Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

consultant

Пользователи
  • Публікації

    1 162
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем consultant

  1. ...Виникло питання стосовно "спеціалізованих організацій". Чи має право будь-яка посадова особа органу влади вимагати будь-які підтвердження статусу "спеціалізованої організації", оскільки це не передбачено жодним законом? ...

     

    У продовження теми (за матеріалами archiforum.org.ua/viewtopic.php?pid=5140#p5140).

     

    Пам'ятається, Головним юридичним управлінням було зазначено ще 15.10.2012 (w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp … &skl=7), що із введенням статті 39-2

    "законопроектом не розмежовано процедури обстеження та обов’язкового обстеження об’єктів будівництва".

    А також:

    "...контроль за дотриманням порядку проведення обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, чим, як вбачається, не враховуються вимоги статті 19 Конституції України в частині встановлення меж і способу здійснення повноважень органами державної влади виключно законом, а також частини четвертої статті 19 Господарського кодексу України, за якою “органи державної влади і посадові особи, уповноважені здійснювати державний контроль і державний нагляд за господарською діяльністю, їх статус та загальні умови і порядок здійснення контролю і нагляду визначаються законами..."

     

    Я що - пропустив зміни до Конституції? Чи може об неї зараз збираються витерти ноги?

    • Лайк 1
  2. Настоящая работа для настоящих экспертов.

     

    По материалам: archiforum.org.ua/viewtopic.php?pid=5140#p5140

     

    Нарешті Мінрегіон визнав маразмом ПКМУ від від 5 травня 1997 р. № 409 «Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж»!

    Натомість, з'явився проект нової постанови КМУ про порядок обов'язкового обстеження і паспортизації будівель і споруд ІІІ-ІV-V категорій складності - minregion.gov.ua/index.php?optio … mp;lang=uk

    Що найперше впадає у вічі: "Ця постанова набирає чинності з 7 липня 2013 року". Саме тоді починає діяти славнозвісна стаття 39-2 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" -

    - Стаття 39-2. Огляд, обстеження та паспортизація об’єктів - zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5496-17

    А іще має бути ДБН "Технічна діагностика, паспортизація та безпечна експлуатація будівель і споруд" - (ссылка устарела)

    Інакше - яка форма паспорту?

    А ще має бути процедура визначення "спеціалізованих організацій".

     

    Виникло питання стосовно "спеціалізованих організацій". Чи має право будь-яка посадова особа органу влади вимагати будь-які підтвердження статусу "спеціалізованої організації", оскільки це не передбачено жодним законом?

    Для довідки: Конституція України, стаття 19 -

    "...Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України."

  3. СТАНДАРТ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ КАТЕГОРІЙ СКЛАДНОСТІ - archipost.info/2013/05/18/standa … kladnosti/

     

    Дискусійні питання в ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва.

  4. ДCTУ-Н Б В.1.2-16:2013 Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва.

     

    minregion.gov.ua/index.php?optio … mp;lang=uk

     

    Що відразу кидається у вічі - нема додатків із таблицями.

    Треба читати детально.

    Начебто, більш зрозуміло викладено можливі економічні збитки.

     

    Стане чинним із 1 вересня!

     

    Помітки на полях:

    1. Щез напис на титулі: «НАСТАНОВА Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів»

    2. Розширене коло розробників.

    3. В завданні на проектування і в Пояснювальній записці вказується тільки категорія складності без класу наслідків.

    4. Раніше для комплексу визнався клас наслідків окремо для кожної будівлі. Тепер категорію складності визначають для комплексу в цілому. Для капремонту може враховуватись тільки частина об’єкту (п.4.14). А як бути із реконструкцією квартир під офіси?

    5. Для СС-1 збільшили кількість людей, що періодично перебувають на об’єкті, із 50 до 100 (раніше була помилка).

    6. Конкретний додаток Г для визначення рівня значення об’єктів. Раніше посилались на ЗУ «Про планування і забудову територій» - втратив чинність 17.02.2011. Тепер Додаток Г став не орієнтовним, а "допоміжним до п. 4.12".

    7. Із додатку Б викинули приклад, а жаль. Зате, залишили незрозумілий термін «додаткових в’язів». Мабуть, російською це мало означати «дополнительных связей» - то українською мовою буде «додаткових зв’язків».

