывает.

    Повторяю. Я не понимаю в литрах.

    Я читаю внимательно и Ваши сообщения и всех других форумчан. И всем благодарен за ответы. 

    Просто Вы в предыдущем соотщении написали следующее: 

    Цитата

    Повторюсь. Я не понимаю дозировку объемами. Ковш с горкой, ковш заподлицо с верхом, ковш немного недолет до верха обичайки. Вы хотите получить четкие хар-ки бетона , дозируя его "ну типа того". Я не отвечу вам на ваш вопрос какой будет бетон, если работать "в таких пропорциях "1 ковш цемента, 2 ковша речного песка и 3 ковша щебня", ну или ""2 ковша цемента, 4 ковша речного песка и 6 ковшей щебня".  

    тот текст, который выше выделен мною красным в цитате Вашего сообщения, я лично понял как уточнение того что конкретно Вы не понимаете в литрах. Именно то что Вы пишите о том, что не понимаете насколько точно отмеряется объем и перечисляете разные дозировки по типу "с горками, в заподлицо и с недосыпами". Если бы Вы просто написали, что не понимаете дозировку об'емами БЕЗ тех уточнений выделенных красным цветом, тогда бы я вопрос повторно не задавал бы с уточнением со своей стороны уже по литрам, а не ковшиках. 

    В любом случае Вы мне написали полезные для меня ответы. За это Вам спасибо. 

     

    И кстати.. Вот Вы пишите о том, что я якобы как-будто не читаю Ваши сообщения, а сами некоторые мои вопросы просто проигнорировали, 

    например, я писал Вам вопрос: "А что будет если лить 200мл на 25кг цемента, пластификатор на МНОГО хуже работать будет или не будет вообще работать? Или какие-то другие последствия будут?", но Вы мне на него так и не ответили.

    Цитата

    и с огромной вероятностью получить такую красоту после распалубки. Смотри фото ниже

    Не хотелось бы такой красоты.

    Цитата

    Дальше без меня.

    Не нужно на меня обижаться! Для этого нет причины :) 

    И еще раз спасибо!

     

    5 часов назад, andrey_ka сказал:

    Не може бути в 25-ти кілограмовому мішку цементу , 18кг цементу.

    Якщо ви мали на увазі літри то: 1л цементу = 1,3кг цементу. Відповідно в одному мішку цементу 25кг. буде 19,2л. цементу.

    Так, то я опечатку зробив. Писав у літрах. 

    Цитата

    Але ніхто в літрах пропорції не міряє . Міряють в кг. , а частіше всього в відрах 10л.  Вище я викладав фото мішка , там якраз пропорції в відрах 10л.

    Те що краще міряти в кг я вже зрозумів. Але ми міряємо в відрах. 

    Цитата

    Один мішок цементу , це два відра 10л

    36л піску , це 3,6 відра 10л

    44л щебеню , це 4,4 відра 10л.

    Відповідно , це 2 х 3,6 х 4,4 , або 1 х 1,8 х 2,2

    Зрозумів. 

    Прикріпляю до цього повідомлення фото(скріншот) інструкції на мішку "мого" цементу. Фото взяв із відео на офіційному каналі виробника цементу. 

    На мішку для бетону B25 вказані пропорції в об'ємі 1 х 1.5 х:2.2 

    Чомусь виробник цементу BauGut вказує не велике співвідношення між піском та щебнем порівняно з фото мішку, який викладали Ви. На "Вашому" мішку для бетону B25 вказана пропорція 1 х 3 х 5.5 

    А про співвідношення між піском і цементом я взагалі мовчу. 

    Не розумію чого так, чи то цемент різний по якості, чи то у кожного виробника якісь свої погляди на пропорції.

     

    До речі..

    А не підскажете, наскільки погано те, що при бетонувані стовпчиків, коли ямки закидаються бетоном за допомогою лопати, то від падіння бетону (періодично від лопати до лопати він зачипає стінки ямок при падіні) осипається трохи чернозему у сам бетон? Це виходить що моноліту точно вже не буде, але наскільки це шкідливо саме для бетонування стовпчиків хотілося би розібратися. 

