Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

consultant

Пользователи
  • Публікації

    1 162
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача consultant

  1. Дилетанти чи безголові? Всі мої припущення базуються на головній ідеї, сформульованій у п.1 «Перехідних положень» Конституції України: «Закони та інші нормативні акти, прийняті до набуття чинності цією Конституцією, є чинними у частині, що не суперечить Конституції України» Проаналізуємо із цієї точки зору проект наказу Мінрегіону "Про затвердження Порядку реєстрації саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності" - (ссылка устарела) 1. «Відповідно до статті 16-1 Закону України «Про архітектурну діяльність» та підпункту 4 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2011 року № 633 …» Дійсно, стаття 16-1 дає право саморегулівним організаціям набути такий статус «з дня їх реєстрації центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури, і внесення відомостей про них до державного реєстру саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності». «Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури, визначає порядок реєстрації таких організацій». Але Положення про Мінрегіон, затверджене Указом Президента України від 31 травня 2011 року № 633 суперечить п. 91 ст.116 Конституції України. На момент оприлюднення проекту наказу 17.01.2014 діяв інший варіант Конституції, де утворення міністерств доручалось Президенту (п.15 статті 106). Буквально, через чотири дні Президент втратив це право згідно із Законом № 742-VII від 21.02.2014. Таким чином, посилання на Положення про Мінрегіон стало неактуальним і нечинним. 2. «3. Неприбуткові добровільні об’єднання фізичних та юридичних осіб за відповідним напрямом підприємницької чи професійної діяльності». Загальні правила державної реєстрації юридичних осіб визначені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», нормами Цивільного та Господарського процесуального кодексів України. Можливість надання статусу «неприбуткової» для установи чи організації визначна в одному законодавчому акті – в статті 157 Податкового кодексу України, у відповідності до якого організація включається державною податковою службою до реєстру неприбуткових установ та організацій. Таким чином, наказ Мінрегіону буде нікчемним по відношенню до діючих законів і кодексів. Крім того, «неприбуткові» не провадять господарську діяльність, за винятком отримання пасивних доходів – про яку підприємницьку діяльність тоді йдеться?
  2. РІШЕННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ 18.04.2014 Київ No43 НАУКОВО-ТЕХНІЧНА РАДА ВИРІШИЛА: 1. Схвалити з урахуванням наданих зауважень та рекомендувати до прийняття проект Зміни No 1 ДСТУ Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва» ... - (ссылка устарела)
  3. Виконуючий обов’язки Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закони: zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1212-18 № 1212-VII «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо особливостей державної реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року»; ... Що тут саме цікаве - не треба робити технічну інвентаризацію. Раніше це питання незаконно регламентувалось волюнтаристським рішенням Мінрегіону (наказ від 19.03.2013 №95): "п.3.1. ... Документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 05 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації." В законі це тепер виглядає так: "3. Для здійснення державної реєстрації прав власності, з подальшою видачею відповідного свідоцтва про право власності, на об’єкти (індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них), що розташовані на територіях сільських рад та які закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, проведення технічної інвентаризації не потребується. Документом, що замінює технічний паспорт у разі його відсутності, є виписка з погосподарської книги, яка надається виконавчим органом сільської ради (у разі, якщо такий орган не створений, - сільським головою) або відповідною архівною установою." Тихенько аплодую новій владі за те, що починають будівництво регулювати законами, а не беззаконними наказами безграмотних придурків. Не наврочити б!
  4. Цитата: "... Мы предлагаем оставить право архитекторам проводить техническую инвентаризацию..." Очень хочется ругаться матом, сдерживаюсь из последних сил. Какой закон дал это право? Какой мудак возьмет на себя ответственность за незаконную выдачу сертификатов "техникам технической инвентаризации" и "инженерам технической инвентаризации"? Гройсман! Найди хоть один нормативно-правовой акт с такими "відповідальними виконавцями"! Коммунальная и государственная собственность - только для БТИ. Классный повод для накручивания цен. А вообще-то, у нас все виды собственности равны: "Усі суб'єкти права власності рівні перед законом." - осваивайте материальную часть, "господа", прочитайте сначала Конституцию Украины, а потом вякайте.
