-
Публікації
32 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Тип публікації
Профілі
Форум
Календар
Усі публікації користувача kobzarman
-
Доброго дня. До вище сказаного з приводу доріг і людей можу додати, що дороги на старій стороні в гіршому стані через активну забудову, бетоновози та інші вантажівки зробили свою справу. На сьогоднішній день стара сторона орієнтовно в 3 раза більш забудована ніж нова. Тобто коли на новій стороні кількість будинків прирівняється до старої сторони, то дороги будуть в подібному стані. Крім того на весні дороги будуть приведені в задовільний стан засобами і силами людей, які об'єдналися як зі старої сторони, так і з нової. Переважна більшість мешканців з обох сторін - адекватні люди. А винятки є завжди. Тому приїжджайте на місце, роздивляйтесь, спілкуйтесь з місцевими і зробіть правильний вибір. Успіхів вам.
-
Особисто я зробив так: поки не було вікон і дверей, зварив металеві грати на вікна і металеві двері (вони потім пішли на армування септика). Коли з'явилися вікна і двері, і відповідно збільшилась кількість матеріальних цінностей в будинку, по периметру будинку встановив декілька камер плюс камера на стовпі. Декілька прихованих камер в будинку... Частина камер з інфрачервоною підсвіткою, тобто знімаються навіть в ночі. На будинку встановив декілька потужних світлодіодних прожекторів з датчиками руху. Сервер відеоспостереження фізично захищений і надійно схований не скажу де, самі розумієте. Все разом, прожектора, камери і сервер відеоспостереження підключені через джерело безперебійного живлення, потужності якого вистачає на підтримку відеозйомки протягом декількох годин (залежить від часу роботи прожекторів). Відео записується лише при наявності руху в кадрі, архіви зберігаються протягом декількох місяців (можливо скоро налаштую дублювання всього збереженого відео на віддалений сервер). Таким чином всі вікна і двері в будинку потрапляють в фокус камер і добре освітлені прожекторами. Якщо хтось тиняється під вікнами, то будинок перетворюється на яскраву новорічну ялинку, яку видно здалеку. В будинок залізти можна, але дещо складніше. Та і нащо, якщо в ньому такі ж перфоратор\дрель\болгарка, як і в неосвітлених і без відеоспостереження будинках навколо (цинічно, але правда). Доцільність таких заходів кожен може порахувати для себе. Частина обладнання у мене була, частину докупив. Можливо таке рішення не найкраще, але особисто мене влаштовує.
-
Сусіди, хто де купував чи збирається купувати дрова чи інше пальне для котла на зиму? Яка вартість? Продають колоті дубові дрова природної сушки при виїзді з Києва на Житомирській трасі, Зіл 3600 грн, Камаз 5600 грн. Поворот на Ворзель, Зіл також 3600 грн. Стосовно об'єму, думки "продавців" розходяться , Зіл 4-5,5 м3, Камаз 8-8,5 м3. Діліться інформацією і досвідом, будь ласка.
-
Доброго дня. Пилорама в Кічеєво, Микола +380677235417. Два роки тому брав дошки і бруси на дах. Відхилення були +-5 мм на брусах, +-2 мм на дошках. Частина лісу була сухою, інша свіжостиляна, за літо всохлася, думаю через те такі розбіжності. На цих вихідних взяв 1м3 дощок, +-2 мм від заданих розмірів, особливо на сучках гарні фігуристі лінії . 1м3 сосни - 2100 грн. Може постругати, сушки немає, лише сосна. Їхати 5 хв. Пилорама в Козинцях, Валентин +380979845696. Крім хвойних порід у нього інколи є листяні дерева. Недавно брав декілька вільхових дощок на підвіконники. По розмірах нічого не скажу, брав з того, що було в наявності. Постругати не може, є сушка, бувають листяні породи. Їхати 30 хв.
-
Алекс65, асенізатора ще не викликав, люк знаходиться біля воріт, достатньо відкрити їх і спустити шланг. edox, будь ласка, я завжди радий коли мій досвід стає в нагоді ; не забудьте зробити нахил труби між будинком і септиком, хоча б 2-3 %; Якби у мене була купа грошей я б точно купив ЛОС. Але реалії інші... Тут все просто, якщо є гроші, то або ЛОС, або правильний дренаж по всій території плюс підсипка землі на мерт, і тоді можна не так сильно турбуватися про затоплення. Якщо грошей мало, то спробувати максимально якісно зробити типу септик з бетонних кілець, морально готуючись до можливих неприємних підтоплень. От і все. Розрахунки ви привели правельні, тільки не дописали, що за тими ж нормами септика повинно вистачати принаймні на 10 днів автономної роботи, без викачки. 3600літрів*10днів=36000 літрів, 36 кубів. Ви собі можете уявити таку яму у себе під подвір'ям? Я перш ніж зробити собі, розглядав багато варіантів, і 4-6 кубова пластикова бочка, і "єврокуби" зліплені до купи та інші варіанти. Але зупинився на варіанті, який описав вище, як на оптимальному. Об'єм мого септика приблизно 4 куба, об'єм стандартної бочки асенізатора. От і думайте
-
За різними даними глибина промерзання грунтів на території України досягає 1 м. Якщо все ж труба буде на глибині 60 см, принаймні присипте її керамзитом. Уявляєте як буде прикро, якщо серед зими в трубі замерзнуть какашульки!? :D Маю сумніви, що вам вдасця герметизувати першу яму (септик), якщо будете використовувати дно окреме від кільця. Існують в продажу кільця уже з дном, це кращий варіант. Ціна приблизно така ж, як кільце+дно. Перша яма буде\може промерзати, оскільки її перекриття на рівні землі. Крім того це ще й не гарно , бетонна плита замість трави. Також не забудьте вивести стояк на дах, щоб у септику була вентиляція і не висмоктувало воду із сифонів. На якій глибині каналізаційний вихід із будинку? На якій відстані від будинку перша яма? Будете робити самі, чи найматимете робітників? У минулому році виклик асенізатора коштував близько 100 грн (4 м3). Ви рахували за скільки років відіб'ється друга яма?