    Може знаєте якісь приспособи чи лайфхаки для того, щоб хочаби мінімізувати падіння землі в склад бетону, бо визбирувати руками (як це робилося у нас) також не діло, тим більше на глибині не дістанеш. 

  12. 7 часов назад, Propeller сказал:

    Скорость набора прочности всегда привязан к температуре.  При нормальных условиях +20С - 70% это неделя. Если под землей около около + 12, то где-то 10- 14 дней.

    А не подскажете, через сколько дней после бетонирования можно к столбам приваривать лаги и крепить профнастил, а также не боятся упереться об столб чтобы его не повело? 

    Цитата

    Повторюсь. Я не понимаю дозировку объемами. Ковш с горкой, ковш заподлицо с верхом, ковш немного недолет до верха обичайки. Вы хотите получить четкие хар-ки бетона , дозируя его "ну типа того". Я не отвечу вам на ваш вопрос какой будет бетон, если работать "в таких пропорциях "1 ковш цемента, 2 ковша речного песка и 3 ковша щебня", ну или ""2 ковша цемента, 4 ковша речного песка и 6 ковшей щебня".  

    Я имел ввиду ковши заподлицо с верхом. На глаз при мне ничего не делается. 

     

    Давайте я перефразирую вопрос. 

    Какая марка бетона будет у замеса по такому рецепту: 

    1 литр цемента

    2 литра мытого речного песка

    3 литра гранитного щебня 5-20

    0.52 литра воды

     

    а также можно ли такую марку 1 х 2 х 3 сразу же доливать сверху на более серьезную марку?

  13. 8 часов назад, andrey_ka сказал:

    Зазвичай на кожному мішку цементу пишуть пропорції для розповсюджених марок.

    Завтра гляну на те,ьщо на мішку написано. 

    Цитата

    У вас вийшло співвідношення в частинах : 1 х 1,8 х 2,2 , а це  М400 і вище  , при чому щебеню тут недостатньо, а по цементу перебор.

    А як Ви рахували, що у Вас вийшло 1 х 1,8 х 2,2, бо у мене інші значення виходять, а саме 1 х 2 х 2.4

    Я рахував по літражу так: 

    Якщо в 25 кг мішку по об'єму в літрах виходить 18кг. 

    То 18*2=36л піску

    18*2.4=43.2л щебня (я округлив до 44л для зручності)

    Цитата

    Це не так , мабуть вас дурять.

    В мішку цементу 25кг. влазить два повних оцинкованих відра 10л і ще можна наповнити банку 2л. Грубо кажучи в мішку цементу 2відра.

    Це все робилося при мені, бо саме я попросив відкрити мішок і пересипати для заміру у відрах. Тобто я сам це бачив, що у нас приблизно 18л цементу було з одного мішку. Може там було трохи більше, але наче 19кг там не було. 

    Правда ми з кожного мішку не перевіряємо літраж, тільки один мішок перевірили для того, щоб прорахувати рецепт бетону. А так просто відкриваємо мішок і одразу весь у бетономішалку. 

    Можливо наш мішок був збитий (втрамбований) і тому обьєм був менший. Треба буде ще пару мішків перевірити. 

    Тим більше там не було кому дурити, бо всі були членами однієї сім'ї, чужих людей не було. 

    Цитата

     

    Кстати.. Может кто знает, как удалить лишнюю рамку с цитатой на форуме с планшета/смартфона? Ато поставил лишнюю рамку, а как удалить не знаю. 

  14. 5 часов назад, Maryan_bhfz сказал:

    Доброго дня,  питання трохи в іншу сторону, а в Вас немає можливості замовити заводський бетон, бо на таку кількість стовпчиків Вам треба буде наколотити 5 м куб бетону, а це трохи дофіга, як для бетономішалки.

    Я такий варіант пропонував, казав "може підготовити всі ямки, повставляти стовпчики, потім завести бетон і найняти пару разноробочих", НО вдома проти, кажуть що там або просроченного цементу намішають, або ще якусь фігню зроблять :)

     

     

    Цитата

    Так и есть. Я бы добавил ведро щебня.