  5. Вперше прочитав таку фразу: "...обсяги витрат на встановлення автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення та здійснення інших запобіжних заходів перевищать можливі матеріальні витрати від самої надзвичайної ситуації" - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=48814 Висновок комітету 26.03.2014 Нарешті люди починають розуміти, що суєта була придумана для викачування грошей, а не для реальної безпеки. Це стосується і всіх видів "паспортизації", техзвітів для узаконення самобуду, тощо.
  6. Это абсолютно безрезультатный базар. Всегда хочу найти положительное в любом дерьме. Здесь я вижу плюс в том, что хоть начали обсуждать, временами называя вещи своими именами. Для квалифицированного и результативного диалога необходимо условно разделить всех идеологов на несколько конкурентных групп. Каждая группа готовит свой проект изменений и выносит на всеобщее обсуждение. По результатам обсуждения вносятся коррективы и выносится на виртуальное интернет-голосование. Затем руководство министерства принимает к разработке наиболее удачный вариант (не обязательно первый), назначает идеолога начальником департамента - и вперед, ребята, осуществляйте замысел. А иначе это будет очередная говорильня, по образу "общественных слушаний". (ссылка устарела) "...розглянули питання законодавчого та нормативного регулювання делегування повноважень саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності" "...Саморегулювання передбачає розробку такими організаціями власних стандартів і правил будівельної діяльності, контроль за їх дотриманням та механізм відшкодування збитків, завданих споживачам внаслідок надання членами саморегулівної організації товарів, робіт і послуг неналежної якості." Шикарно! Який закон дає право "таким організаціям" розробляти власні стандарти? Що це за махновщина? Типу, "Бєрі, мнє нє жалко, я єщє нарісую"! Хто це там збирається відшкодовувати збитки? Це що, нові побори на "дебілізм" сертифікованих виконавців? Хлопчики, почитайте закон "Про адміністративні послуги". "Стаття 1. Визначення термінів У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: 1) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону;..." Права і обов'язки надаються відповідно до закону суб'єктами владних повноважень! Саморегулівні там і близько не стояли!
  7. Давайте дождемся новой "концепции". Кроме проекта закона об изменениях в роли инспекции и проекта приказа Минрегиона о регламентах для питьевой воды и канализации, наше родное министерство пока еще ничего даже не планирует. А как хотелось бы оценить новую "глубину глубин"! - (ссылка устарела)
  8. Для тих, хто не знає: закон "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" - (ссылка устарела) .
  9. (ссылка устарела) Нарешті є предмет для обговорення! Виходить, ДАБК буде у складі АРК, місцевих (рай)держадміністрацій - за межами населених пунктів та у селах, селищах і районних містах, виконкомів - у населених пунктах. Якось мутно про обласні центри. Чи то виконкоми, чи то центральний орган? Нехай тепер напишуть положення про відповідні органи ДАБК - от тоді і стане ясно, хто що виконує і хто за що відповідає. У законі "Про архітектурну діяльність", ст.13 викинули "орган державного архітектурно-будівельного контролю", а забули вставити "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю". А що це таке "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури"? Сьогодні це Мінрегіон. Знесення самобуду - тільки через суд. Ні Кабмін, ні Мінрегіон, ні органи ДАБК на цьому руки не погріють. Загалом, як на мене, ідея здорова. Технічно треба однозначно назвати новий орган - або "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю", - або "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури", - а може "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного нагляду" ? А ще краще, регламентувати, як державний нагляд, загальним законом.
  10. УВАГА!!! ПРОПАГАНДИСТСЬКА ДИВЕРСІЯ!!! Зверніть увагу: повний текст інтерв'ю начальника департамента ДАІ "Фактам" - fakty.ua/178269-nachalnik-departamenta-gai-anatolij-sirenko-ogranichenie-skorosti-na-stolichnyh-magistralyah-nuzhno-odnoznachno-povysit-hotya-by-do-80-kilometrov-v-chas А тепер знайдіть там фразу, яку цитують російські сайти, на яку купився і я: - auto.mail.ru/article.html?id=45801 "Ну и, наконец, новый главный гаишник считает целесообразным вернуть отмененный в 2011 году техосмотр, сделав его дифференцированным. Новые автомобили на гарантии будут избавлены от этой процедуры на 2-3 года. А вот более «пожилым» транспортным средствам с возрастом около 15 лет обязательный техосмотр будет положен 2 раза в год. Сиренко подчеркивает, что техосмотр предусмотрен также законодательством ЕС." На війні, як на війні...