    8. Від додатку Е із прикладами об’єктів IV та V категорій складності відмовились. Щоб не вводити в оману.

    9. Зник і додаток Ж із прикладами видів робіт, при виконанні яких категорія складності об’єкту будівництва не визначається. Мабуть, його роль буде виконувати переобладнання і перепланування без дозволів (п.4.14).

    10. Пропало N-2 (для офісів). Тому залишились N-1 і N-3 (кількість осіб, що перебувають поза об’єктом).

    11. Змінилися вимоги до вибору карт для визначення розрахункової сейсмічної інтенсивності.

     

     

    12. І під кінець – саме цікаве. При визначенні класу додатково в СС-3 вставляють об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН) і сховища цивільного захисту (п.4.16). А от при визначенні категорії в V категорію добавляють об’єкти, що становлять підвищену екологічну небезпеку та об’єкти цивільного захисту (А.2). Логіка відсутня повністю. Адже V категорія має бути ідентична класу СС-3. Чому ж тоді такі різні вимоги?

    DSTU_viznachenja_klasu_naslidkiv.pdf

    • Лайк 2
  5. Люди, кто-нибудь может помочь узнать официальный адрес инспекции ГАСК в Кривом Роге для подачи декларации?

     

    Позвоните им: (ссылка устарела)

    • Лайк 1
  6. ...виникає таке питання, щось не можу роздуплитись - ми виготовляємо техпаспорт, ставимо штампи самоволки (чи як?), якщо так, тоді нам потрібно надіслати повідомлення в ДАБІ. Там же повинні замовнику протягом 10 роб днів надати відповідь! а також цитую

    3.8. Інспекція приймає рішення:

    про накладання адміністративного стягнення на фізичних осіб відповідно до статті 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, складеного за формою, наведеною у додатку 4 до цього Порядку, шляхом винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення за формою, наведеною у додатку 5 до цього Порядку;

    Архітектура всеж таки накладає якийсь шраф на будинки з 1992 по 2011 р., чи як?

    І що маємо писати ми - техніки?

    Взагалі таке у нашому законодавстві все "сире", що аж страх!

     

    Штраф накладає тільки посадова особа інспекції (ДАБІ). Стаття 97 КУПАП - тільки для громадян. В наказі помилково написали "фізичних осіб". Наприклад, фізичну особу-підприємця таким чином штрафувати не можна. Помилково також написали, що штрафують по Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» тільки юридичних осіб. Цей закон встановлює однакову відповідальність і юридичних осіб, і фізичних осіб-підприємців.

     

    Воно не сире, а дурнувате. Бо, якщо такі дилетанти, як я, помічають всі ці ляпи, то навіть не хочеться думати про рівень авторів наказу-95.

  7. а у нас не объект строительства, а объект реконструкции... тогда что, вообще не надо писать код?

     

    Будівництво - це загальний термін, який включає в себе можливі варіанти: нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт - ЗУ "Про архітектурну діяльність", стаття 4.

     

    Не є повноцінним будівництвом переобладнання, перепланування або технічне переоснащення. Ці три види робіт можуть входити складовими в реконструкцію або капітальний ремонт. Але в чистому вигляді - виходять за межі архітектурних законів.

  8. Здравствуйте, помогите, пожалуйста! В декларации на начало работ нужно писать код объекта. В моем случае - это часть нежилых помещений на 1-м этаже обычной 5-тиэтажки. Реконструируем эти помещения под отделение банка. Как определить код по ДК 018-2000? Я так понимаю, что мне нужен код именно моего объекта (т.е. банка), а в ДК 018-2000 даются коды именно зданий... я не могу понять что писать мне - код который соответствует моему объекту (банку) или всему зданию... не могу разобраться, помогите!!

     

    На сьогоднішній день окремі приміщення в складі будинку не можуть бути об'єктом будівництва - ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", ст.4:

     

    "...Об'єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури."

     

    Є проект закону, яким передбачається об'єктом будівництва вважати і частину будинку. От коли запишуть:

     

    "Об'єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого

    призначення, їх комплекси та частини, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури."