    Так какая марка, М300 или М350? Ато я так и не понял. Щебня добавим. 

     

    Цитата

    Если честно, то я удивился вашему водоцементному отношению около 0,5. Подумал : как чувакам удается получить текучий бетон с таким пластификатором и таки ВЦ. 

    Я до последнего думал, что у нас соотношение цемент/вода около 0,7. Так как думал во время замесов, что считается от обьема. У нас делается первый замес (для меня это вообще первый раз в жизни), я говорю будем сначала лить 9л на мешок цемента 25кг (18л) из расчета соотношения воды 0.5, а потом мол будем почутку доливать. 

    Короче смотрю 9л-мало вообще ниочем, добавляем еще литр чтобы было в общем 10л, но опять мало, мой батя орет помощнику своему "давай еще пол ведра"

    (я не трудоспособный инвалид по позвоночнику, поэтому я только следил за пропорциями и контролировал чтобы все правильно замесили, ато зная батю он все на глаз любит делать по принцыпу "и так сойдет")

    а я говорю им о том, что нельзя пол ведра, будем по 1 литру добавлять пока я лично не увижу правильную консистенцию, короче лили по литру пока до 12,5-13л не дошли. И все при этом литраже успокоились. 

    Цитата

    Пластификатор по максимуму. 250 гр на 25 кг цемента

    А что будет если лить 200мл на 25кг цемента, пластификатор на МНОГО хуже работать будет или не будет вообще работать? Или какие-то другие последствия будут?

    Цитата

    Воды 15-16 литров. Тем более вы льете не площадь, а сваю тут не важна усадка, тут важна плотность заливки

    Мы как-то в одном замесе перелили воды, добавили 13.5л, так бетон получился визуально ГОРАЗДО более жидкий, как будто туда не 0,5-1л долили а в разы больше.

    Думаю если налить 15-16л воды, то это будет оченььь жидкий бетон. Страшновато как-то сразу сколько лить, для начала попробуем добавить 14л, посмотрим что из этого выйдет. 

    Цитата

    Не убежит вода из бетона с вц 0,5. В щебень не стечет так как ее всегда отжимает вверх. Если есть избыток воды, то она появляется не под а над бетоном, так как тяжелые компоненты бетона, щебень и песок опускаются при уплотнении вниз. Вода, соответственно, вверх. 

    Мы после бетонирования, все это дело накрыли пленкой 100мкм. Просто прорезали отверстия по центру пленки и натянули сверху на столб прижав по краям кирпичами, потом сверху присыпали парой сантиметров землей. 

    Можно ли было так делать или зря пленкой накрывали и землю сыпали? Рассчет был на то, чтобы вода не испарялась, а земля прикрывала от солнечных лучей (сейчас жарко очень). 

    Цитата

    Витамин С

    Это типа шутка юмора? :)

    Цитата

    Ведь ШПЦ применяется в Украине очень широко. 

    Цитата

    Покупатель не должен думать и вычислять сколько цемента в ШПЦ, к примеру

    У этого производителя есть отдельно цемент "ШПЦ ІІІ/А 400", а отдельно "ПЦ II/A-Ш 500", это разве не разные цементы по соотношению цемент/шлак? 

    Мы брали тот, который "ПЦ II/A-Ш 500".

     

    ---------------------

    ПОДСКАЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, ЕЩЕ ПО ТАКИМ ВОПРОСАМ: 

    1. Сколько примерно суток ПОД ЗЕМЛЕЙ будет такой обьем бетона набирать прочность хотябы до 70% от своей возможной прочности?

    2. Нам одного замеса бетономешалкой не хватает для того, чтобы залить за один замес, поэтому постоянно на второй замес приходится высчитывать количество цемента, песка и щебня в зависимости от того сколько не хватает долить сантиметров. 