  11. Тупо читайте письмо, любезно предоставленное моими коллегами: archiforum.org.ua/viewtopic.php?pid=6550&login=1 На всякий случай копирую его во вложение (если первоисточник не будет возражать) Відповідь ДАБІ .pdf
  12. "...Всі її функції будуть передані органам місцевого самоврядування..." - це не моя фраза, а цитата. Як на мене, то деякі функції архітектурно-будівельного контролю можуть зникнути після похорон цього центрального органу виконавчої влади. Наприклад, функція надання адміністративної послуги "ліцензування". Який центральний орган стане органом ліцензування? Хто буде займатися "реалізацією" державної політики з державного архітектурно-будівельного контролю? Подивимося проекти нових законів, можливо, тоді щось проясниться. Наприклад, сьогодні втратили багатостраждальний законопроект "0983 від 12.12.2012" - "Про внесення змін до законів України "Про архітектурну діяльність" та "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=0983&skl=8 А простіше - про ліцензування тільки будівництва і тільки 4-5 категорій складності. А що взамін?
  13. Декларирование намерений - воодушевляющее: «Ініціюю міжнародний аудит всіх сфер управління міністерства. Для мене абсолютно зрозуміла була система архбудконтролю – корумпована схема, при якій ввести в експлуатацію об’єкт було неможливо без хабаря. Ця система буде зламана і знищена. Всі її функції будуть передані органам місцевого самоврядування. А держава забезпечить контроль і баланс противаги між органами управління в цій сфері», - (ссылка устарела) Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.
  14. А на что Вы хотите получить подтверждение? Голова Держархбудінспекції України РИБАК Олександр Володимирович rybak@dabi.gov.ua (ссылка устарела)
  15. Давайте наберемся терпения. Ни Ваш дом в Севастополе, ни мой дом в Николаеве сейчас не стоят ничего. Ситуация такая, что очень многое решается не нами. Например, мне лично совсем непонятно, почему нас так упорно агитируют освобождать Ваш дом именно до понедельника? Позавчера обсуждали с дочкой, так она сразу заметила, что русский комментарий абсолютно не соответствует английскому тексту - aillarionov.livejournal.com/641963.html Вчера наткнулся уже на наш комментарий комментария - voronz.in.ua/recomend/8-3-14-17502 Хорошо, когда английским владеешь без словаря.
  16. Так я не про те, що має бути намальоване, а про те, що Excel - це не олівець, а калькулятор. Візьміть у руку калькулятор і спробуйте ним щось намалювати на аркуші паперу.
  17. Тільки те, що я написав: проектування зараз не ліцензується - ліцензується тільки будівництво об'єктів IV-V категорій складності.
  18. Малюнки не мають нічого спільного із архітектурою і будівництвом, де, наприклад, розміри проставляються в міліметрах, а не в сантиметрах. Але і центр надання адмінпослуг нічого спільного не має ні з архітектурою, ні з будівництвом, щоб виставляти такі вимоги. Ліцензованих проектних організацій в природі не існує. Добавлено через 4 минуты А что, в Excel можно рисовать?
  19. Давайте, наберемся терпения и дождемся проектов соответствующих нормативных актов. Я лично вижу только декларативные заявления, из которых можно додумать любые конкретные вариации. Что, например, означает: "Самочинного будівництва взагалі не може бути. Хтось проектує, будує, дотримуючись чинного законодавства, а хтось просто без жодних на те законних рішень побудував той чи інший об’єкт. В багатьох країнах немає самобудів, і в нашій цього теж не повинно бути" ? - (ссылка устарела) Исходя из фактического наличия самостроя, чтобы его не стало - нужно либо снести, либо узаконить. Узаконить по предыдущим схемам, когда в селах затраты на узаконивание превышали стоимость самого объекта, нереально. Снести все самострои - это будет такая война, что мало не покажется. Единственный выход - регистрация без участия инспекции, по фактическому состоянию и при условии согласования с соседями, владельцами коммуникаций (при наличии).
