Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

gid_8462

Пользователи
  • Публікації

    57
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача gid_8462

  1. Попробуймо проаналізувати запропонований польський досвід в частині планувань. Вони міцні і до крайньої межі раціональні. Дійсно, дитячі кімнатки по 5-6 метрів та суміщений санвузол на три спальні - жорсткий мінімалізм. З санвузлом якось можна миритись, маючи вбиральню на першому поверсі, а як бути з крихітними кімнатками? Поки діти зростають, вони мають, хоч і маленький , але власний простір з усім необхідним. Скажете, що це короткочасне рішення проблеми? Але ж діти швидко ростуть. Мала доля вірогідності, що хтось із них дорослим залишиться жити з батьками. З досвіду моїх друзів і знайомих: дорослі діти не залишаються жити в заміських будинках батьків, особливо після створення власної сім'ї. І ті кімнати будуть пустувати до літа, коли приїдуть гості. В ту кімнатку не поставиш ліжко для подружньої пари? Так. Але то вже незручності іншого порядку...
  2. То у США, Австрії, Польщі... А в Україні крупний будівельний бізнес намагається всіма силами та засобами знищити архітекторів, як клас, протягуючи відповідні закони. Бо їм (архітекторам) до всього є діло, сунуть свій ніс, куди не треба, заважаючи видавати метри квадратні. А Ви кажете:" ще й за будівництво відповідає".
  3. Дуже цікавий досвід наших західних сусідів. Актуальний для нас нині, а ще більше - в майбутньому. Дійсно, проєкти передбачають досить високий рівень фахівців, які мають читати креслення та слідувати їм. А в цьому якраз і проблема...
  4. Так і було. Середній клас, що тільки народжувався, почав покидати багатоповерхівки. Досвіду будівництва заміського житла не мали ні архітектори, ні замовники. І стали проростати на невеликих ділянках палаци-башти в три поверхи + підвал. На перший поверх потрібно було піднятись на висоту 1,5 - 2 м величезними парадними сходами. Поступово, з набиванням багатьох ґуль, почав приходити досвід. Дякую, що ділитесь своїм.
  5. Безумовно. Мінгромад визначив опосередковану вартість будівництва квартир станом на 01.10.2022 (наказ № 214 від 17.11.2022) по Київській області в розмірі 19 467 грн./м2. У 2021 році цей показник був - 15 106 грн./м2. Приріст вартості складає майже третину (к= 1,28). Наразі вже закінчується третій місяць нового року, то цікаво, яка ситуація з цінами на садибне житло.
  6. Олеже, 20.12.2021р. в порівняльній таблиці будівництва одно і двоповерхового будинків загальною площею 100 м2 Ви привели орієнтовні вартості такого будівництва. На який коефіцієнт, на Ваш погляд, потрібно нині помножити наведену вартість?
  7. Дійсно, відбувся зворотний зв'язок. Звичайно, я не взяв готові планування, адже кожна ділянка має свій контекст, а замовник готує свою індивідуальну програму, але деякі принципи і прийоми із задоволенням запозичив, що явно пішло на користь проекту...
  8. Для опирання залізобетонного перекриття на газобетонну стіну влаштовується армований пояс. Опалубкою для цього поясу служать U-подібні газобетонні блоки.
  9. При збільшенні прогону в конструкції перекриття зростає діаметр арматури та об'єм бетону (особливо при прогонах більше 7-ми метрів) , що збільшує вартість конструкції. Якщо перекриття буде монтуватись із збірних плит, а не з монолітного залізобетону, то для влаштування прорізу сходів необхідно виконати додаткову стіну для опирання коротших плит (3 м). Для вентиляції кухні, зонта над плитою, санвузла, паливної потрібно влаштувати вентиляційні канали. На покрівлю виводиться труба вентиляції каналізації (т.з. фанова труба). Слід подумати і про про димохід з паливної. В процесі експлуатації будинку Ви можете прийти висновку про економічну доцільність опалення твердопаливним , чи газовим котлом. Всі перераховані канали не можуть бути розміщені в зовнішніх стінах, тому якоюсь мірою вплинуть на планування першого та другого поверхів. Додайте ще додаткову стіну, чи пілони для опирання перекриття.