    Когда доливать много, то мешаем бетономешалкой по заранее высчитаным пропорциям написанным на бумажке. Типа "полная тачка бетона", "1/2 тачки", "1/3 тачки" и 1/4 тачки".

    НО когда совсем немного 5-10см не хватает долить до верха, то в бетономешалку не забрасываем, то есть мешаем вручную в емкости. С таким маленьким обьемом мы не добавляем пластификатор, потому что фиг знает сколько его туда лить, потому что засыпаем ковшиком в таких пропорциях "1 ковш цемента, 2 ковша речного песка и 3 ковша щебня", ну или ""2 ковша цемента, 4 ковша речного песка и 6 ковшей щебня".

    Поэтому по данному поводу возникает два вопроса:

    а) Какая марка бетона будет у замеса в соотношении 1:2:3 и можно ли ее доливать сверху на более серьезную марку?

    б) Что будет в связи с тем, что в верхнем слое из доливаемого бетона НЕТ пластификатора, а в нижнем основном слое бетона ВСЕ с пластификатором?

     

  15. Всім привіт хто читав раніше або зараз читає мою тему. 

     

    Прошу допомогти розібратися з наступним..

     

    Коротко писати не моя сильна сторона, тому прошу прочитати весь текст :)

    Дуже чекаю на відповіді! Заздалегідь дякую.


     

    Отвори (лунки) під заборні стовпчики діаметром 30см, та глибиною 150см, півтора місяці простояли на жарі і дуже пересохли, чим вище до поверхні землі, тим сильніше. Приблизно до середини ямок є багато різних тріщин. Майже вся глибина (яка повина бетонуватися) це чернозем. 

     

    Десь половина часу отвори були повністю відкриті, а іншу половину накриті прозорою плівкою 100мкм. 

     

    Так склалися обставини, що отвори так довго стоять і ще будуть довго стояти, бо робота робится повільно "своїми силами" коли є можливість. Знаю що так не можна було робити і треба було скоріше бетонувати, зле маємо те що маємо. 



     

    Декілька днів тому, було забетоновано кутові стовпчики 3шт.

     

    На дно ямок було засипано в перемішку приблизно 40-50 см гранітного щебня фракції 5-20 та митого річного піску у співвідношені 1 частина піску та 2 частини щебню (замішували на суху в бетономішалці). Рівномірність замішування вийшла фіговата, можно сказати що рівномірності немає, бо десь щебінь, а десь пісок і трохи рівномірного :)

     

    СТОВПЧИКИ ЗАБЕТОНУВАЛИ ТАКИМ РОЗЧИНОМ БЕТОНУ: 

     

    1 МІШОК 25кг [це приблизно 18л у відрі] цементу BauGut ПЦII/А-Ш 500

    3 відра митого річного піску по 12л [36л]

    4 відра щебня по 11л [44л]

    12,5-13 л води 

    Пластифікатор BauGut BauPLAST Beton - 200мл 

     

    Стовпчики забетоновані на різну глибину, 1м (над землею 2м), 1,4м (над землею 2,1м) та 1,1м (над землею 1,9м). Така глибина бетонування потрібна була із-за рельєфу ділянки. 

     

    Повністю бетонувати в рубероідній рубашці не виходить по деяким причинам (у нас рубероід це взагалі причина конфліктів, тому бетонуємо в рубероїді тільки на глибину 50см від поверхні землі). 

     

    Більшу частину стовпчиків плануємо бетонувати на глибину 1,1м (1,9над землею). Виходить що без рубероїда буде приблизно 60см бетону у відкритій землі в основном сухого чернозему. 

     

    ПІДСКАЖІТЬ ПО ТАКИМ ПИТАННЯМ: 

    1. Яка марка бетону у нас вийшла? Бо десь по інтернету пишуть що це М300, а десь що М350?

    2. Чи можна добавляти пластифікатор у цемент зі шлаком? Бо у інструкції пластифікатора написано, що його рекомендовано застосовувати із цементом без добавок. 