  20. Это было в наказе-91 (в редакции наказа-304): "3.1. Прийняття в експлуатацію об'єктів (крім закінчених будівництвом до 5 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них) здійснюється безоплатно територіальними органами Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - Інспекція) за результатами технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж та за наявності документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт, шляхом реєстрації поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація), яка складається за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку. Документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 5 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації." 300 квадратов, как исключение, касалось только для объектов после 1992 года. Но там была еще ключевая фраза для объектов до 1992 года: "які не підлягають прийняттю в експлуатацію". А в предлагаемом проекте закона: "9. Інспекції ... приймають в експлуатацію: ..." Т.е., до 1992 года тогда проходило мимо инспекции, а теперь хотят заставить принимать неизвестно на каком основании, а в качестве документа о соответствии предлагают филькину грамоту, где об этом ничего не написано.
  21. Более того, не будет штрафов за самострой вообще: "... відсутня потреба у чинній редакції частини третьої пункту 9 розділу V Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», яка лише інформує про застосування відповідальності у даній сфері з посиланням на відповідне законодавство." Но констатация того факта, что: "...документом, що засвідчує відповідність побудованих об‘єктів вимогам будівельного законодавства, має бути технічний паспорт" - это свидетельство того, что и эксперты не знают, что в техпаспорте нет таких сведений.
  22. Во вложении - результат моей переписки с Госпредпринимательством: - "Нормативные документы..." - фуфло, - Атестационная архитектурно-строительная комиссия - под большим вопросом. Держпідприємництво.zip
  23. Трохи про дебілізми, за якими ми живемо. zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3166-17 - закон "Про центральні органи виконавчої влади" Стаття 2. ... ...3. Підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, не можуть здійснювати владні повноваження, крім випадків, визначених законом. "За частиною другою статті 5 Конституції України народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Однак, всупереч зазначеному конституційному припису частина третя статті 2 законопроекту передбачає можливість надання законом владних повноважень підприємствам, установам, організаціям. Відтак вважаємо, що частина третя статті 2 законопроекту має бути виключена." - Зауваження Головного юридичного управління 17.03.2011 - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=39543 Змін нема і на сьогодні. Було так: 1. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України. Стало так: 1. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України. "Стаття 5 законопроекту передбачає порядок утворення, реорганізації та ліквідації міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Однак зазначений порядок жодним чином не передбачає необхідності взаємодії у цьому процесі з Верховною Радою України в частині внесення необхідних змін до Державного бюджету України, як то передбачено статтею 95 Конституції України та Бюджетним кодексом України. Те ж саме стосується порядку утворення територіальних органів міністерств (стаття 13 проекту) та центральних органів виконавчої влади (стаття 16 проекту). Вважаємо, що зазначений недолік буде створювати системні труднощі у формуванні ефективної системи органів виконавчої влади." - Зауваження Головного юридичного управління 17.03.2011 - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=39543 А де Верховна Рада і Державний бюджет? Було так: Стаття 18. 1. Кабінет Міністрів України спрямовує та координує діяльність центральних органів виконавчої влади через міністра у порядку, визначеному цим Законом та актами Президента України. Стало так: Стаття 18. 1. Кабінет Міністрів України спрямовує та координує діяльність центральних органів виконавчої влади через міністра у порядку, визначеному цим Законом та актами Кабінету Міністрів України. Це називається "поміняли шило на мило". Читайте Конституцію: ...порядок діяльності ... інших центральних ... органів виконавчої влади визначаються Конституцією і законами України. - zakon2.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80/page3 Хто там побачив "актами Кабінету Міністрів України"? Пожелаем новому министру (вице-премьеру) новых свершений и свято придерживаться Конституции Украины и законов (ст.6 Конституции Украины). www.youtube.com/watch?v=91n58rWYeus
×
×
  • Створити...