За наведеними ознаками прямого ураження споруди блискавкою НЕ БУЛО. Інакше (оскільки ніяких заходів блискавкозахисту не було) - погоріло би все електронне і електричне, лампочки б полопалися! Супутникова антена "спіймала" сигнал від близької виснаги блискавичної (рос.: разряд молнии), яка на нещастя знаходилися у фокусі "тарілки", і кабель передав його досередини споруди. Випадок досить унікальний і, якщо у тому місці немає чогось електрично-залізного, що й надалі приваблюватиме блискавку, то наступне трапиться не скоро. Якщо Ваш будинок не такий вже й великий, пряме ураження відбувається раз на 50-70 років. Проте, Ваша хатня електроніка відчуває, через імпульсне електромагнетне поле, згубні наслідки від блискавок, які влучили в землю (вземлені об'єкти) на відстані до 2 км! На кожен кв. км українських теренів падає щороку 5,5 блискавок. Згадайте геометрію, обра***те площу кола радіусом у 2 км і помножте результат на 5,5. Ось скільки імпульсів завітає ЩОРОКУ у гості до Вашої електроніки!
Тому, до того, як тягнути якісь проводи з даху до уземлювача, влаштуйте ВНУТРІШНІЙ блискавкозахист. У ввідному електрощитку, де стоїть "автомат" є головна шина зрівнювання потенціалів (ГШЗП або шина уземлення), приєднана до уземлювача (металеві стрижні, забиті у грунт). До ГШЗП приєднується "нульовий" провід (правильніше провід PEN), який тут рощеплюється на два - N і PE. Так от, приєднайте до ГШЗП всі металеві комунікації, які входять до споруди і не є під напругою, а також довгі металоконструкції: труби (якщо вони не пластикові), трубстойку антени, металевий конструктив даху (якщо є), флюгери, металеві бар'єрчики на даху чи балконах, металеві конструкції східців, риншток (рос.: желоб ливнестока) - якщо він металевий, тощо. Коштує це, самі розумієте, значно дешевше з наведені у форумі цифри, а працює ой як ефективно. У ОБО Беттерманн є готові хомути для електричного контакту з трубами.
Тепер, сидячи у безпечному сховищі, де люди і інші живі істоти вже захищені від небезпеки напруги дотику і напруги кроку, обмірковуйте подальші кроки (захист елктричних і електронних пристроїв всередині споруди). Вам потрібні пристрої, які, у випадку близького удару блискавичного, на уламок секунди приєднають до ГШЗП жили фазних проводів (фактично зроблять миттєве коротке замикання - КЗ). А коли імпульс згасне - швиденько те КЗ ліквідують (швидше, ніж "автомат" зрозуміє, що ж це було). Таким чином і електроніка вціліє і напруга не відключиться. Такі пристрої у ДСТУ йменуються ПЗІП (мені до вподоби українські назви "блискавичники" і "виснажники". Коштує це "щастя" трошки дорожче ніж попередні дії, але все ще дешевше, ніж стрижні і проводи на даху. ОБО Беттерманн має повну "лінійку" необхідних пристроїв, що дозволяє вибрати з них мінімально необхідну модифікацію і не витрачатися на зайвину.
Тапер, маючи під захистом ще й хатню електроніку, можна планувати встановлення громовідхильника на споруді. Тут краще залучити професіонала, який визначить мінімальну кількість і найкраще місце розташування стрижнів і проводів з поцинкованої сталі або алюмінію D=8 мм, які перехоплять виснагу блискавичну, безпечним чином відпровадять спійманний струм у кілька десятки тисяч ампер до уземлювача, де він і розпорошиться. Комплектуючі ОБО Беттерман, ніби набір ЛЄГО, дозволяють зібрати будь-яку блискавкозахисну систему, не вдаючись до електрозварювання.
Принагідно застерігаю від пропозицій "активних" блискавкоприймачів - наука досі не отримала підтверджень їхніх декларованих переваг, а ціна "кусається".