    В інструкції написано, що потрібно лити 250мл пластифікатора на 25кг цементу без добавок, тому я вирахував що у цементі ПЦII/А-Ш 500 без шлаку чистого цементу приблизно 20кг (якщо більше шлаку не сиплять на заводі), тому добавляємо 200мл пластифікатору. 

    3. Чи не нашкодимо ми цим пластифікатором бетону по причині того, що цемент наш зі шлаком? Може бетон вийде якийся крихкий чи ще щось. Намагався знайти контакт виробника щоб запитати у них, але не на їх сайті не на їх продукції ніяких контактів немає. 

    4. Як правильно вираховується співвідношення Цемент/Вода, якщо наприклад потрібно зробити  співвідношення "0,6", рахувати від ВАГИ 25кг цементу тобто 25*0,6=15л чи від об'єму 18літрів тобто 18*0,6=10,8л (майже 11л)? Бо десь пишуть що від ваги, а десь від об'єму в літрах. 

    По моєму рецепту написаному вище у цьому повідомлені, який я розраховував на одну загрузку бетономішалки, бетон виходить доволі густий. Якщо рахувати співвідношення від об'єму, то враховуючи те що в мішку 18л цементу, то виходить приблизно 0,7 співвідношення з водою, але навіть при 12л води бетон доволі сухий і взвгвлі не схожий на бетон яким можна працювати, про 11,5л я взагалі мовчу. 

    У нас в готовому бетоні води на поверхні взагалі не видно було, хіба що може якісь крапельки були, коли тачка з бетоном стояла під наклоном, а також не видно було так званого молочка цементного, бетон був однорідний якийся

    5. Що буде з міцністю бетона який ми вже закинули (доволі густий вийшов) у відкритий грунт, чи не втратить він воду, яка втіче у пересохший чернозем в стінки ямок та у гранітний щебінь який засипаний під стовпчиком? 

    6. Взагалі, чи в щебінь "тікає" водичка з бетону чи ні? Бо десь в інтернеті бачив як робили фундамент, там прямо на голий щебінь клали бетон. 

    А в сухий грунт бетон щось із себе віддає собі на шкоду? 

    7. Чи не краще зробити бетон трохи рідкіше, може це буде краще при пересохших ямках, в які він закидається? 

    8. Що підсипати під стовпчики? Якщо до піску з щебнєм добавити води, чи буде пісок налипати на щебінь, може так за допомогою води вийде більш однорідна суміш, бо сухий пісок не тримається поміж щебня? А може взагалі зробити "підсипку" з суміші пропорції в об'ємі "1 цемент : 4 піску : 6 щебню : 0,6 води"?

     

    Попереду ще майже 60 стовпчиків бетонувати. 

    Боюсь натупимо, якщо не допоможете розібратися в питаннях :)

  16. В 06.07.2024 в 07:50, andrey_ka сказал:

    ПС.. Якщо потрібно висоту такої труби зробити більше 1м (щирина рулона) , то скріпити два полотна можна звичайним степлером , а протилежні кінці скоб позагинати.

     

    Ви не проти, якщо я Вам ще позадаю питань? :)

    Також від відповідей інших форумчан не відмовлюсь. Народ, приєднуйтесь :)

    1. А можна перші 0.3м на глибині залити бетоном без рубероїда, потім вже на цей бетон поставити рубероїдну трубу довжиною 1м та залити стовпчик в цій трубі на висоту рубероїда, тобто НЕ до самої поверхні землі, а залишок 20см засипати черноземом щоб трава росла навколо стовпчика?

    2. Яку марку бетону робити в домашніх умовах для заливки в бетономішалці на 165л (наскільки я знаю, то в таку мішалку краще не більше 100л бетону робити за один заміс)?

    3. Тільки подумав, якщо спочатку залити 0.3м бетону, а потім одразу зверху поставити стовпчик, то чи цей стовпчик не ПОТОНЕ в цей бетон? 

    4. Взагалі, як краще бетон залити, до поверхні землі на рівні з землею чи можна щоб не діставало до верху сантиметрів ті 20см про які я писав в першому питані, щоб трава там росла навколо стовпчика? З однієї сторони з травою навколо стовпчика красивіше, а з другого чи за рахунок мокрого чернозема (від дощів та поливу),  навколо стовпчика не буде він ржавіти більш прискорено чим просто коли бетон до рівня землі. 