     

    - тоді і будете визначати код для своїх приміщень. І то не факт. Адже в класифікаторі змін не передбачається, а там написано наступне:

     

    "Об'єктами класифікації в ДК БС є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення.

     

    Одиницею класифікації в класифікаторі в основному є окрема будівля чи інженерна споруда (будинок, дорога, трубопровід тощо). Для комплексних будівель, що складаються з декількох будівель, кожна будівля може класифікуватися окремо...

     

    ...Будівлі, що використовуються або запроектовані для декількох призначень (комбіноване житло, готель і контора), повинні бути ідентифіковані за однією класифікаційною ознакою відповідно до головного призначення. Головне призначення повинне бути визначене таким чином:

     

    - обчислюється відсоткове співвідношення площ різних за призначенням приміщень будівлі в складі повної загальної площі з віднесенням цих приміщень згідно з їх призначенням чи використанням до відповідного класифікаційного угруповання;

     

     

    - потім будівля класифікується за методом "згори - донизу". Будівлю спочатку відносять до розділу (один розряд коду), що охоплює всю чи більшу частку всієї її загальної площі. Далі їх відносять до підрозділу (два розряди коду) - житлові будівлі, нежитлові будівлі за найбільшою питомою вагою площі в цій будівлі. Наступним кроком визначається група (три розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі в межах підрозділу. Нарешті, вибирається належність будівлі до класу (чотири розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі в межах групи..."

     

    Просто почитайте уважно Вступ до класифікатора.

  9. МНе почему-то кажется, что раньше не нужно было вводить в эксплуатацию погреба, скважины, беседки, калитки, ворота ... а теперь они перечислены в Приказе.... стройным рядом с припиской "тощо". Вводится всё или я что-то не так поняла? Спасибо!

     

    Вопрос классный! Вы подметили главное - отсутствие законных оснований для исключения из перечня объектов самозастроя любых хозяйственных построек.

     

    Технологически, большая часть списка хозпостроек из приказа-95 не сможет фигурировать самозастроем. Во-первых, это выходит за пределы человеческого разума - оформлять ввод новых ворот или цементированную дорожку к туалету. Во-вторых, самозастрой первоначально появляется в техническом паспорте, а там действует Инструкция - zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0582-01/page2 , в которой четко регламентировано, что считать, а что не считать самозастроем.

    • Лайк 1
  10. ...перечитываю все свои отказы, все новые изменения в законодательстве, перечитываю наши обсуждения на форуме и опять голова кругом...

     

    Хочу вскружить голову грядущими изменениями в переоборудовании и перепланировке. По материалам: archipost.info/2013/05/07/deregulyaciya-pereobladnannya-i-pereplanuvannya/

     

    Цитата:“Роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції чи інженерні системи, здійснюються наймачем без отримання дозволу чи іншого документа, який дає право на їх виконання.…” Джерело: Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень”

    Коментар: Це рідкісний Законопроект Мінрегіону, який викликає у мене неймовірне захоплення. Сьогодні Держпідприємництво погодило цей законопроект. Давайте згадаємо нормативно-правові акти, які викликали появу цього законопроекту.

    1. На сьогодні діють Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій” . В термінології «Правил…» роботи з переобладнання та перепланування є складовими реконструкції житлового будинку:

    «Реконструкція жилого будинку - комплекс будівельних робіт, спрямованих на поліпшення експлуатаційних показників приміщень житлового будинку шляхом їх перепланування та переобладнання, надбудови, вбудови, прибудови з одночасним приведенням їх показників відповідно до нормативно-технічних вимог.»

    «1.4.1. Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.»

    «1.4.3. До елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.»