  10. Досить компактно і раціонально сплановано, але: 1) не вдалою вийшла ванна на другому поверсі: - входимо на глуху стіну з одиноким унітазом, а елегантний умивальник із сяючим дзеркалом - за рогом; - туалет, як уже було запропоновано, доцільно зробити відокремленим; 2) не оправдано такі дрібні планування перекривати повністю великопрогінними перекриттями; 3) при подальшій розробці конструкцій перекриття та вентканалів планувння доведеться скорегувати.
  11. Мені якраз імпонують органічні рішення входів у нішах будівлі. Не дуже великі ускладнення конструкції і затрати на утеплення компенсуються лаконічністю образу без козирків і виносних тамбурів. Згоден з 11-ти пунктами Savcha. Головне - невдале зонування. Наші практики house-design-gid.all.biz
  12. Дякую автору за актуальну тему. За підбірку креативних архітектурний рішень. Нещодавно переконався в практичній користі відвідування Вашої теми.
  13. Цікаві всі пропозиції, як на мене, але проголосую за третій варіант: - чітке зонування; - максимальний кухонний фронт; - зона вітальні-спальні має перше світло. Єдине, якщо дозволите, збільшив би зону вітальні за рахунок зони передпокою.
  14. Перший поверх, дійсно, виглядає гаражем з прибудовою. Якщо гараж перетворити в навіс, то можна спробувати розміститись в один поверх: зникають сходи, а дитячі кімнати, гардеробні і санвузол є сенс вирішити компактнішими.
  15. Що не кажіть, а це - комфортно. А ще - вихід в сад . І теж без сходинок. Особливо, коли молоді літа вже давно минули. А от кімнати дітей та гостьові спальні на другому поверсі - гарне рішення.
  16. Найлегше критикувати чужу роботу, але раз Ви просите... - Кухонний фронт малий , зона вітальні мала, а при цьому дві зони їдальні? - Пральню з котельною доцільно об'єднати (повторююсь, щоб наголосити) . - Кабінет є сенс розглядати в перспективі, як житлову кімнату (спальню) з виходом в сад, тому в плануванні доцільно закласти можливість такої трансформації : достатня площа, чітка геометрія (без загогулин). - Сходи займають "найпочесніше" центральне місце в просторі денного перебування сім'ї, утворюють не обов'язковий коридор, невдало "з'являються" на другому поверсі. - Ванна для 5-ти спалень занадто мала. Вбиральня має бути в окремому приміщенні.
  17. Планування нагадують ранні 90-ті: відсутність досвіду проектування та експлуатації садибних будинків. До парадного приміщення зі сходами туляться маленькі кімнатки. Еркер "випадає" з планувальної структури другого поверху.
  18. Гадаю, що авторка теми давно вже для себе вирішила цю проблему (востаннє її відвідування датується січнем минулого року). На мою думку все залежить від сценарію життя в заміському будинку. Якщо тераса з окремим виходом на неї із зони кухїні-їдальні бажана в цьому сценарії, то її потрібно передбачати в проекті. Інша справа - бюджет. Якщо він не дозволяє реалізувати все одночасно - терасу ввести в експлуатацію другим пусковим комплексом, який передбачити проектом. Життя мінливе. Потрібно враховувати можливість продажу нерухомості (ліквідність). Будинок з окремим виходом на терасу куплять швидше. ------------------------------ house-design-gid.all.biz
  19. План міцний, компактний. Чітке зонування. І тераса непогано зорієнтована. Гірше з орієнтацією спалень (майже північ) та кухні (майже південь). Практично, всі поради, які Ви отримали - слушні. Якщо їх врахувати, то вийде дім саме для цієї ділянки, саме Ваш дім, розроблений і н д и в і д у а л ь н о. house.design.gid.allbiz Добавлено через 35 минут
  20. Нахил сходів можна не міняти, а вийти далі у вітальню. Виступ сходів стане "знахідкою" при зонуванні вітальні. ___________________________________________ Наші практики: house-design-gid.all.biz
  21. Чіткий просторий хол. Деякий сумнів викликає пропорція спальні (2,14 квадрата). ____________________________ Наші практики: house-design-gid.all.biz
  22. Перепрошую за глюк. ________________________ Наші практики : house-design-gid.all.biz
×
×
  • Створити...