    5. Висота забора від землі до верху профнастилу планується 2.1-2.2м. У нас вибір для стовпчиків стоїть перед "профільною трубою 80*60*4" або "швелером 10". 

    Про труби і в цій темі, і взагалі багато де на форумах в інтернеті та комментарях на ютубі я багато начитався і наслухався про ржавіння із середини труби. Хтось в середину заливає розчин із цементно пісчаної суміші, а хтось в сухому вигляді засипає туди цю суміш без води. Ті хто з водою суміш заливає то одні кажуть що в них вже багато років все нормально, а інші хто заливає кажуть що їх профіль раздуває і рве по шву, що не треба було заливати. А щоб не рвало, то наче суху суміш потрібно засипати. 

    От я і задумався, може із швелера робити стовпчики, по крайній мірі у нас на ділянці всі СТАРІ забори стоять/стояли із кутиків товстих (приблизно 5мм), також зварених двох кутиків (по типу швелера), та просто швелерів 10. А поруч у сусідів забор на городі із труби просто лежить на боку та видно що труби перегнили над землею. 

    Правда не знаю наскільки можна порівнювати якість і склад сталі того часу по ГОСТу радянському із сучасною сталю, яка виготовляється по ТУ 2019 року. 

    6. Ви не в курсі яка зараз взагалі по якості сталь (ТУ 2019), профільні труби та швелери не згниють в декілька разів швидше за старі радянські? Ті старі кутики та швелер до сих пір стоять у людей на заборах. На мою суб'єктивну думку, могли щось в сталі ТУ 2019 здешевшити, але що саме не знаю, може хтось з форумчан в курсі та підскаже, може вироби з сучасної стали менш сталисті чи згнивають скоріше.

  17. 33 минуты назад, andrey_ka сказал:

    Та ніхто в такі отвори просто в землю бетон не заливає. Купіть самий дешевий рубероїд , скрутіть з нього трубу та вставте в отвір , а вже всередину бетон.Таким чином ви позбудетесь , і зацепів і передчасного покидання вологи бетоном.

    А як правильно той рубероїд скручувати в трубу, його чимось фіксувати потрібно? Бо одразу два питання виникає з цього приводу.

    Перше: Якщо просто вставити в отвори, то мабудь рубероїд не буде тримати форму і буде "падати" всередину отворів та тільки заважати заливці бетону. 

    Друге: Якщо труба з рубероїду вийде трохи менша діаметром ніж отвори, то тоді як бетон прижметься до стінок самих отворів. 

     

    Коротше кажучи.. Як правильно зробити цю трубу із рубероїду та правильно її вставити в ті отвори під стовпчики.

  18. Сьогодні помітили, що всі отвори під забор дуже на жарі попересихались. 

    Якщо с початку стінки більшості отворів були гладенькі, то тепер вони в немаленьких тріщинах і якісь вже не такі гладенькі як були спочатку. Тріщин багато в кожному отворі, чим вище до поверхні землі, тим крупніші тріщини і тим їх більше по кількості.

     

    Народ, прошу підсказати, будь-ласка, по таким питанням:

    1. Я правильно розумію, що тепер в ці тріщини попаде бетон та утворяться такі собі зацепи для пучення грунту, який за ці зацепи буде підіймати забор? 

    2. Як правильно поступати в такій ситуації? Швидко поставити заборні стовпчики не вийде, все робиться повільно і довго, "своїми" силами за винятком деяких робіт. Тобто треба розраховувати на те, що ямки будуть ще довго пустими.

    3. Чи взагалі в такі пересушені отвори можна заливати бетон та чи не віддасть він свою вологу дуже сухій землі, а сам бетон стане слабким? 

  19. Ого, скільки понаписували, поки мене не було тут :)

    Ось прикріпляю чотири фото нашого саморобного бура для виймання землі із лунок, я тут десь в попередніх своїх повідомленнях писав був, що коли зробиться такий бур, то покажу що вийшло.