     

    1. Діючий маразматичний Житловий кодекс Української РСР” , крім дозволу виконкому місцевої Ради, вимагає ще й згоду наймача і членів сім’ї, та ще й наймодавця (ст.100). Для приватизованого житла необхідно отримувати тільки дозвіл виконкому місцевої Ради (ст.152). В «Житловому кодексі…» переобладнання і перепланування віднесено не до реконструкції, а до капітального ремонту. У випадку самовільного переобладнання чи перепланування відповідальність полягала в приведенні приміщення в попередній стан за власний рахунок. Стаття 189 передбачає відповідальність за самовільне переобладнання та перепланування згідно законодавству.
    2. КУПАП (ст.96) передбачає адміністративну відповідальність за порушення вимог законодавства під час, зокрема, реконструкції або капремонту. Наприклад, за відсутність дозволу на переобладнання чи перепланування для початку – від 170 до 850 грн.
    3. Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації обєктів нерухомого майна – встановлює перелік об’єктів, які не являються самочинним будівництвом. Цей перелік був суттєво скоригований судовим рішенням:
    4. Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.12.2012 у справі № 2а-14930/12/2670 – де більшість видів робіт, наприклад, “зміна призначення господарських будівель”, “об’єднання приміщень кухні і житлової кімнати в єдину кухню-їдальню, улаштування мансардних приміщень в межах простору горищ будинку (при спільній частковій власності за згодою всіх співвласників)”, тощо… були скасовані формулюванням : скасувати та виключити.

    Що ж нам дає цей законопроект? Фактично, цим законопроектом виконкоми місцевих Рад остаточно відлучаються від видачі будь-яких дозволів, пов’язаних із будівництвом. Адже, якщо будуть втручання в несучі чи огороджуючі конструкції, чи в інженерні системи, то це буде або капітальний ремонт, або реконструкція. А тут вже командує інспекція ДАБК!

     

    Іще цікавий момент – переобладнання і перепланування не зможе бути самочинним (самовільним). А значить, ніхто не зможе штрафувати, ліплячи “горбатого до стіни” і мотивуючи це статтями для реконструкції і капремонту – Відповідальність за самочинне перепланування

    В чому криється найбільша небезпека? Межа між переобладнанням (переплануванням) та реконструкцією (капремонтом) надзвичайно тонка. Тому рекомендую перед початком робіт виконати технічне обстеження будівельного об’єкта, щоб завжди мати під рукою виправдувальний документ, який підтвердить, що ви не займаєтесь реконструкцією (капітальним ремонтом). Для прикладу:

    - встановлення лічильників на воду, газ – це реконструкція чи переобладнання?

    - заміна регістрів на сучасні батареї опалення, встановлення додаткових батарей – це реконструкція чи переобладнання?

    - встановлення електричного бойлера, або найпростішого підігрівача води – це реконструкція чи переобладнання?

    - обладнання кухні посудомийкою, пральною машиною, електрокомбайном, хлібопічкою, мікрохвильовкою, телевізором… – це реконструкція чи переобладнання?

    - демонтаж ненесучої перегородки між кімнатою і кухнею із електроплитою – це реконструкція чи перепланування?

     

     

    • Лайк 3
  11. нужно ждать Закон о БТИ, пока его нет все работают полузаконно, сертификация так же полузаконна

     

    Miron VV! Я тоже не хочу употреблять на праздник ругательные обороты. Поэтому толерантно подчеркну: сертификация инженеров технической инвентаризации - незаконна. И пусть бросят в меня камень те, кто покажут мне закон, в котором фигурирует этот "инженер технической инвентаризации".

     

    Более того, буду благодарен за информацию о появлении такого вида работ "техническая инвентаризация" В ПКМУ-554.

     

    И пусть мне покажут программу подготовки таких инженеров к аттестации, или любую филькину грамоту Аттестационной комиссии, регламентирующей заполнение сертификата "инженеров технической инвентаризации". Даю подсказку, где искать: minregion.gov.ua/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=category&id=438%3Aprofes%D1%96jna-atestacz%D1%96ya-%D1%96nzhener%D1%96v-z-texn%D1%96chno%D1%97-%D1%96nventarizacz%D1%96%D1%97&Itemid=128&lang=uk

  12. В нашем дебильном государстве ...

     

    В страстную пятницу не принято ругаться матом, поэтому смиренно констатирую только факты.

     

    Вот приняли приказ-95. Умные люди должны были написать в приказе, утверждая новый Порядок, что прекращается действие предыдущих приказов. А так - смотрю приказ-91 (zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0830-11) - "втратив чинність". Смотрю основание - приказ-304 (zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1132-12) - никаких упоминаний об отмене приказа-91. Ведь, в самом деле, приказ-91 самоликвидировался собственным пунктом 4. Вот и получается, что как-то раком-боком приказ-91 перестал действовать, а изменения к нему по приказу-304 все еще живы!