-
Навколо мого септика нижче рівня вихідної труби я зробив підсипку із щебеню. Я розраховую на те, що тверді залишки будуть осідати на дні септика, тоді як зайва вода буде витікати в цю підсипку і розтікатися в землю. Таким чином зменшиться кількість викликів асенізатора. Є і мінус, існує імовірність затоплення мого септика через вихідну трубу. Якщо є бажання, можете підійти завтра і глянути в живу.
-
Я для каналізації використав 2-х метрові кільця. Нижнє кільце з дном, як стакан. Влітку, коли рівень ГВ найнижчий, я викопав яму доки дозволила вода, намагався відкачувати, але марно. З низу ями зробив підсипку зі щебеню, щоб забезпечити рівну поверхню для стакана (кільця з днищем). Коли привезли кільця, попросив водія підняти стакан, за 20 хв 2 рази обмазав його гідроізоляцією на водній основі, яка на сонці висихала майже миттєво. Після гідроізоляції стакан обгорнув поліетиленовою плівкою, щоб при установці знизити ризик пошкодження гідроізоляції. Опустили стакан, завдяки підсипці він став рівно. На верхній край поклав цементно-піщаний розчин, на нього друге кільце, ще розчин і кришка з отвором для люка. Далі вирівняв ззовні і з середини шви в місцях стику кілець, вхідної та вихідної труб. Промазав гідроізоляцією ззовні і з середини. Засипав землею. Септик простояв майже рік, в середині протягом першого тижня набралося 5 см води і зупинилося, десь залишились не закриті пори в дні стакана, коли швидко мазав його гідроізоляцією. Декілька фотографій: вхід зі сторони будинку трішки мене в процесі роботи люк вигляд з верху перед засипкою
-
Сусіди, сьогодні отримав інформацію по боржникам. Детальну інформацію відправив Вікторії. Коротко ситуація така: із 160 членів кооперативу не платить 100 членів, загальних борг по членським внескам на сьогодні складає 153000 грн. Членів кооперативу, у яких борг лише за 2015 рік 25 душ. Тобто злісних не платників 75 членів. 50% членів кооперативу не платить! Так ми далеко не зайдемо. Саша (dimidrolkin) ти, між іншим, не самий злісний боржник .
-
Відключення електроенергії я бачу так: а) електрик знімає пломбу з лічильника, від'єднує дроти, ставить пломбу; б) якщо я не помиляюсь, всі наші лічильники обладнані можливістю віддаленого доступу. Power Line modem, якось так. Тобто вимкнути можна дистанційно (Саша, ти з електрикою знаєшся краще, виправ якщо я помиляюся). Якщо боржник підключиться сам, бачу два варіанти: а) штраф за підключення без дозволу; б) надавати по шапці, щоб руки боялися лізти в розподільчу коробку. З 5% боржників, може буде 1% не при своєму розумі. Ну не попре 1% проти всього колективу.
-
Я впевнений ось в чому: всі без виключення, в кого підключена електроенергія, розуміють і знають про необхідність платити за неї. Якщо людині не доходить з будь яких причин квитанція, людина почне діяти: зайде до охоронника запитати, чи зателефонує комусь і правління кооперативу з питанням "де моя квитанція". Якщо людина користується і не платить, значить вона більше не повинна користуватися. Захоче користуватися електрикою, знайде квитанцію і заплатить. Юридична сторона: якщо почнеться суд, то ще потрібно знайти людину яка відключала і довести, що це була саме вода. Хто вірить в те, що через борг за електрику в 1000 грн хтось матиме бажання витрачати всій час на суд і гроші на адвоката?
-
Я пропоную боржників за електроенергію переконувати так: зустрітися або написати повідомлення і попросити виконати їх обов'язок - заплатити за електроенергію. Через тиждень проконтролювати і в разі не виконання попросити Г.В. дати розпорядження електрику вимкнути електроенергію неплатнику. Жорстко? А не платити за надані послуги не жорстко? Відключення, як останній засіб переконання, я також обговорював з Г.В., вона (як і я) не в захваті від такого, але підтримає нас. Вимикати ліхтарі я пропоную так: електрик залазить на стовп, знімає плафон, трохи викручує лампу, ставить плафон на місце. Швидко, ефективно, легко знову ввімкнути.