    Робилось з того що вже було вдома, нічого не докупляли крім сталевої полоси для приварювання до ножів. Діаметр ножа 20см, висота бура в цілому приблизно 2 метри, вже перевірений в роботі (працює).

    IMG_20240705_195054.jpg

    IMG_20240705_195104.jpg

    IMG_20240705_195146.jpg

    IMG_20240705_195112.jpg

    • Лайк 1
  20. 3 часа назад, andrey_ka сказал:

    Звичайна , вона буває і глибше. Якщо ви взбудоражили цільник , то новостворені пустоти чимось мають бути заповнені. І в процесі цього заповнення і буде просідання вашого паркану. А вода виконує лише роль транспорту.

    Не залежно на яку глибину ви будете буритись насипний грунт (те що нападало) потрібно дістати. Це набагато легше , простіше ніж ущільнювати .

    Це точно. Нормативи  - то для слабаків.

    В жодному разі. Може просто невдало підібрав слова , не зважайте. Ну і якщо вас це чимось образило , то вибачайте.

    Якщо Ви про грунтові води, то вода в колодязі у нас стоїть (дзеркало води) на глибині приблизно 10м, в сусідів приблизно так само. 

    Все нормально, не образили :) Просто Ви так накинулись, що я думав що Вас заділо чимось. 

    Но зато тепер я задумався про те, що треба після доставання грунту з отворів, не щебень бутувати, а все-таки бетон заливати. Хоча наскільки я знаю, то люди щебень в якості дренажу під труби (стовпчики) насипають, щоб конденсат із труб стікав.

     

    1 час назад, АлександрБ. сказал:

    Ручным буром.

    Личный опыт

     

    Спасибо за развернутый ответ. 

     

    Мне тут батя сегодня предложил свой вариант, у него кстати есть ручной бур со шнеком диаметром около 16-18см, который он удлинял сваркой. За то что у него есть этот бур я забыл, когда писал что бур нужно покупать. 

    Он предложил просто наварить на нож сверху полоски стальные по верху ножей таким образом, чтобы было похоже на что-то типа "кастрюльки" которая будет при прокручивании бура в себя собирать грунт. Если сделает, то сфоткаю и покажу потом. 

    Пусть пробует, скорее всего он будет доставать этот грунт, или разнорабочего наймем на крайняк. У меня все-равно ничего не получиться из-за инвалидности по позвоночнику (у меня 2 група). А если его вариант не получится, то просто купим нож 30см по диаметру отверстий и достанет им. 

    Кстати, кто в курсе? В наших 30см отверстиях, каким ножом для бура лучше доставать грунт, таким же 30см или меньше чуток взять типа 25см? 

  21. 6 минут назад, normal сказал:

    Років 35 назад бачив як родич бурив скважину самотужки, з інструмента тільки простий коловорот і півметра труби діаметром десь 200-300мм (наче желонка схоже але не буду брехать), під своєю вагою вона падала і грунт набивався всередину, потім витягував трубу і вибивав грунт, так по колу кілька місяців, метрів 20-40 пройшов, але не пощастило і води не знайшов... Тож можна просто спробувати куском труби постукати і грунт сам в ній залишиться

    Дякую за Вашу підсказку. Вже два способи є на озброєні, ручний бур та труба. 

     

    До речі.. Від землі яка осипалась в отвори була і користь, сьогодні в одному отворі знайшли їжака, який впав туди, не було би цієї "подушки" на дні отвору, то не факт що він вижив би при падіні туди. 

  22. 33 минуты назад, andrey_ka сказал:

    Да ,  да ,  нафігачте ще туди щебеня , створіть купу додаткових пустот хай потім водичка підмиває ваш паркан , цікава у вас логіка.