    • Лайк 4
  13. Забавно, оказывается, в Греции есть все.

     

    Даже легализация самозастроя. С 2011 года половину узаконили, а теперь кинулись вопить, что это неконституционно - newsradio.com.ua/2013_05_02/Sud-Grec-viznav-nekonstituc-jnim-zakon-pro-legal-zac-ju-nezakonno-zvedenih-bud-vel/

  14. Смотрите п.3.8 "Порядка ..."

    - для граждан (в Порядке ошибочно написали "для фізичних осіб") от 5х17 до 10х17 грн;

    - для юридических лиц и физических лиц-предпринимателей (в Порядке ошибочно написали только на "юридичних осіб") - 10 мз (10 000 грн).

     

    Точно такие ошибки допущены в законе zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5496-17

     

    Более того, в этом же законе забыли о сельскохозяйственных зданиях. Похоже, за них штрафовать по закону не будут вообще, а только смогут оштрафовать граждан-собственников по ст.97 КУПАП.

     

    А поначалу показалось, что вопрос праздный.

     

    Как оказалось, вопрос становится не только актуальным, но и далеко не смешным. Один из "диких" наших сограждан, который считает, что "Фізичні особи — підприємці, які тепер прирівняні до юридичних осіб" могут быть оштрафованы до миллиона гривен - vilne.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=16856:budivelna-amnistiya-zapracyuvala&catid=4:ekonomika&Itemid=11

     

    Хозяйственный кодекс был принят еще в 2003 году. Согласно ст. 55, субъектами хозяйствования являются юридические лица и физические лица-предприниматели. Если кто-то это прочитал только сейчас - это его личные проблемы.

     

    "Фізичні особи відповідають за порушення законодавства згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення" - бред полного невежды! Кто видел в КУПАП упоминание о физических лицах - предпринимателях? Какому придурку придет в голову распространять действие КУПАП на физических лиц, которые несут ответственность по дисциплинарным уставам?

     

    Насчет миллионных штрафов. Зачем платить больше? Ведь стоит только оформить заказчиком гражданина и максимальный штраф за выполнение работ на объекте V категории сложности без "дозволу" тянет всего на 11900-13600 грн. Дулю вам, а не миллион!

  15.  

    ...

    Выполняю обследование самозастроя с

    «Отчетом о проведении технического обследования»

    (приказ Минрегиона от 19.03.2012 № 95действует с 29.04.2013).

    ...

    Ну конечно же, не 2012, а 2013! Будет выглядеть так:

     

    Легализация самовольного строительства.

    Выполняю обследование самозастроя с

    «Отчетом о проведении технического обследования»

    (приказ Минрегиона от 19.03.2013 № 95действует с 29.04.2013).

    Сертификат эксперта хх № хххххх.

    Тел. ххх-ххххххх

  16. Народ, подскажите, о чем речь тут: korrespondent.net/business/realestate/1440310-amnistiya-dlya-samostroev-rost-shtrafov-za-samovolnuyu-strojku-otlozhen-do-konca-2013-goda

     

    Новость какая-то древняя, но не значит ли это, что я смогу оставить себе 4250 грн. штрафа, что у меня вымогает инспектор и заплатить всего 170 грн. за свой чудесный самостройчик 2012 года? или это очень наивно так полагать и речь тут о самостроях до марта 2011?

     

    заранее спасибо

     

    Смотрите более актуальную информацию: www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?p=2226185#post2226185

    • Лайк 1
  17. Подскажите - если вводить в эксплуатацию по 95-му приказу - какую суму штрафов могут насчитать? - какими нормативно-правовыми актами они установлены?

     

    Смотрите п.3.8 "Порядка ..."

    - для граждан (в Порядке ошибочно написали "для фізичних осіб") от 5х17 до 10х17 грн;

    - для юридических лиц и физических лиц-предпринимателей (в Порядке ошибочно написали только на "юридичних осіб") - 10 мз (10 000 грн).