    А як вам така логіка: Ви пробурились на глибину 1,5м цим самим порушивши цільниковість грунту. Поки бурили , діставали шнек  отвір засипався на 0,5м. Далі ви плануєте зайву глибину засипати , ущільнити. Так от, ніяке ущільнення не замінить природнього століттнього ущільнення. Відповідно , щоб в подальшому ваш паркан не просів , потріщав , вам потрібно ручним буром дістати усю насипну землю з отвора. І вся ваша радість від почасової оплати зводиться на нівець.

    Какая водичка на глубине 1.5м? 

    Глубина не лишняя, она делалась для того, чтобы заменить пучинистую глину на не пучинистый строительный материал, вместо щебня (чтобы не трамбовать его) можно и бетона 30см подлить под столб. 

    А если бы бурилось не 1.5м, а к примеру 1м, то что осыпавшийся грунт назад в отверстия не пришлось бы доставать? Или "радость" доставать землю из 1м отверстия более радостнее чем с 1.5м за счет того что длина ручного бура короче на пол метра? 

    Я кстати, про радость от почасовой оплаты не писал, это Вы сами себе придумали. Мне больше нравится фиксированная оплата за оговоренный в деталях результат, тогда меньше напряга для меня. 

     

    А почему Вас так задело мое сообщение, Вы заборщик и Вас достали те кто хочет поглубже бетонировать столбики? Или Вы просто "заклятый враг" работ сделанных по нормативам? 

     

    33 минуты назад, vadimv сказал:

    А можна ж було з самого початку просто зробити це ручним буром )

    Ага, що може бути простіше ))

  23. 31 минуту назад, vadimv сказал:

    Основную массу ручным буром.

    А остальную пыль - наверно пылесосом )

     

    Как бы буром не осыпать стенки этих отверстий, они уже на жаре за сутки подсохли внутри. Но как вариант сойдет, беру совет на вооружение :)

    Пыль лучше водичкой и утрамбуем. 

     

    Хотелось бы еще способы узнать какие-то, может кто знает. Ато садовый бур нужно сначала купить, а потом еще переварить его для удленения, чтобы сделать высоту выше 1.5м.

     

    23 минуты назад, lastandr сказал:

    интересно... а зачем нужно 1.5м?

    А Вы не "заборщик"? :) Ато этот вопрос много раз уже слышали, типа "зачем Вам полтора метра, все по 0.8м делают, максимум 1м" :)

    ОТВЕЧАЮ:

    У нас в городе (центральная часть Украины) нормативная глубина промерзания 1м, также положено ямки под забор делать ниже нормативной глубины промерзания. В принцыпе, наверное, можно было глубину 1.2м сделать, но какой смысл в этом, если техника была с почасовой оплатой, чтобы сэкономить пол часа времени на всех ямках? Столбики планируется бетонировать на глубину 1.2м, а те "лишние" 30см под столбиками лучше засыпим щебнем, сойдут за дренаж. 

     

    Многие скажут, что у нас не такие зимы, чтобы так промерзало. Тогда вопрос к тем, кто так говорит.. А кто из Вас даст гарантию например 10 лет на то, что забор не выпрет морозным пучением в сильную зиму? "Вчера" небыло сильных морозным зим, а "завтра" суровые зимы могут начаться. 

    Даст ли хоть один заборщик такую гарантию, только не тупо на словах, а реальную письменную, что потом за свой счет все переделает?

     

     

    • Лайк 1
  24. Всем привет! 

    Пробурили шнековым буром (не мотобуром, спецтехнику вызывали) отверстия под забор диаметром 30см с глубиной около 1.5 (полтора) метра. 

    Когда убирали грунт вокруг этих отверстий, то много осыпалось назад в отверстия. Некоторые визуально стали примерно по 1 метру глубиной, а нужно все 1.5м. Это не говоря уже о том, что при вынимании шнекового бура часть земли все-равно падала со шнека обратно в отверстия. 

    Теперь нужно это все как-то вытянуть назад. 

    Ничего в интернете в продаже не нашел под эти цели и даже информации о каких либо самодельных приспособам. 

    Кто в курсе чем и как вычерпать, не молчите! Подскажите, пожалуйста :)

     

×
×
  • Створити...