     

    Точно такие ошибки допущены в законе zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5496-17

     

    Более того, в этом же законе забыли о сельскохозяйственных зданиях. Похоже, за них штрафовать по закону не будут вообще, а только смогут оштрафовать граждан-собственников по ст.97 КУПАП.

     

    А поначалу показалось, что вопрос праздный.

  18. Я понимаю, что задолбала, но проконсультируйте плиз...сколько может стоит подача декларации и пр. остаточные телодвижения по вопросу ввода самостроя? +/- (можно в личку) Сама заниматься не буду - завал на работе.

     

    А то мне через инет-обьявы, уже рассказали о 4% от рыночной оценки дома, в фонд села, как штрафную санкцию....:o это помимо стоимости подачи декларации...

     

    За что купил - за то и продаю: archiforum.org.ua/viewtopic.php?pid=4989#p4989

     

    "Одна коллега в Киеве со слов её заказчика рассказала следующее: подать декларацию невозможно из-за пристального внимания ГАСКа к её заполнению (вплоть до знаков пунктуации и пробелов), а услуги аккредитованной фирмочки по правильному заполнению стоят 10 долларов за 1 метр общей площади (речь о коттеджах.). Следовательно, дом 100 метров обойдётся в 1000 долларов, соответственно, дом в 800 метров - в 8000.Ну, что ж, при таком притоке средств г-ну Рыбаку можно и не особо стесняться в расходах - archiforum.org.ua/viewtopic.php?id=268.

    Г-да прокуроры же в этот момент, видимо, заняты более важными делами."

    • Лайк 2
  19. Ну, кто первый?

     

    Сойка ;)?

     

    А Сойка - молодец! Персональный клип для Сойки:

     

    P.S.: Предлагаю всем участникам форума (писателям и читателям) завтра выставить в местных рекламных газетах следующее объявление (с возможными вариациями):

     

    Легализация самовольного строительства.

    Выполняю обследование самозастроя с

    «Отчетом о проведении технического обследования»

    (приказ Минрегиона от 19.03.2012 № 95 действует с 29.04.2013).

    Сертификат эксперта хх № хххххх.

    Тел. ххх-ххххххх

    • Лайк 4
  20. Поищу на досуге - ТП является личной собственностью и хранится у владельца объекта недвижимости, кроме того - самое первое заполнение ТП делается специализированной организацией, а все последующие изменения Владелец может вносить сам, на основании все того же техотчета. Точно, где-то это читал, не помню где.

     

    Это все про паспорт технического состояния (НПАОП 45.2-1.01-98). Не путайте его с техническим паспортом (Инструкция... - zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0582-01).

     

    Кстати, с паспортом технического состояния тоже занятная история. В нашем царстве-государстве последнее время происходят глобальные изменения. Не буду давать им свою оценку - не в моей компетенции, хотя многие изменения мне симпатичны. Так вот, были такие кампании, которые назывались "административная реформа", а после нее - "оптимизация". В результате первой кампании существенно изменились функции многих государственных органов. А вторая кампания еще более усугубила процесс.

     

    К чему вся эта предыстория - она касается обследования зданий непосредственно. В результате админреформы вопросы обследования зданий отдали инспекции ГАСКа. Это легко определить. Каждый центральный орган исполнительной власти может внимательно прочитать собственное положение, утвержденное Президентом и убедиться в моей правоте.

     

    Самый большой прикол, что охрана труда (Держгірпромнагляд) имела в виду все эти положения и проч. Главный учебно-методический центр продолжает готовить экспертов технических (з проведення експертизи проектної документації об'єктів будівництва, обстеження будівель і споруд) - gnmc.kiev.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=38 , а инспекторы продолжают писать предписания...

  21. А кто-нибудь скажет, что это значит - Документ z0612-13, не набрав чинності, поточна редакція — Прийняття від 19.03.2013

    Это , что этот наказ еще не действует

     

    Здесь уже InSAn сообщал (пост 618), что сегодня будет только опубликован.

     

    Добавлено через 13 минут

    ...

    Насколько я понял, Висновок вписывается в соответствующую графу ТП на основании "Звіту про технічне обстеження".

     

    Вы рассуждаете как здравомыслящий человек. В "Порядке..." же написано: "...2.7. Технічне обстеження об’єктів... проводиться під час їх технічної інвентаризації з подальшою видачею технічного паспорта."

     

    Такая формулировка допускает возможность, что "Звіт..." составляется одновременно с составлением техпаспорта. Но не факт.

     

    Что такое "выдача техпаспорта после технического обследования" - понимайте как хотите. Я подозреваю, что в Минрегионе свято верят, что техпаспорт удостоверяет техническое состояние строительных конструкций и всего здания в целом. Наивные.

    • Лайк 2
  22. Да, есть установленные формы "Технічного Звіту". Они представлены и в приказе №91 и в Приказе №95.

    ...

     

    Дело в том, что тот "Висновок..." не имеет никакого отношения к "Звіту...".

     

    Обратите внимание: "процент износа", "инвентаризационная стоимость". Эти термины не имеют абсолютно никакого отношения к техническому состоянию строительных конструкций и к надежности здания (сооружения). Так называемое "определение технического состояния" во время технической инвентаризации выполняется только ради определения "инвентаризационной стоимости". Инвентаризаторы пользуются методикой СОУ ЖКГ 75.11 – 35077234.0015:2009, в п.4.2 которого откровенно пишется: "Правила не поширюються на визначення фізичного зносу будинків, їх елементів... на випадки визначення впливу фізичного зносу на несучу спроможність конструкцій."

     

    И вот эти ребята, не имеющие понятия о расчетах строительных конструкций, не умеющие определить фактический резерв прочности, выдают "маляву", что здание безопасно, живите и не бойтесь... Вам не стало жутко от такой наглости?

     

    Возможно, я сгущаю краски. Вполне вероятно, что люди, выдавшие Вам эту бумагу, хорошо учились в институте и имеют элементарные понятия о расчете строительных конструкций. Еще более вероятно, что в таком простом объекте, как усадебный дом, не будет реальных угроз обрушения, либо постоянно раскрывающихся трещин на "еврейском ремонте".

     

    Наглость заключается в том, что выдается бумага, за содержание которой никто не несет ответственности. Эта бумага выходит за пределы компетенции "инженера технической инвентаризации". За такой "Висновок..." может нести ответственность только эксперт с сертификатом для вида работ "Технічне обстеження будівель і споруд".

    • Лайк 2
  23. Да похерить надо этот ввод в эксплуатацию...

     

    Был на днях в родном селе. Картина называется "После войны". Даже еще хуже. В войну на огород упала одна бомба. В этом месте постоянно рос осот, который невозможно было вывести. Дом, построенный до революции, пережил гражданскую и отечественную, коллективизацию и голодомор. Не смог пережить приватизацию. Работы в селе не стало. Одну школу закрыли и брат (учитель) теперь бичует в городе. Дом и участок в пол-гектара никому не нужны. Осотом зарос даже асфальт во дворе, ромы потихоньку разбирают дом на составляющие... За деньги, которые нужно потратить на оформление земли и дома, можно купить два-три таких дома. Сорок километров от областного центра. Там где кончается Родина...

     

    Приказ № 95 уже на сайте Рады: zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0612-13

    • Лайк 4
  24. ...лично я не являюсь истиной в последней инстанции, но прочесть, что написано в моем личном сертификате - могу.

     

    Вы сами ответили на свой вопрос - априори, не может эксперт проектант выполнять техническое обследование - его профиль (по сертификату) выполнять экспертизу проекта. И т.д.

    ...

     

    Мы то с Вами прекрасно умеем читать. И употреблять на форуме сленг. Нам можно.

     

    Неважно, как мы с Вами отвечаем на свои вопросы. Большинство, и я в том числе, участвуют в обсуждениях на форуме для того, чтобы поднять собственный уровень эрудиции. Это прекрасно, что мы имеем такую возможность высказать свое мнение, пусть оно и окажется неправильным.

     

    Удивление и недоумение вызывают нормативно-правовые акты, в которых используются ненормативные термины. В результате все истолковывается двояко, в зависимости от настроения контролирующего чиновника. Разве им трудно было записать:

     

    "...відповідно до кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця виду робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єкта архітектури - технічне обстеження будівель і споруд"?

    • Лайк 1
×
×
  • Створити...